Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Remiza w tych czasach ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Miejsce przyjęcia weselnego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Czw 26 Wrz 2013, 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas teściowa właśnie chciała wymusić organizacje wesela w takim miejscu. Wg niej, miało wyjść to taniej.
Biorąc pod uwagę fakt, że trzeba znaleść i zatrudnić dobrą kucharkę, obsługę, wynająć gdzieś obrusy i całą zastawę, nie wspominając o jeżdzeniu po hurtowniach i szukaniu produktów spożywczych. Do tego jak doliczyliśmy dekoratorkę sali, plus zespół, kupno kwiatów, wyszło nam o wiele drożej niż lokal w którym ostatecznie robiliśmy wesele ;]
Do tego, pociągnęłam za język znajomą, która na tej sali robiła wesele... Dali prawie 20 tyś... Więcej niż my liczyliśmy, bo na więcej osób niż my planowaliśmy....

Daliśmy 11 tyś za salę na której robiliśmy, wliczone w to są poprawiny i zespół, i oczywiście noclegi dla cześci gości oczko zdecydowanie sporo zostało nam w kieszeni, a nie musieliśmy się niczym przejmować uśmiech

Czasem jednak warto pojeżdzić po salach, popytać po znajomych, którzy takie wesele na sali albo remizie robili, jakie koszty ponieśli uśmiech
popr.pisownię/mod/
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Czw 26 Wrz 2013, 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co do kosztów mamy teraz zdania podzielone. To jak Tobie wyszło tak tanio? Dlaczego tamci przepłacili? Wydaje mi się, że jak usługodawcy wyczuwają pewną niewiedzę wśród młodych par w zakresie tych przygotowań, oni to wykorzystują. Tobie się udało. Ile sobie liczyli za samo wynajęcie tej sali, bo tej kwoty 11 tys. za bardzo nie rozumiem? Może napisz gdzie to było, co to był za obiekt czy OSP, czy dom ludowy czy coś innego.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Czw 26 Wrz 2013, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale my się zdecydowaliśmy na lokal a nie na osp czy salę wiejską. Lokal wraz z dekoracją, zespołem, poprawinami wyszedł taniej niż organizacja wesela samemu na sali wiejskiej albo remizie.

Proszę wybaczyć mi błędy, ale często piszę z telefonu komórkowego i mam wyłączoną polską czcionkę.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw 26 Wrz 2013, 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas może się nie rozchodziło tyle o pieniądze co o jakość sali bo sala została niedawno wyremontowana i wygląda lepiej niż dom weselny, który się tam znajduje,a jako że ślub będzie na wsi to nie mieliśmy większego wyboru język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Czw 26 Wrz 2013, 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, jak sala odremontowana, to faktycznie picuś glancuś, to nie będzie jechało PRL'em, jak co na niektórych salach oczko
Ta którą polecała nam teściowa, niestety wygląda kiepsko. I z tego co słyszę, PM tracą nią zainteresowanie smutny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw 26 Wrz 2013, 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A no tak jak w starym typie a za te same pieniądze co nowoczesny dom weselny to faktycznie bez sensu uśmiech to "nasze" OSP jest odpicowane i podobno nagłośnienie da się lepiej ustawić niż w tamtym domu weselnym. nie znam się ale mój Ł kiedyś Dj-em był uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Czw 26 Wrz 2013, 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No u nas ta sala była w kiepskim stanie. Moja znajoma sporo czasu i pieniędzy władowała w odpicowanie tego miejsca na swoje wesele, a miała je na ponad 100 osób, więc wielkością jej ta sala odpowiadała.
Ja na samą myśl, o szukaniu dekoratorki, wypożyczniu pokrowców na krzesła (niestety, stare drewniane krzesła często haczyły ubrania i rajstopy - opinie osób, które tam bywały na imprezach typu karnawał czy andrzejki), szukanie zastawy i sztućców, przemierzanie hurtowni i szukanie obsługi... Zdecydowanie za dużo pracy i za duże pieniądze.

Zdecydowaliśmy się więc na restauracje, gdzie przecież właścicielka ma uszykowane wszystkie dekoracje i ozdoby (dodatkowo kolorystyke robiła od nowa, specjalnie pod nasze wymagania, nie licząc nam za to ani złotówki!!), kwiatki też sama kupowała, zespół był razem z lokalem (prowadzi mama, grają jej mąż i 2 córki), po podsumowaniu, sami byliśmy w szoku, że TAK MAŁO ZAPŁACILIŚMY!!
Na lokal trafiliśmy w ostatniej chwili, bo chcieliśmy skapitulować i wybrać jakąś droższą opcję.

Jestem ciekawa, jak w sąsiedniej miejscowości wygląda teraz OSP uśmiech bo słyszałam, że jest oddana do remontu i na andrzejki ma swój debiut Very Happy skoro teraz już robią takie sale na full wypas, to fajna alternatywa dla PM uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw 26 Wrz 2013, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może bali się że tracą "klientów" i dlatego wszystko remontują .oczko My tam z tego co się dowiedziałam już mamy w cenie strojenie i catering. Nie wiem czy coś jeszcze bo z salą pomaga nam teściowa i ona tam wstępnie gadała bo póki co to było tylko zaklepanie a na ustalenie co i jak będziemy jechać w późniejszym terminie oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bazyli
bywalec
bywalec


Dołączył: 24 Gru 2013
Posty: 107

PostWysłany: Wto 24 Gru 2013, 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem na weselu w remizie, toaleta na zewnątrz brrrrr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Wto 24 Gru 2013, 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jakaś dziadowska remiza....
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Miejsce przyjęcia weselnego Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następny
Strona 16 z 20

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group