Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Chrzcić czy nie?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Pon 2 Lip 2012, 6:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmma a ja się nadal z myślami biję, chrzcić czy nie chrzcić.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon 2 Lip 2012, 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lusi,ale nie chcesz wcale chrzcić czy jak Hubi będzie wiekszy?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Pon 2 Lip 2012, 9:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sensie zastanawiam się, czy w ogóle go chrzcić.. Bo trzeba tam mówić, że chce się go wychowywać w KK a ja tego nie czuję. No ale muszę pomyśleć co dla niego będzie dobre, a rodzice chrzestni (moja siostra i szwagier) każą go chrzcić Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pon 2 Lip 2012, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym ochrzciła...nie będzie chciała być katolikiem nie będzie, ale jak będzie chciał to może czuć się głupio w wieku nastu lat jak będzie się chrzcił...
no i komunia...wszystkie dzieci do komunii a on?? Choć z drugiej strony Warszawa to nie pipidówek mały jak u mnie i pewnie nie jeden Hubert nie będzie katolikiem język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Pon 2 Lip 2012, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja nie wiem...Jeżeli kłóciło by się to z moimi poglądami to raczej nie.
A co jeśli nie będzie chciał być katolikiem, apostazja nie jest ponoć taka prosta.
A jak będzie chciał być, to w każdej chwili może przyjąć wszystkie sakramenty...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Pon 2 Lip 2012, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co? Ja wiem jak wygląda często religia w szkołach.. Z chęcią bym na nią Huberta nie posyłała.. A bez religii nie dadzą mu komunii, więc i chrzest mu się nie przyda..
Nie wiem, nie wiem, jeszcze muszę pomyśleć.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pon 2 Lip 2012, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko że dla mnie ta apostazja to jest jednak coś nie do końca potrzebnego...jak nie chce chodzić do kościoła to nie chodzę i tyle...bo niestety zazwyczaj to to jest największym problemem. Co innego jak ktoś chce zmienić wiarę, ale wydaje mi się, że takich przypadków dużo nie ma.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ellenai
guru
guru


Dołączył: 05 Sty 2012
Posty: 2810
Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: Pon 2 Lip 2012, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lusi, jeśli to kwestia tylko przyzwyczajenia "bo inni chrzczą" lub jak stwierdziła nimfa "wszystkie dzieci do komunii a on co?" to nie chrzciłabym dziecka.

Zadziwiające jest to, że z kk może wystąpić jedynie pełnoletnia osoba, w pełni władz umysłowych a wstąpić może niemowlak, który absolutnie nie wie do czego akurat jest zmuszany. Księża silnie utwierdzają ludzi w przekonaniu, że chrzest powinien odbyć się jak najszybciej a tymczasem w biblii napisano, cytuję, "kto uwierzy i zostanie ochrzczony będzie zbawiony" (czy jakoś bardzo podobnie).

Na kwestię komunii też można różnorako patrzeć. Bo które dziecko w wieku 9 lat rozumie teoretyczną słuszność i powagę sakramentu?
Czy nie jest czasem tak, że czeka na to, że przyjedzie ciocia, że przywiezie prezent?

nimfa napisał:
tylko że dla mnie ta apostazja to jest jednak coś nie do końca potrzebnego...jak nie chce chodzić do kościoła to nie chodzę i tyle...bo niestety zazwyczaj to to jest największym problemem.

Istniejesz w statystykach, dla kk jesteś katolikiem.

Kasiek86 napisał:
A co jeśli nie będzie chciał być katolikiem, apostazja nie jest ponoć taka prosta.

Dokładnie. A ma być jeszcze trudniej, już ponoć trwają rozmowy na temat skomplikowania procedur.

Ja dziecka nie będę chrzcić. W niedługiej przyszłości zamierzam też poddać się apostazji (razem z mężem).
_________________
It's hard to dance with a devil on your back
so shake him off.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Pon 2 Lip 2012, 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Póki co chrzest Huberta jawi się w mojej głowie jako furtka dla niego, coś, co będzie miał "odhaczone" aby móc być we wspólnocie kk, móc przystępować do innych sakramentów.. Nie chciałabym tego odbębnić. W końcu stoi się przed ołtarzem i coś przyrzeka, wcześniej idzie do spowiedzi która musi być szczera..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pon 2 Lip 2012, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no szczerze to to jest bardzo poważna decyzja, trzeba wszystkie za i przeciw przeanalizować...Lusi dla mnie chrzest jest taką właśnie otwartą furtką...Dotka przystąpi do komuni jak inne dzieci, a jak dorośnie zdecyduje czy chce dalej być w kk.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group