Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Chrzcić czy nie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Wto 3 Lip 2012, 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze mówicie dziewczyny.a

Ostatnio zmieniony przez Carla dnia Pią 21 Lis 2014, 13:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Wto 3 Lip 2012, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem zdania, że religia zawsze jest do bani w szkole.. Ale niestety często.. Młodzież tam wariuje, odrabia inne lekcje.. U mojej siostrzenicy zaś tłucze się podręcznik i wypełnia ćwiczenia. Prowadzi to w podstawówce katechetka, która jeszcze mnie uczyła a której nie wspominam miło...
Kiedyś w Przekroju był świetny artykuł o religii w szkołach. Przez przypadek wyniosłam ten nr na makulaturę..

Swietnie Carla, że kiedyś do chrztu dziecka podejdziecie tak świadomie. Coraz mniej takich ludzi.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 3 Lip 2012, 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z religią w szkołach to różnie bywa... Ja najmilej wspominam religię z księdzem, nie te z katechetkami Rolling Eyes
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Wto 3 Lip 2012, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i dwie godziny tygodniowo! Drugi język chcą obcinać a religii nie ruszą.. Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Wto 3 Lip 2012, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

annna napisał:
Najczęściej jesteśmy bardzo podobni do naszych rodziców, więc jeśli oni nie chodzą do kościoła, to my też nie.

A mnie się wydaje, że często jest odwrotnie. Jak rodzice są za bardzo religijni i zmuszają dziecko do chodzenia do kościoła, to ono się od niego odwraca. A jak w domu nie ma religii, to dziecko do niej ciągnie. Znam sporo takich przypadków, zarówno w jedną, jak i w drugą stronę uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annna
guru
guru


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 4922
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto 3 Lip 2012, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasztanowa oczywiście, że tak może być uśmiech Ale ja nie znam niestety żadnego przykładu, że dzieci, których rodziców nie ma w kościele, sami do niego chodzą smutny Ale może u nas na Ślunsku czy Zagłębiu tacy ludzie język
Poza tym, co innego zmuszanie, a co innego przyzwyczajanie od małego uśmiech Ja byłam przyzwyczajana od dziecka, dla mnie niedziela bez kościoła jest tylko wtedy, gdy jestem w delegacji z kimś, komu nie zaproponuję wstąpienia do kościoła, albo gdy jestem chora oczko Więc przyzwyczajanie a zmuszanie to dla mnie dwie rzeczy uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Wto 3 Lip 2012, 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

annna napisał:
Więc przyzwyczajanie a zmuszanie to dla mnie dwie rzeczy uśmiech

Wiem uśmiech zmuszanie zazwyczaj przynosi odwrotny efekt od zamierzonego. Niestety zbyt często jest stosowane...

Ja byłam nauczona, że chodzenie/niechodzenie do kościoła, wierzenie lub nie, to mój wolny wybór uśmiech Mam mądrych rodziców uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Sro 4 Lip 2012, 6:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lusilla napisał:
No i dwie godziny tygodniowo! Drugi język chcą obcinać a religii nie ruszą.. Rolling Eyes


No 2 godziny to jednak przesada... Rolling Eyes I te oceny wliczane do średniej..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sro 4 Lip 2012, 7:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lusilla napisał:
No i dwie godziny tygodniowo! Drugi język chcą obcinać a religii nie ruszą.. Rolling Eyes


mój tata to strasznie psioczy na tą religię...wszystkie przedmioty obcinają, coraz mniej godzin, młodzież umie coraz mniej a religia i w-f nie do ruszenia Evil or Very Mad
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Sro 4 Lip 2012, 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nimfa napisał:
Lusilla napisał:
No i dwie godziny tygodniowo! Drugi język chcą obcinać a religii nie ruszą.. Rolling Eyes


mój tata to strasznie psioczy na tą religię...wszystkie przedmioty obcinają, coraz mniej godzin, młodzież umie coraz mniej a religia i w-f nie do ruszenia Evil or Very Mad


Akurat w-f to prawdopodobnie jedyny ruch tych dzieciaków, więc to nie takie głupie. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 5 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group