Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Chrzcić czy nie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
e-nina
guru
guru


Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2492
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Wto 28 Paź 2014, 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt napisał:
Dla mnie chrzest dziecka to "oczywista oczywistość". Podczas ślubu zobowiązałam się przed ołtarzem, że wychowam moje dzieci po katolicku i zamierzam w miarę możliwości temu podołać.

mam identyczne podejście,a do tego świadomość ,że ochrzczenie dziecka wcale nie determinuje tego że będzie katolikiem.Kiedy moja córka dorośnie sama wybierze drogę i ja wówczas nie mam zamiaru się do tego wtrącać ,a tymczasem do czegoś się zobowiązałam przed ołtarzem i staram się tak jak to agattt napisała temu podołać.
_________________



Ostatnio zmieniony przez e-nina dnia Wto 28 Paź 2014, 10:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Wto 28 Paź 2014, 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pearl.jamka napisał:
U nas jest tak, że młodemu mąż opowiada o bogu (na religię w przedszkolu młody nie chodzi) a ja z kolei opowiadam, że są inne religie, że niektórzy ludzie wierzą inni nie i tyle. Czytamy różne mitologie (są fajne wersje dla dzieciaków) i przynajmniej mam czyste sumienie.

Nie wiem jeszcze jak będzie w szkole - mąż chce, żeby młody szedł do komunii ale jak nie będzie chciał chodzić na religię to nie - ja zmuszać nie będę.


http://nk.com.pl/opowiesci-biblijne/1948/ksiazka.html#.VE9eYhb1f84
http://nk.com.pl/moja-pierwsza-mitologia-ksiega-pierwsza/1875/ksiazka.html#.VE9edxb1f84

Polecam w takim razie oczko Mitologie akurat recenzowałam, świetna, wciągnęła także mnie. Biblie mam na półce, musze się za nią tez zabrać uśmiech

Mój mały niestety tego nie pojmuje, a szczerze - nie chce mu tym zaśmiecac głowy :/ ostatnio zapytany co robią na religii, nawet nie orientował się, co to za zajęcia. A na zakonnice mówi "Czarna siostra" Shocked

Więc skoro on nie będzie przyjmował sakramentu, którego i tak nie zrozumie, to na dzień dzisiejszy Oliwi chrzcić też nie będziemy.
Rodzinka nas za to chyba wyklnie oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Wto 28 Paź 2014, 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rashel - znam obie pozycje, ale jeśli chodzi o mitologię - to jednak preferuję nieuciecinnione teksty, tak samo jak i baśnie i legendy - tylko w wydaniach krytycznych, ale ja jestem wyznawczynią Bettelheima, a jeśli chodzi o opowieści biblijne to mam takie stare wydanie dla dzieci i z tego korzystam, choć nie są wolne od wad....niestety.

Może Was jeszcze na stosie spalą? Very Happy
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jjusti18
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Kwi 2017
Posty: 774

PostWysłany: Sob 18 Maj 2019, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że trzeba ochrzcić dziecko. No, chyba, że jest tutaj kwestia innej wiary. Niedługo mam chrzciny swojego dziecka i nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej. Mam już pod tym kontem załatwione wszystko, tylko na stronie https://farrowdesign.pl zamówię jeszcze zaproszenia na chrzest.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
landryneczka
bywalec
bywalec


Dołączył: 09 Lut 2019
Posty: 144

PostWysłany: Sob 22 Cze 2019, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas w rodzinie sie chrzci.. Sama tez nie wyobrazam sobie nie chrzcic swojego dziecka. Nawet w zeszlym miesiacu bylam na chrzcinach u dziecka kuzynki, mialam troche problemu z wyborem prezentu ale znalazlam na smyku podpowiedzi https://www.smyk.com/porady/styl-zycia/prezent-na-chrzciny-a-co-wybraa wiec jakos poszlo Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kamilka75
bywalec
bywalec


Dołączył: 13 Lut 2018
Posty: 232

PostWysłany: Sob 29 Cze 2019, 7:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również jestem zdania, że chrzcić. Nie jest to w żadnym stopniu narzucenie wiary, a przecież dziecko, kiedy podrośnie, może zmienić wyznanie, jeśli będzie chciało, albo w ogóle zostać ateistą, chrzest w tym nie przeszkadza. Ja tam ochrzczę syna. A skoro o tym mówimy, to gdzie kupowaliście ubranka do chrztu dla chłopczyka ? W Stylowym Chrzcie na przykład?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
veronea
kandydat
kandydat


Dołączył: 05 Lut 2018
Posty: 99

PostWysłany: Sro 4 Wrz 2019, 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problemem teraz nie jest to, czy chrzcić, lecz w czym. Teraz ubranka do chrztu wcale nie jest tak łatwo znaleźć. Znalezienie dobrego sklepu, z ciekawą ofertą, może graniczyć z cudem. Są na szczęście sklepy, takie jak chrzest-sklep.com.pl, gdzie mają odpowiednią ofertę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
walentynka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 11 Lut 2016
Posty: 737

PostWysłany: Wto 12 Maj 2020, 9:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o prezenty to moim zdaniem warto rzucić okiem na dewocjonalia dostępne w sklepie internetowym https://www.meritohurt.pl/. Dewocjonalia to bardzo dobra opcja na prezent - na przykład na chrzciny, komunię, ślub kościelny czy urodziny babci. Warto rozważyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jezyk
maniak
maniak


Dołączył: 12 Sie 2021
Posty: 1043

PostWysłany: Pon 2 Maj 2022, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybierając ubranka dla moich dzieci zawsze staram się dokładnie sprawdzać ich skład. Nie chce ubierać im czegoś, co nie przepuszcza powietrza i jest niekomfortowe w noszeniu. Zakupy ubranek na chrzest zrobiłam na stronie tego sklepu https://mkmaryla.pl/49-ubranka-do-chrztu-dla-dziewczynki ponieważ moim zdaniem, mają największy wybór różnorodnych ubranek, a co najważniejsze, są one porządnej jakości
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lenkaa
guru
guru


Dołączył: 15 Kwi 2021
Posty: 3497

PostWysłany: Wto 31 Paź 2023, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miejscem w którym znajdziecie bogatą ofertę jeśli chodzi o dewocjonalia jest https://www.sacrum.pl/ Oferowane przez nich naczynia liturgiczne oraz inne artykuły religijne zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów, co zapewnia ich wieloletnie użytkowanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Strona 10 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group