Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Uroczysta Przysięga Przyszłych Teściów ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Podziękowania dla Rodziców
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Czw 19 Lip 2012, 8:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore napisał:
przyrzeczenia to nie są "należne honory".


Po tym Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Czw 19 Lip 2012, 8:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked
Dobra, pasuję. Dyskutując odnoszę się do całości, przede wszystkim głównego tematu oraz tego, co później dodałaś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Czw 19 Lip 2012, 8:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gwoli jasności, żeby nikt sobie nie pomyślał, nigdzie nie napisałam, że taka 'przysięga' to należyte honory dla rodziców Rolling Eyes
A jeśli ktoś już chciałby się odnieść do tematu to może wreszcie ktoś odpowie zgodnie z nim, jakie podpunkty można by dodać/zamienić uśmiech


Ostatnio zmieniony przez lauraire dnia Wto 7 Sie 2012, 21:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tęczówka
maniak
maniak


Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 1822

PostWysłany: Czw 19 Lip 2012, 8:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lauraire napisał:
A były inne niż te tutaj ?
Sam pomysł uważam, za ciekawy i fajny i chętnie byśmy go zrealizowali zamiast głupkowatych pląsów w kółeczku, tyle że kompletnie nie mamy pomysłu na konkretne podpunkty, bo te, które znalazłam i wkleiłam nie do końca mi odpowiadają...

Lauraire, serio, nie powiem Ci, bo nie pamiętam tego kompletnie.

Najpiękniejsze są podziękowania tego typu, co u nhele, czyli przywołanie różnych momentów z całego życia i okazanie wdzięczności rodzicom.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaczka
guru
guru


Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 2365

PostWysłany: Czw 26 Lip 2012, 6:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mi się to nawet podoba, moja teściowa to jajcara więc na pewno bawiłaby się świetnie, u mnie jest taka sytuacja że M. ma dwoje rodziców a u mnie mama nie żyje więc nie wyobrażam sobie tradycyjnych podzękowań z piosenką typu "cudownych rodziców mam" bo wesele zmieniłoby się w stypę, musi być na wesoło
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Pią 27 Lip 2012, 7:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się wydaje, że jeśli ma coś ma być alternatywą dla tradycyjnych podziękowań to musi mieć to także formę podziękowania. A przysięga teściów chyba nie spełnia tego założenia bo po pierwsze sama jej forma zakłada, że nie Wy im za coś dziękujecie tylko czegoś od nich wymagacie, po drugie nie odnosi się do wspólnych lat z przeszłości spędzonych z rodzicami ale do tego co będą robić jako teściowie.
Jest mnóstwo alternatyw dla tego tradycyjnego kółka z akompaniamentem "cudownych rodziców mam". Możecie powiedzieć od siebie kilka słów podziękowania, wręczyć prezenty a w tle może przecież lecieć inna melodia. Możecie nagrać fajny teledysk. Możecie zadedykować rodzicom jakiś taniec z fajnym układem, jakąś piosenkę (jeśli umiecie śpiewać). Grzebnijcie w internecie i poszukajcie.
U nas też nie było tradycyjnych podziękowań z kółkiem (bo nie mogło być z innych obiektywnych względów o których nie chcę tu pisać). Kręcenie się w kółku odpadało. Zamiast tego wymyśliłam prezentację ze wspólnych zdjęć z dzieciństwa z rodzicami, potem kilka słów podziękowań i wręczenie prezentów. Rodzice byli ogromnie wzruszeni i szczęśliwi a przede wszystkim tak zaskoczeni, że nikt nawet nie wspomniał że "Cudownych rodziców..." nie było.
Nie bójcie się też tak strasznie tych łez przy podziękowaniach bo to tradycyjnie bardzo wzruszający moment i nikogo to nie dziwi, że ktoś popłacze. U nas wzruszyli się nie tylko rodzice i my oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
malutka239
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 59
Skąd: Jarosław

PostWysłany: Pią 18 Lip 2014, 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja to wymyśliłam tak żeby zawołać rodziców na środek....zaśpiewać im sto lat...potem zrobić pasowanie na teścia...a po tym dać kwiaty i zatańczyć w kółeczku cudownych rodziców mam...

Czyli połączę jedno z drugim i będzie na wesoło i może potem juz tak płakać nie bedziemy uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Podziękowania dla Rodziców Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group