Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wywoływanie zdjęć- gdzie, jak za ile?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magnoliafoto
bywalec
bywalec


Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 126
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 19 Lip 2012, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nheledore najprościej jest zapytać swojego fotografa, gdzie wywołać zdjęcia. Z reguły fotografowie mają lab z którym współpracują tzn. mają monitory skalibrowane pod profil maszyny (drukarki) a to oznacza, że kolory na wydruku będą identyczne z tymi, które fotograf widzi na monitorze.
Fotki z wakacji można wywołać gdziekolwiek, skoro nie widać różnicy oczko
_________________
Fotografia ślubna...
www.magnoliafoto.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Zbigniew Swiderski
gaduła
gaduła


Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 292
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 19 Lip 2012, 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monitory kalibruje się do wzorca a nie do labu.
_________________
Nie robię zdjęć artystycznych i kreatywnych.

ewaluna napisał:
Naprawdę,musisz z dumą patrzeć w lustro,Ty,który przychodzisz tu z kagankiem oświaty fotograficznej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Czw 19 Lip 2012, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem polega na tym, że mój fotograf mieszka 100km ode mnie i w moim mieście był po raz pierwszy, gdy fotografował mój ślub Wink
Pytam konkretnie, bo chcę wywołać dwa albumy dla rodziców i chciałabym dobre jakościowo zdjęcia- po czym rozpoznać dobry hmm "zakład".

Wiem, że dla Was terminologia jest oczywista, ale męczy mnie ciągłe dopytywanie męża o różne niezrozumiałe dla mnie słowa, więc proszę o jak najprostsze wyjaśnienie- o co konkretnie pytać i na co zwracać uwagę.
Aha: i mój odwieczny problem: mat czy błysk?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Czw 19 Lip 2012, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore napisał:
Pytam konkretnie, bo chcę wywołać dwa albumy dla rodziców i chciałabym dobre jakościowo zdjęcia- po czym rozpoznać dobry hmm "zakład".

Najbezpieczniej po wykonaniu kilku testowych zdjęć. Wydatek kilku złotych, a może oszczędzić nieprzyjemności po zleceniu większej ilości zdjęć w ciemno.


nheledore napisał:
Aha: i mój odwieczny problem: mat czy błysk?

Ryż, czy makaron? oczko
Kwestia smaku, rzecz gustu... Jeżeli chodzi o wytrzymałość, podobno błysk szybciej nabywa rysy i drobne otarcia, jednak nie wiem co trzeba by z tym zdjęciem robić, żeby do takich zniszczeń doszło. Na pewno możesz się spodziewać śladów paluchów na błysku. Pod tym względem mat jest nieporównywalnie bezpieczniejszy.
Jedni wolą jak zdjęcie się błyszczy i odbija wszystko z otoczenia, inni preferują brak odblasków. Minimalna różnica jest w nasyceniu kolorów i kontraście - mat jest bardziej stonowany, błysk nasycony (czasem przesycony).
Jak zawsze - trudno mówić o zdjęciach nie mogąc ich pokazać oczko
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 19 Lip 2012, 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore napisał:

Aha: i mój odwieczny problem: mat czy błysk?
Najładniejsze zdjęcia są na papierze jedwabistym* z białą ramką.
Nie wiem z jakiego miasta jesteś , więc trudno Ci doradzić. Jeśli jesteś z Warszawy napisz na priv. wskażę Ci odpowiednie miejsce

* papier firmy Kodak oferowany przez niektóre laboratoria o bardzo ciekawej fakturze, przypominającej nieco stare fotografie. Dają w albumie doskonały efekt
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
magnoliafoto
bywalec
bywalec


Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 126
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 20 Lip 2012, 7:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbigniew Swiderski napisał:
Monitory kalibruje się do wzorca a nie do labu.


Ale z labu można wziąć profil maszyny i ustawić, że będzie tip top
_________________
Fotografia ślubna...
www.magnoliafoto.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pią 20 Lip 2012, 8:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ariene, dzięki, chyba faktycznie wywołam kilka takich samych w różnych miejscach i dam jakiemuś wprawionemu oku do porównania.

Alicjamedia, papier Kodaka z ramką coś mi świta, zdaje się, że na nim dostaniemy zdjęcia od fotografa.
A z Warszawy nie jestem. Nawet z dalekich okolic nie uśmiech Niemniej dziękuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 20 Lip 2012, 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore napisał:
Kodaka z ramką coś mi świta, zdaje się, że na nim dostaniemy zdjęcia od fotografa.
.

Biała ramka wygląda świetnie przy każdym papierze.
Ten o którym pisałem ma specyficzną fakturę, fotki dostają dodatkowej magii. Jeśli uda Ci się znaleźć miejsce gdzie mają papier jedwabisty, jest to dobre laboratorium, nie każdy "lab" ma dostęp do tego papieru.
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pią 20 Lip 2012, 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alicjamedia napisał:

Jeśli uda Ci się znaleźć miejsce gdzie mają papier jedwabisty, jest to dobre laboratorium, nie każdy "lab" ma dostęp do tego papieru.


Papier jedwabisty. Dzięki, popytam w miejscowych "labach" (a więc to to oczko ), a mam ich aż trzy Very Happy oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zbigniew Swiderski
gaduła
gaduła


Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 292
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 20 Lip 2012, 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre laby które znami zamawiam to:
1. www.cyfrowaciemnia.pl - papier lustre
2. www.labpolska.pl - papie jedwabisty

Pliki przesyłasz na ich serwer ( wszystko opisane jest na ich stronie) a za kilka dni zdjęcia dostarcza pod drzwi kurier.
_________________
Nie robię zdjęć artystycznych i kreatywnych.

ewaluna napisał:
Naprawdę,musisz z dumą patrzeć w lustro,Ty,który przychodzisz tu z kagankiem oświaty fotograficznej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group