Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wywoływanie zdjęć- gdzie, jak za ile?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 25 Cze 2012, 9:48    Temat postu: Re: Wywoływanie zdjęć- gdzie, jak za ile? Odpowiedz z cytatem

Ariene napisał:


Aha, jeżeli ktoś pyta o dobre odbitki z labu, tzn. że potrafi dostrzegać różnice i ma swoje oczekiwania, rozumiem też, że przykłada się do obróbki i chce kontrolowanych efektów, a nie przypadkowych skutków pracy labu.
Dziewczyny fotografują tu naciskając przycisk, nie wiedząc nawet czy flash błyśnie, czy nie, nie mówiąc o tym, że fotografowana klatka naświetla się po sekundzie od naciśnięcia guzika, a aparat sam dodatkowo decyduje o tym, co będzie ostre. O jakim kontrolowaniu i jakich efektów piszesz?
O tym, czy fotografia będzie dobrze wywołana, przy tego typu pracach musi decydować laborant, który zrównoważy jasność, barwy i kontrast.
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marekb
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 10
Skąd: Wadowice, Kraków

PostWysłany: Sro 18 Lip 2012, 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My, od ponad roku robimy u siebie lecz nie odbitki a wydruki fotograficzne. Nie jest to rozwiązanie ekonomiczne, ale jakość zabija, jakość nie jest do uzyskania w żadnym labie nawet najlepszym i na najlepszych papierach. Są to wydruki pigmentowe z 12-to kolorowego plotera Canon. Różnica między odbitką a naszym wydrukiem mniej więcej taka jak słuchanie muzyki na boomboxie, a najwyższej jakości sprzęcie;).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 18 Lip 2012, 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio wywołałam około 200 zdjęć za 84 gr (10x15). Teraz przyjdą z Media MArktu - jakaś taniocha (ok 33gr)- sama sie zastanawiam, czy będzie jakakolwiek różnica jakości, bo kilka tych samych wywołałam.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marekb
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 10
Skąd: Wadowice, Kraków

PostWysłany: Sro 18 Lip 2012, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
Ja ostatnio wywołałam około 200 zdjęć za 84 gr (10x15). Teraz przyjdą z Media MArktu - jakaś taniocha (ok 33gr)- sama się zastanawiam, czy będzie jakakolwiek różnica jakości, bo kilka tych samych wywołałam.

Sprawdź również za 2-3 lata:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
magnoliafoto
bywalec
bywalec


Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 126
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro 18 Lip 2012, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego Młodzi wywołują zdjęcia jak najtaniej? Jak Juzia kocham nie rozumiem takiej polityki. Na pewno w każdym większym mieście znajduje się profesjonalny Lab, gdzie wywołają zdjęcia należycie. Jest trochę drożej ale jakość zupełnie inna. Mam pomysł, niech każdy weźmie jedno i to samo zdjęcie i wywoła w różnych miejscach wtedy zobaczy różnicę oczko
_________________
Fotografia ślubna...
www.magnoliafoto.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 18 Lip 2012, 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Część wywołałam bardzo drogo- daliśmy rodzicom, babci, ale resztę dla dalszych osób i dla nas- bez przesadyzmu Wink , już się wystarczająco wykosztowałam na te zdjęcia i albumy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annn
maniak
maniak


Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 1883
Skąd: zawsze tam gdzie Ty :)

PostWysłany: Sro 18 Lip 2012, 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIDEOFILM napisał:


Ann i ewelajn: piszcie poprawnie.Plissss...Nowe zdanie z d.litery,także po znakach przest.


Ty nawet mojego nicku nie potrafiłeś poprawnie napisać Rolling Eyes
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Czw 19 Lip 2012, 6:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIDEOFILM napisał:


Ann i ewelajn: piszcie poprawnie.Plissss...Nowe zdanie z d.litery,także po znakach przest.

Uważasz, że skróty, które napisałeś są poprawne?
Czy to z lenistwa tak skracasz?
Co znaczy: "po znakach przest."?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Czw 19 Lip 2012, 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magnoliafoto napisał:
Na pewno w każdym większym mieście znajduje się profesjonalny Lab, gdzie wywołają zdjęcia należycie. Jest trochę drożej ale jakość zupełnie inna. Mam pomysł, niech każdy weźmie jedno i to samo zdjęcie i wywoła w różnych miejscach wtedy zobaczy różnicę oczko


karolina1984 napisał:
marekb napisał:
czy będzie jakakolwiek różnica jakości, bo kilka tych samych wywołałam.

Sprawdź również za 2-3 lata:)


Skąd wiadomo, gdzie wywołują porządnie (pewnie papier oraz sama technika wywoływania)? Jak mam to sprawdzić? Po czym?
Przy wywoływaniu zdjęć zawsze kieruję się odległością od domu uśmiech
Są jakieś wyznaczniki? Cena? Sprzęt? Czas oczekiwania na zdjęcia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 19 Lip 2012, 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ślubne zdjęcia wywoływałam w dwóch turach. Większość w internetowym labolatorium, gdzie cena wynosiła ponad 80 groszy za zdjęcie. Raz, że robili problemy (mają siedzibę kilka kroków ode mnie, ale wysyłka tylko listowna, więc czekałam kilka dni dodatkowo), dwa w zamówieniu brakowało zdjęć, a w potwierdzeniu zamówienia sprytnie był tylko jego numer, a informacji o ilości zdjęć, czy rozmiarze (część miała być większa - nie były) oczywiście brakowało. Resztę zamówiłam w Rossmanie, bo potrzebowałam na szybko. Wybrałam wersję premium i nie widzę (tak na oko) żadnej różnicy w jakości. A zdjęcia miałam 2 dni po złożeniu zamówienia, nic nie brakowało, do tego dołączona 'lista' z miniaturkami, więc mając wątpliwości widziałam co było w zamówieniu i za co płacę. Na pewno są jakieś miejsca, gdzie zrobią lepiej, ale ja drugi raz przejechałam się na droższych zdjęciach, a te z Rossmana pozytywnie mnie zaskoczyły. Fakt, kiedyś wywołałam w zwykłej wersji to były gorsze, więc teraz tego nie zrobię.. Patrząc na przygodę z wywołaniem zdjęć stwierdzam, że nie warto przepłacać. No chyba, że ktoś ma naprawdę sprawdzone studio i wie, że cena współgra z jakością. Ale ocenianie jej tylko na podstawie ceny.. świadczy tylko o powierzchownym i mającym niewiele wspólnego z rzeczywistością ocenianiu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group