Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

NASZ najważniejszy dzień, czyli...
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Wspomnienie z Waszego ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
serene5
bywalec
bywalec


Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 132
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto 25 Wrz 2012, 11:33    Temat postu: NASZ najważniejszy dzień, czyli... Odpowiedz z cytatem

15.09 już jest prawie wspomnieniem, ale podzielę sie swoja historią dając radę dla tych dziewczyn, które maja to dopiero przed sobą.
Ślub był na 13:00. Wesele skromne na 25 osób dla najbliższej rodziny.

Dzień zaczął się dość spokojnie, na 8 byłam umówiona z fryzjerką, jest moja znajomą wiec miło spędziłam poranek, jeszcze do tego mnie pomalowała język następnie doszła moja świadkowa, która też sobie fryzurkę robiła. Około 10:30 wracałyśmy do domu moich rodziców, u których nocowałam dzień przed ślubem.
I tu już zaczęły się schody.
Moja matka wciąż w szlafroku, ojciec z bratem chadzają po domu w dresach, grają w coś na komputerze Shocked . Ok, mamy jeszcze czas.
Zaczynam sie powoli ubierać, świadkowa mi pomaga. Po 11 zaczęłam sie denerwować, bo matka łaziła, marudziła i prosiła co chwilę o coś moją świadkową (tak w ogóle jest moją byłą bratową - po rozwodzie ze starszym bratem). Ojciec ubrał się (ale w codzienne ciuchy) bo jedzie po babcie, która chce być na błogosławieństwie. O 11:30 matka stwierdziła, że przecież ubranie sie to 5 minut roboty Shocked i zaczęła odciągać moja swiadkową ode mnie, któa zapinała mi suknie.
o 12:00 dzwonek na domofon - teściowie, Pan Młody idą do góry (mieszkamy na 4 pietrze bez windy). Mój ojciec biega w rozpiętej koszuli, brat młodszy nie wie co ze sobą zrobić, matka jęczy, żeby jej doradzić którą biżuterię ubrać i aby jej cos pożyczyć do malowania... Masakra! Ale ok, nie denerwuje się, ja jestem gotowa, zaczynają mi drżeć ręce.
Moja świadkowa do mojej mamy pyta się, gdzie ma krzyżyk, wode swiecona i jakiś koc, abyśmy mogli uklęknąć. A ona zielona! Nie wie o co chodzi! Ja wiem, moja rodzina nie jest religijna ale do jasnej ciasnej mogłaby sie tak zorientować wcześniej!!
Teściowie weszli i praktycznie jeszcze jej pomagali. Ojciec też totalnie się na tym nie zna, ale on to tak ma oczko
Ok, błogosławieństwo jakoś przeszło, pora jechać do kościoła. Byliśmy trochę za wcześnie wiec czekaliśmy przy kancelarii na księdza. A ksiądz super! Najlepszy z parafii uśmiech Taki typowy Ślązak, stwierdził, ze dopiero na 18:00 jest kolejna msza to mamy sporo czasu uśmiech Nie daliśmy zbyt dużo na kościół bo tylko 100 zł ale organista był, Kościół ozdobiony, piękne kwiaty przy ambonie... Byłam naprawdę pod wrażeniem.
Mojemu kochanemu przy przysiędze łezka sie zakręciła i troszkę sie roześmiał do mikrofonu uśmiech
I już po przysiędze, obrączki na palcu, błogosławieństwo (aha przy podpisywaniu aktu małżeństwa ksiądz do nas z tekstem: ale nie spaprejcie tego Very Happy)
I pod kościołem poszły grosiki, ryż, płatki róż. Przyszło troszke ludzi, ale bardziej wypatrywałam tych, co nie było...
Nie pojawił się mój wujek (brat mojej mamy), jedyna kuzynka, mój starszy brat który siedzi w Warszawie... Jak sie później dowiedziałam, wszyscy obrażeni, bo nie dostali zaproszeń a zawiadomienie... Z bratem kontaktu w ogóle nie mam, nie dzwoni do mnie, nie pisze totalne zero i liczył na zaproszenie. Wujkowie stwierdzili, skoro robili dwa lata temu wesele dla mojej kuzynki liczyli na to samo. Było mi cholernie przykro, bo nie liczyłam na prezenty, ale kurcze nawet pod Kościół nie przyjść?
Mój kochany mnie pocieszył, ze mam teraz nową rodzinę i nie mam sie co przejmować.

Wesele wypadło super uśmiech Zabawa była do 24:00 (tak się umawialiśmy), nawet mój dziadek ze swoja opiekunką (34 lata - mój dziadek 78 uśmiech )tańczył do upadłego. Był pierwszy taniec, podziękowanie dla rodziców, wprost wszystko tak jak miało być uśmiech Po wszystkim szwagrowie jeszcze wytargali mojego meża do teściów na kolejna flaszeczke (poszło z 5) Very Happy haha a ja już słodko spałam.

I tu moja rada.
Chcieliśmy mieć skromne wesele i takie mieliśmy, więc nie patrzcie na ludzi, tylko na siebie, bo to WASZ najważniejszy dzień w życiu!! Pamiętajcie!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
delikatna0
guru
guru


Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 3905
Skąd: Łopolskie ;)

PostWysłany: Wto 25 Wrz 2012, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratuluję tego najpiękniejszego dnia! Masz rację - najważniejsze, żeby był "po naszemu", a co ludzie pomyślą...to naprawdę w tym momencie nieważne;)
_________________
"Śmiało, bądźmy delikatni!" oczko

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dzwoneczek
maniak
maniak


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 1470
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto 25 Wrz 2012, 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serdeczne gratulacje na Nowej Drodze Życia Very Happy Najważniejsze, że dla Was to był najpiękniejszy i najważniejszy dzień. oczko Dużo miłości i szczęścia.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto 25 Wrz 2012, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje Serene!!!Masz rację, to jest tylko Wasz dzień i od Was zależy jak go uczcicie uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martylda
maniak
maniak


Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1778

PostWysłany: Wto 25 Wrz 2012, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratuluję! Fajnie, że jesteście zadowoleni z wesela takiego, jakie chcieliście i zaplanowaliście kwiatek
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
koteczek2211
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 3670

PostWysłany: Wto 25 Wrz 2012, 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje uśmiech Takie rady warto wziąć do serca, żeby być szczęśliwym na własnym ślubie uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sopocianka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1453

PostWysłany: Wto 25 Wrz 2012, 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje! Dużo szczęścia! kwiatek kwiatek kwiatek
_________________


Razem od 19 kwietnia 2008.
Mąż i żona od 20 lipca 2013.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamorela
guru
guru


Dołączył: 23 Kwi 2012
Posty: 2142
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto 25 Wrz 2012, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje! Wszystkiego naj Very Happy kwiatek
_________________

http://kosmetyczka-lamoreli.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
only_hope
maniak
maniak


Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 1201
Skąd: śląsk

PostWysłany: Wto 25 Wrz 2012, 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewka1985
kandydat
kandydat


Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 60
Skąd: chorzów

PostWysłany: Sro 26 Wrz 2012, 7:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje!wykrzyknik

Wszystkiego najlepszego, dużo szczęścia i miłości bukiet

A gdzie zdjęcia? Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Wspomnienie z Waszego ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group