Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

BRAK NAGRANIA NA MATERIALE WYJŚCIOWYM co dalej?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
annna
guru
guru


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 4922
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro 8 Sie 2012, 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agatt strasznie mi przykro, że coś takiego się wydarzyło smutny Oby jednak udało się odzyskać!
Jeśli jednak się nie uda, to na Waszym miejscu zastanowiłabym się nad tymi zdjęciami w momencie przysięgi, ale nagrałabym też jeszcze raz same Wasze głosy. Wiadomo, to nie to samo, co w kościele, ale emocje też mogą się pojawić, a zmontowane zdjęcia i dźwięk wypowiadanej przysięgi będą wyglądały jak zwyczajny "zabieg artystyczny" i będziesz mogła uniknąć tłumaczenia każdemu - nawet tym, którym tłumaczyć nie będzie Ci się chciało - że to wina kasety, bo się nie nagrało, a myśleli, że się nagrywa, bla bla bla...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Sro 8 Sie 2012, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agattt, współczuję, że też Tobie się takie cuda trafiły Mad

W tej sytuacji rozsądnie wygląda propozycja ze wstawką ze zdjęć z podkładem dźwiękowym...

Sprzęt ma to do siebie, że lubi robić niespodzianki. To samo dzieje się wśród fotografów - zapisane na nośniku zdjęcia znikają lub zgrywają się w np. połowie, albo tylko w jakimś kolorze... O sprzęt trzeba dbać non stop, sprawdzać co jakiś czas w serwisie i kontrolować podczas zbierania materiału. W najważniejszych momentach używa się 2 aparatów jednocześnie. Ile kamer miała Twoja obsługa?

Ktoś wspomniał o wyłączeniu kamery podczas kazania... Czy możliwe jest takie przeoczenie? Chyba jest podgląd i widać, co się dzieje z kamerą, czy pracuje, itd.?
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sro 8 Sie 2012, 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurde w to wyłączenie kamery ciężko mi uwierzyć jakoś... No ale spróbujemy odzyskać od nich tę taśmę, jak będą się wzbraniać to oznacza, że mają coś na sumieniu...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Sro 8 Sie 2012, 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt napisał:
Kurde w to wyłączenie kamery ciężko mi uwierzyć jakoś... No ale spróbujemy odzyskać od nich tę taśmę, jak będą się wzbraniać to oznacza, że mają coś na sumieniu...


Można to sprawdzić. Jeżeli na kasecie będą tzw. piksele, to wiadomo, że wada taśmy. Jeżeli będzie cięcie na ostro przy końcu tego kazania i wejście na scenę podpisów- to wiadomo, że kamera nie była włączona. Ale to trzeba dokładnie przeanalizować nagranie z kamery. Także do czasu sprawdzenia tej kwestii nie powinniśmy wydawać osądów pracy kamerzysty.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Czw 9 Sie 2012, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam jedno jedyne zdjęcie z fragmentem kamery (w tym nieistniejącym momencie). Tylko nie wiem czy to w czymś pomoże.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Czw 9 Sie 2012, 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę mało widać ten sprzęt.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 9 Sie 2012, 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawdopodobnie FX-1 sonego, nigdy nie miałem tej kamery, więc nie wiem jak są rozmieszczone komunikaty na wyświetlaczu. Zdjęcie jest małej rozdzielczości, gdybyś na oryginale sprawdziła co jest napisane w górnym prawym rogu wyświetlacza kamery czy przypadkiem nie standby, pause, stop, lub coś podobnego..
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez Alicjamedia dnia Czw 9 Sie 2012, 10:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Czw 9 Sie 2012, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słaba rozdzielczość, nie da się nic zobaczyć nawet przy powiększeniu :/
Dziś mi już trochę nerwy opadły, któregoś dnia pójdziemy do nich z mężem zobaczyć oryginalne nagranie z taśmy. Dam wtedy znać co i jak.

Dzięki za wszelką pomoc uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Czw 9 Sie 2012, 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I zrób tak jak napisałem Ci wczoraj o 21m01. Dokładnie przeanalizować nagranie szczególnie cięcia.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
andrzejz
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 146
Skąd: Olkusz / Kraków

PostWysłany: Czw 9 Sie 2012, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt napisał:
Słaba rozdzielczość, nie da się nic zobaczyć nawet przy powiększeniu :/
Dziś mi już trochę nerwy opadły, któregoś dnia pójdziemy do nich z mężem zobaczyć oryginalne nagranie z taśmy. Dam wtedy znać co i jak.

Dzięki za wszelką pomoc uśmiech


Któregoś dnia powiedzą, że już skasowali te taśmy i nagrali na nich kolejne wesele. Nikt nie kupuje nówek kaset na każde wesele.
Nie przeczytałem w całości tego wątku, więc nie wiem czy ktoś podawał i taką możliwość:
jeśli osoba która filmuje jest zestresowana, zdenerwowana, stremowana itp. (niektórzy nie nadają się po prostu do tej roboty), może popełniać banalne błędy, jak choćby podwójne wciśnięcie klawisza REC, albo przypadkowe wyłączenie nagrywania.
Zatem jeśli na oryginalnej taśmie nie ma dłuższej przerwy w miejscu gdzie jest rzekomo utracony fragment filmu, tylko idą sceny jedna po drugiej, to stawiam na taką właśnie ewentualność.
Jeżeli zaś jest to rzeczywiście awaria sprzętu to pozostaje mi tylko współczuć, aczkolwiek do tej nie spotkałem się z taką kamerą, która by sygnalizowała poprawne rejestrowanie a później okazało się, że nie ma nic na taśmie.
_________________
Kamerzysta i fotograf ślubny - Kraków - Olkusz - Katowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group