Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jak postrzegamy wiarę-czym ona dla nas jest
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
W&J
bywalec
bywalec


Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 108

PostWysłany: Pią 22 Cze 2012, 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolipio napisał:
W&J, powołaniem każdego chrześcijanina jest głoszenie Ewangelii, a nie nawracanie.
Nie masz takiej mocy, aby kogokolwiek nawrócić.


A co się dzieje przez głoszenie Ewangelii?? Nawraca się...
Strasznie prosto patrzycie.
To kto ma nawracać jak nie my chrześcijanie?? Księża? Księża nie mają wszędzie dostepu,nie siedzą teraz na slub-wesele.pl i nie patrzą jaki dialog prowadzimy. Tu akurat się mylisz.


Ostatnio zmieniony przez W&J dnia Pią 22 Cze 2012, 10:32, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
W&J
bywalec
bywalec


Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 108

PostWysłany: Pią 22 Cze 2012, 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pralinka napisał:


Poza tym dlaczego uważasz, że to ktoś mija się z prawdą, a nie Ty?


A napisałam to gdzieś Very Happy
pytajnik
Czepiacie się szczegółów i błędów które popełniam uśmiech Żeby tylko podeptać to co powiedziałam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pią 22 Cze 2012, 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z jaką prawdą konkretnie się mijam? Pytam, bo zaiste jestem ciekawa. Może muszę coś przemyśleć.

Dwa: nie, nie mamy nawracać innych. Naszą misją jest głoszenie Ewangelii- całokształtem postawy. Głoszenie Ewangelii- Dobrej Nowiny o zbawieniu to zrozumienie innych, pochylenie się nad nimi, miłowanie tych, którzy nienawidzą Ciebie.
Nie możesz "nawracać" przez wykpiwanie, drwiny i wyciąganie daleko idących wniosków o nieudanych małżeństwach cywilnych- to się mija ze wszystkim, czego nasza religia uczy, nie widzisz tego?
Skoro sama zaznaczasz, że nie masz w sobie tyle zrozumienia i miłości dla innych, to jak możesz stawiać się za wzór przykładnego katolika? Tu jest duży rozdźwięk.

Nie przesadzam- zaznaczam, spływa po mnie, co mówisz o moim katolicyźmie, ba! przyznam Ci rację. Zastanawiam się tylko, jakim prawem to mówisz i jak osiągnęłaś stan wszechwiedzy i poczucia własnej zajebistości- wszak w naszej religii to nieosiągalne...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 22 Cze 2012, 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W&J napisał:

Nie drwię z Ciebie, tylko pokazuję jak się mijasz z prawdą.



Proszę bardzo. Tutaj
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pią 22 Cze 2012, 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W&J napisał:

To kto ma nawracać jak nie my chrześcijanie?? Księża? Księża nie mają wszędzie dostepu,nie siedzą teraz na slub-wesele.pl i nie patrzą jaki dialog prowadzimy. Tu akurat się mylisz.


Nawrócenie jest łaską daną od Boga- to wzywanie Ducha Świętego powoduje nawrócenie, nie masz mocy, żeby to sprawić...

My prosto patrzymy?...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Pią 22 Cze 2012, 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W&J napisał:
karolipio napisał:
W&J, powołaniem każdego chrześcijanina jest głoszenie Ewangelii, a nie nawracanie.
Nie masz takiej mocy, aby kogokolwiek nawrócić.


A co się dzieje przez głoszenie Ewangelii?? Nawraca się...
Strasznie prosto patrzycie.
To kto ma nawracać jak nie my chrześcijanie?? Księża? Księża nie mają wszędzie dostepu,nie siedzą teraz na slub-wesele.pl i nie patrzą jaki dialog prowadzimy. Tu akurat się mylisz.

Zrozum, że to nie Ty nawracasz Wink I nie zostałaś do tego powołana. Księża też nie mają mocy nawracania. Z głoszeniem Ewangelii nie zawsze idzie w parze nawracanie się.
Nawraca tylko Bóg, tylko On może dotknąć czyjegoś serca i je zmienić.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Pią 22 Cze 2012, 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak szukałam pewnego tekstu o przymiotach kościoła. Nie znalazłam, ale za to mam ciekawy cytat dla osób, które nie mogą pogodzić się z zachowaniem niektórych osób duchownych, czy też tych "typowych przedstawicieli oazy"
Cytat:
Kościół jest "święty". Tu może ktoś powiedzieć, że to już przesada. Znamy tylu księży i świeckich należących do Kościoła rzymskiego, którzy wcale świętych nie przypominają. Otóż mimo naszych błędów i grzechów, Kościół jest święty dlatego, że:
1. Jego założyciel to Syn Boży, druga Osoba Trójcy Świętej.
2. W Kościele Piotrowym złożył Pan Jezus wszelkie środki potrzebne do uświęcenia. Ten Kościół, niezależnie od grzechów niektórych swoich członków, jest jedyną zwyczajną drogą zbawienia.
3. Kościół rzymski rozumiany szeroko, a więc Kościół gdziekolwiek na ziemi będący w jedności z papieżem, wydał mnóstwo świętych, tzn. ludzi, którzy w miłości Boga i bliźniego osiągnęli stopień nadzwyczajny, heroiczny.


