Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Daj gościom niech się bawią
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Pią 22 Cze 2012, 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W jaki sposób chcesz prosić gości, żeby nie brali aparatów? I kiedy? Przy zapraszaniu? Trochę niegrzeczne mi się to wydaje... Poza tym (odpukać) zawsze coś może stać się z materiałem kamerzysty/fotografa i wtedy te amatorskie zdjęcia będą jedyną pamiątką.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamika88
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Maj 2012
Posty: 920

PostWysłany: Pią 22 Cze 2012, 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasztanowa napisał:
W jaki sposób chcesz prosić gości, żeby nie brali aparatów? I kiedy? Przy zapraszaniu? Trochę niegrzeczne mi się to wydaje... Poza tym (odpukać) zawsze coś może stać się z materiałem kamerzysty/fotografa i wtedy te amatorskie zdjęcia będą jedyną pamiątką.


Tak dyskretnie napomknąć, że każdy chętny dostanie zdjęcia robione przez fotografa na płytce uśmiech Nie mam zamiaru mówić komuś tak bezpośrednio żeby nie brał aparatu ze sobą tylko chcę w jakiś sposób dać gościom delikatnie do zrozumienia, że chcę żeby na weselu wspaniale się bawili i tańczyli a nie martwili o to żeby zrobić jakieś zdjęcie uśmiech U kuzynki każdy biegał z aparatem i profesjonalny fotograf miał problemy chwilami bo z każdej strony mu lampami błyskali... A tego wolałabym uniknąć...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Pią 22 Cze 2012, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślałam, że masz jakiś patent na to oczko ale niestety z tego co widzę po wypowiedziach koleżanek i tu na forum, to dyskretne dawanie czegoś do zrozumienia nie przynosi efektów... Ba, czasem goście nie rozumieją jak się do nich wprost mówi... Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
martita8503
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 2092
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Pią 22 Cze 2012, 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam na weselu cykam kilka pamiątkowych zdjęć z młodymi a resztę nam i znajomym język więc gdyby mnie ktoś poprosił o nie zabieranie aparatu to bym i tak wzięła, przecież to że jestem na weselu nie oznacza, że mam latać po sali i robić zdjęcia młodym, od tego mają fotografa. język Co innego poproszenie gości o nierobienie ( lub robienie tylko z daleka) zdjęć w kościele uśmiech
_________________
"[...] miłość trzeba budować, odkryć ją to za mało"



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Pią 22 Cze 2012, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasztanowa napisał:
W jaki sposób chcesz prosić gości, żeby nie brali aparatów? I kiedy? Przy zapraszaniu? Trochę niegrzeczne mi się to wydaje...

Kwestia podejścia i dystansu... W necie nie brakuje grzecznych wierszyków na zaproszenia, sugerujących w żartobliwy i delikatny sposób, by nie przeszkadzać obsłudze foto, albo częsta prośba o coś zamiast kwiatów (wino, książki, wpłata na konto pomocy, itd.). Zwiększa to szanse, że goście zachowają się w kościele grzecznie, bez przepychanek pod ołtarzem o pierwszeństwo kadru oczko
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sob 23 Cze 2012, 7:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

martita8503 napisał:
ja tam na weselu cykam kilka pamiątkowych zdjęć z młodymi a resztę nam i znajomym język więc gdyby mnie ktoś poprosił o nie zabieranie aparatu to bym i tak wzięła, przecież to że jestem na weselu nie oznacza, że mam latać po sali i robić zdjęcia młodym, od tego mają fotografa. język Co innego poproszenie gości o nierobienie ( lub robienie tylko z daleka) zdjęć w kościele uśmiech


Właśnie, większość nie tylko bierze aparat, żeby popstrykać młodych i przeszkadzać fotografowi, ale też porobić sobie zdjęcia, czy w gronie znajomych..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zbigniew Swiderski
gaduła
gaduła


Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 292
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 23 Cze 2012, 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomysł z rozdawaniem aparatów chyba pochodzi od reportera Gazety Wyborczej Piotra Janowskiego który w 2002 roku w Beskidzie rozdał dzieciom aparaty a potem odebrał to co zrobiły. Potem zdjęcia były wielokrotnie wystawiane w kraju i za granicą.
http://www.krzywa.w.of.pl/swiat.html

Oglądałem też kiedyś film dokumentalny o francuskim fotografie który odwiedził rosyjskie więzienie dla nieletnich i też porozdawał aparaty.

Jak widać pomysł nie jest wcale taki rewolucyjny.
_________________
Nie robię zdjęć artystycznych i kreatywnych.

ewaluna napisał:
Naprawdę,musisz z dumą patrzeć w lustro,Ty,który przychodzisz tu z kagankiem oświaty fotograficznej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 23 Mar 2013, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na przestrzeni ostatnich kilku lat wiele się zmieniło.
Poniższe zdjęcia zrobione przy wyborze papieża (a więc w tych samych okolicznościach) obrazuje doskonale zmianę w podejściu do fotografii amatorskiej.
Podobne tendencje są na ślubach i weselach. Nie ma sensu z tym walczyć, to jeden z elementów naszych czasów..


_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Sob 23 Mar 2013, 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre porównanie. Podobne widziałam gdzieś z koncertu. Kiedyś w wyciągniętych rękach świeciły zapalniczki, dziś telefony itp.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lama1980
początkujący
początkujący


Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 3

PostWysłany: Pią 4 Lip 2014, 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdziwe porównanie.Teraz robią telefonami z apartem 8Mpx uśmiech
_________________
Jak pójdę na studia podyplomowe katowice, to znajdę dziewczynę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group