Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Uroczysta Przysięga Przyszłych Teściów ?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Podziękowania dla Rodziców
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Wto 10 Lip 2012, 17:49    Temat postu: Uroczysta Przysięga Przyszłych Teściów ? Odpowiedz z cytatem

Otóż szukając alternatywnych lub dodatkowych opcji do tradycyjnych podziękować dla rodziców (tj. tańczenia w kółeczku "Cudownych rodziców mam"), znalazłam PASOWANIE NA TEŚCIÓW, tylko według mnie troszkę mało jest tych podpunktów lub niektóre bezsensu, co byście dodali albo zmienili pytajnikpytajnik Jakieś propozycje ?

edit...


Ostatnio zmieniony przez lauraire dnia Pon 18 Lis 2013, 15:34, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią 13 Lip 2012, 0:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajne uśmiech Ostatnie z piwem przesadzone. U nas akurat nie odpowiednie ze względu na sytuację... Moi teściowie i tak nie będą robić nic z rzeczy wymienionych wyżej oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pią 13 Lip 2012, 7:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moi pewnie też, w sumie to nawet bym nie chciała lol
Dlatego chętnie, dodałabym, albo nawet zamieniła jakieś podpunkty, ale kompletnie nie mam pomysłu... smutny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tęczówka
maniak
maniak


Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 1822

PostWysłany: Sro 18 Lip 2012, 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzecz gustu.. Natomiast ja będąc na weselu z taką "przysięgą" uważam, że to kompletna żenada. Nie pamiętam pojedynczych podpunktów, ale niektóre były nie na miejscu a teściowie czuli się wyraźnie skrępowani. To też zależy od samych rodziców. Ja wiem, że moja Mama w życiu nie wyszłaby na środek i nie wzięłaby udziału w tym.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Sro 18 Lip 2012, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A były inne niż te tutaj ?
Sam pomysł uważam, za ciekawy i fajny i chętnie byśmy go zrealizowali zamiast głupkowatych pląsów w kółeczku, tyle że kompletnie nie mamy pomysłu na konkretne podpunkty, bo te, które znalazłam i wkleiłam nie do końca mi odpowiadają...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Sro 18 Lip 2012, 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też myślałam o niesztampowych podziękowaniach.
Dopiero potem pojęłam, że to nie dla nas są podziękowania, a dla rodziców. To oni mają być uhonorowani w tej chwili i gdybym była rodzicem byłoby mi przykro, że dziecko nie zdobyło się na ukłon w naszą stronę.

Ja swoje podziękowania napisałam sama i czytałam na środku sali. Powiedziałam rodzicom wiele słów, podziękowałam im za to, że taką mnie ukształtowali oraz za to, ile dali mi wsparcia w całym życiu i że są moimi najmocniejszymi cechami.
Rodzicom męża podziękowałam za niego. On sam dla każdego wymyślił najfajniejsze momenty z życia, m.in. swojej mamie podziękował za to, że wyciągała jego okularki z piasku, gdy był dzieckiem, zaś mojemu tacie za naukę jazdy na nartach.
Źle bym się czuła, odbierając im to na rzecz przysięgi na wesoło (którą, jeśli się uprzeć, mogą złożyć w innym momencie zabawy).
Rodzice dostali od nas materiałowe Anioły i popląsaliśmy do Cudownych rodziców mam, bo choć mnie się to nie podoba, wiem, że dla nich było to ważne, by ten element się pojawił.

Myślę, że nie ma co przeginać w stronę ustawienia wszystkiego po swojemu, bo goście będą się czuć dziwnie... Nie mówiąc o rodzicach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Czw 19 Lip 2012, 8:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko fajnie jak ma się pełne rodziny uśmiech Jeśli brakuje któregoś z rodziców, trzeba zrobić to tak, żeby i wilk był syty i owca cała, żeby nikomu nie zrobiło się przykro i smutno, a mimo to rodzice zaznali należnych im honorów... Ciężko rozumieć tą sytuacje, nie doświadczając jej samemu.
My do tej pory myśleliśmy o przemowie, podarunkach i puszczaniu lampionów, później kamerzysta zaproponował Nam, że zrobi Nam filmik z podziękowaniami dla rodziców, a jeszcze później natknęłam się na to. Nie chcemy przesadzić, a coś trzeba zrobić, jak połączymy to wszystko to wyjdzie jeden wielki cyrk... Jak na razie najbardziej pasuje mi opcja filmik + przemowa i prezenty (lampiony będą tak czy siak), jeśli chodzi o uroczystą przemowę to miał być dodatek, a nie substytut do podziękowań uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Czw 19 Lip 2012, 8:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Być może inaczej rozumiemy pojęcie alternatywy. Mimo wszystko będę się upierać, że takie niby-śmieszne (mnie nie bawią) przyrzeczenia to nie są "należne honory".
Zgodzę się z jednym: że nie ma co przesadzać ani w jedną, ani w drugą stronę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Czw 19 Lip 2012, 8:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lauraire napisał:
Jeśli brakuje któregoś z rodziców, trzeba zrobić to tak, żeby i wilk był syty i owca cała, żeby nikomu nie zrobiło się przykro i smutno, a mimo to rodzice zaznali należnych im honorów...


yyyy... gdzie tam jest napisane, że chodzi właśnie o taką przysięgę pytajnik Shocked
Wyraźnie zaznaczyłam, że w takiej sytuacji, trzeba znaleźć jakieś rozwiązanie, które nie skrzywdzi nikogo, a rodzice zaznają należnych honorów - np. dzięki przemowie !

A wracając do głównego tematu, czy ktoś mógłby zaproponować jakieś swoje zamienniki pytajnik
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Czw 19 Lip 2012, 8:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lauraire napisał:

yyyy... gdzie tam jest napisane, że chodzi właśnie o taką przysięgę pytajnik Shocked


Po czym wnioskujesz, że odnoszę się do tego cytatu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Podziękowania dla Rodziców Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group