Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Chrzcić czy nie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pon 27 Paź 2014, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi się wydaje, że za mało szanujemy sakramenty. Gdyby pójśc do ortodoksyjnego rabina, albo popa i powiedzieć, że chciałoby się dziecko poddać jakiemuś ichniemu obrzędowi, bo to takie fajne- to by pogonili. A jakoś tak gładko przełykamy fakt, że z chrześcijaństwa ludzie sobie jajca robią....
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Pon 27 Paź 2014, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale sami sobie na to zapracowali. Zresztą - jak chcesz zostać ewangelikiem/protestantem/zielonoświątkowcem itp. (wyznania chrześcijańskie) to możesz się ochrzcić dopiero jak masz co najmniej naście lat - dlaczego? Bo wtedy jesteś świadomy swojego wyboru, małe dzieci i niemowlęta są błogosławione - tak samo jak Jezus błogosławił małe dzieci. W katolicyzmie chrzci się niczego nie świadome niemowlęta po to, żeby nagonić sobie owce. I to nie jest fair za to przynosi profity. Więc mnie to nie dziwi, że ludzie mają stosunek do tego mocno lekki.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon 27 Paź 2014, 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pearl.jamka napisał:
No ale sami sobie na to zapracowali. Zresztą - jak chcesz zostać ewangelikiem/protestantem/zielonoświątkowcem itp. (wyznania chrześcijańskie) to możesz się ochrzcić dopiero jak masz co najmniej naście lat.


Akurat to nie jest do końca prawda bo u ewangelików chrzest dzieci jest rzeczą jak najbardziej normalną. Dla nich chrzest to też sakrament i ważne jest, aby człowiek przyjął go jak najwcześniej (ale z tego co pamiętam dziecko musi mieć skończony miesiąc). U kalwinów czy anglikanów też chrzci się dzieci

W kościołach ewangelikalnych czyli babtyści, zielonoświątkowcy itp faktycznie chrzest przyjmuje dopiero osoba dorosła. Niektóre odłamy ewangelików czy kalwinów zaliczają się do kościołów ewangelikalnych, ale jest to znacząca mniejszość, więc może nie uogólniajmy za bardzo.

Chrzest dzieci jest popularny w wielu innych odłamach chrześcijaństwa, nie tylko u katolików czy prawosławnych.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pon 27 Paź 2014, 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobnie, jak Żydzi bez pytania obcinają małym chłopcom część napletka język uśmiech
Już nie popadajmy w skrajności, w ostateczności, jak dziecko nie będzie chciało w przyszłości kontynuować religii, zostało tylko "oblane wodą", krzywda mu się nie stała, prawda? Wink

Straszne płycizny, straszne!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Pon 27 Paź 2014, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IMO to te wszystkie obrzędy to takie same jak przed wiekami u Słowian, German, Celtów itp. ogólnie człowiek to istota która potrzebuje wierzyć i w co wierzy to już sprawa wtórna. Wiadomo, różne frakcje religijne lubią się nawzajem wyżynać celem nawracania na swoją frakcję - ale dalej jest to kwestia wtórna. Także - mi to wisi. uśmiech Jak komuś nie wisi to też dobrze.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Pon 27 Paź 2014, 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My postanowiliśmy nie chrzcić wcale na chwilę obecną.

W kościele ostatnio byliśmy na ślubie znajomych - rok temu. Więc chyba to wszystko mija się z celem.

Starszy chodzi na lekcje religii, chociaż zasadniczo nic z tego nie wynosi (ot, chodzi, żeby mieć jak najwięcej zajęć w grupie, bo ma plan zajęć dostosowywany do niego indywidualnie), do komunii też nie mamy zamiaru go dać. On tego nie zrozumie.

A sami im nie wpoimy tego wszystkiego. Tzn modlitw, chodzenia do kościoła...


Hmmm... Mnie mama kiedyś przymuszała, do chodzenia do kościoła Very Happy
Ale zawsze strasznie się darłam, bo nawet najedzona, ledwo weszłam do kościoła, to robiłam się straszliwie głodna oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pon 27 Paź 2014, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie chrzest dziecka to "oczywista oczywistość". Podczas ślubu zobowiązałam się przed ołtarzem, że wychowam moje dzieci po katolicku i zamierzam w miarę możliwości temu podołać.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Pon 27 Paź 2014, 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agatt, podpisuje się.
U nas Szymon ochrzczony, Olek też będzie, chyba na Boże Narodzenie będzie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Wto 28 Paź 2014, 8:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas jest tak, że młodemu mąż opowiada o bogu (na religię w przedszkolu młody nie chodzi) a ja z kolei opowiadam, że są inne religie, że niektórzy ludzie wierzą inni nie i tyle. Czytamy różne mitologie (są fajne wersje dla dzieciaków) i przynajmniej mam czyste sumienie.

Nie wiem jeszcze jak będzie w szkole - mąż chce, żeby młody szedł do komunii ale jak nie będzie chciał chodzić na religię to nie - ja zmuszać nie będę.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Wto 28 Paź 2014, 9:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

waee

Ostatnio zmieniony przez Carla dnia Czw 2 Cze 2022, 10:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 9 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group