Oprócz tego co napisałam na początku, myślę, ze warto się zastanowić nad tym, że Bóg w swoim miłosierdziu daje ludziom możliwość dojścia do zbawienia NIEZWYCZAJNĄ DROGĄ. Może zamiast na siłę "nawracać" warto zostawić tę furtkę Bogu, W&J?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Pią 22 Cze 2012, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ufff... przebrnęłam przez wszystkie posty...

Co do W&J, skoro jesteś chrześcijanką i w ogóle jesteś naj i każdy ma sądzić tak jak Ty, to czemu nie wypowiedziałaś się na żadne pytanie postawione przez karolipiopytajnik
poza tym po Twoich postach śmiem sądzić, że po pierwsze: nie wiesz co to wolna wola, którą dał nam nie kto inny, tylko sam Bóg.
a po drugie wiesz co to jest pycha?? na pewno nie... wywyższasz się ponad wszystkich, wszystko... pozjadałaś wszystkie rozumy? znasz wszystkie prawdy, tajemnice Boże? no bo przepraszam bardzo ale tak właśnie się zachowujesz.
Twoja potępiająca wszystkich, którzy nie są chrześcijanami,postawa jest mega przytłaczająca. I to przyczepienie się do nieochrzczenia dzieci. a powiedz mi, przytocz fragment Pisma, gdzie jest napisane że dzieci powinno chrzcić się jak są małepytajnik o ile dobrze się orientuję to nie ma o tym wzmianki. Jeśli się mylę wyprowadź mnie z błędu.
Jeśli chcesz być taka doskonała, nie potępiaj - aż się boję pomyśleć co byś zrobiła na moim miejscu, w mojej rodzinie. Uwierz, że jak ktoś jest innej wiary czy jest ateistą to nie znaczy że jest gorszy!!
i nie można mówić że ten jest zły, bo wziął ślub cywilny. to nie jest kwestia wiary. bo skoro ktoś nie wierzy to dla niego nie ma czegoś takiego jak ślub kościelny (nie wiem czy wiecie o co mi chodzi- jest kiepska z tłumaczenia :/ )bo co nam do tego? skoro nie wierzy to przepraszam co? ma wziąć kościelny bo ludzie będą gadać?
chyba lepiej żyć w zgodzie ze sobą i swoimi przekonaniami, poglądami, wiarą niż robić tak bo ta wypada?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dzwoneczek
maniak
maniak


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 1470
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią 22 Cze 2012, 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że W&J bardzo lubisz szybko osądzać wszystkich nie patrząc w ogóle na to, że może to nie tobie jest to dane. Radziłabym, aby zacząć najpierw od siebie. Zastanów się tak na poważnie czy rzeczywiście jesteś prawdziwym katolikiem. Bo jak dla mnie przemawia przez Ciebie duża pycha.
Sama przyznam, że nie jestem wzorową katoliczką, zdarza mi się robić błędy, dlatego nie osądzam tak szybko innych.
Poza tym znasz taki cytat : "Kto z was bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem" ? Uważasz, że Twoja wiara jest na prawdę taka jak powinna być w rzeczywistości? Czy uważasz, że tak od razu możesz wskazywać kto jest dobrym katolikiem, a kto nie ?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Pią 22 Cze 2012, 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W&J nie tylko daje sobie prawo do potępiania wszelkich niewierzących, ale również wie, kto jest dobrym, a kto złym katolikiem. Typowe zachowanie tego głośnego odłamu "młodych wojujących". Mnie również krytykowano za nie dość katolicką postawę. Szkoda, że takie osoby nie widzą belki w swoim oku, a tak ochoczo oceniają innych. Po jakimś czasie są brzydkie od żółci, która je zalewa. Bardziej współczuję niż się złoszczę na nie. Przy okazji - do modlitwy należy przystępować z czystym sercem i wyzbyć się niedobrych emocji wobec innych, tylko wtedy Bóg zechce nas wysłuchać. O tym ci "żarliwi" zdają się zapominać.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Następny
Strona 16 z 18

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group