Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Poprawiny- robić czy nie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy robicie poprawiny?
tak
39%
 39%  [ 15 ]
nie
55%
 55%  [ 21 ]
jeszcze nie wiem
5%
 5%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 38

Autor Wiadomość
aga88
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 278
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Pią 28 Lis 2014, 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na drugi dzień można ale nie trzeba orkiestrę czy fotografa.
Drugi dzień powinien być na luzie więc wystarczy DJ lub muzyka z kompa.
Zaproszenia najbliższej rodziny i znajomych na drugi dzień nawet na grilla to też jakaś forma poprawin uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
geoAsia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 732
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Pią 28 Lis 2014, 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi by się podobał pomysł ogniska ze znajomymi i najbliższą rodziną. Czyli takie z osobami, z którymi się często spotyka;)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mel_Si
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 431
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sob 29 Lis 2014, 1:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w poprawiny chciałabym mieć kamerzystę (fotografa już nie koniecznie, można samemu porobić sobie zdjęcia) i zespół (może być w mniejszym składzie). Chciałabym mieć normalnie pamiątkę z tego dnia w postaci filmu, tak jak z pierwszego. U nas zawsze tak się robiło, ale niestety z poprawin raczej zrezygnujemy ze względu na koszty...
...a robienie grilla czy czegoś podobnego jest dla nas bez sensu. 120 osób na grillu? (dodam, że te 120 osób to jest właśnie wyłącznie najbliższa rodzina i przyjaciele, moi i mojego R) Zaś jeślibym zaprosiła tylko koleżanki/znajomych, to głupio by mi było wobec reszty rodziny, chrzestnych, że ich "olałam", i odwrotnie... Jestem zdania, że albo robi się normalne poprawiny dla wszystkich, albo wcale się nie robi nic. Każdy daje coś do koperty, kupuje prezenty, więc ja bym tu nie robiła żadnej selekcji wśród gości... po to robi się poprawiny, żeby dłużej wspólnie świętować i bawić się. No ale to jest tylko moje zdanie.
_________________
Dum spiro, spero...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
geoAsia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 732
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Nie 30 Lis 2014, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mel_Si napisał:

...a robienie grilla czy czegoś podobnego jest dla nas bez sensu. 120 osób na grillu? (dodam, że te 120 osób to jest właśnie wyłącznie najbliższa rodzina i przyjaciele, moi i mojego R)

To faktycznie zrozumiałe.. u mnie byłoby to moje rodzeństwo, rodzice, jego rodzice, dziadkowie i z 10 znajomych (czyli max 25 osób) język z oczkiem
Rodzice R mają bajkowy, duży ogród więc może tam coś zrobimy;)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 30 Lis 2014, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mel_Si napisał:
Jestem zdania, że albo robi się normalne poprawiny dla wszystkich, albo wcale się nie robi nic. Każdy daje coś do koperty, kupuje prezenty, więc ja bym tu nie robiła żadnej selekcji wśród gości... po to robi się poprawiny, żeby dłużej wspólnie świętować i bawić się. No ale to jest tylko moje zdanie.


Zależy, co rozumie się pod pojęciem "normalne poprawiny", bo równie dobrze ja bym mogła powiedzieć, że dla mnie poprawiny na 100 osób, z kamerzystą, fotografem i orkiestrą są jakąś wydumaną fanaberią, bo "normalne poprawiny" to obiad dla najbliższej rodziny.
Ile rodzin, tradycji i rejonów tyle możesz znaleźć teorii na to, czym są lub powinny być poprawiny. U jednych to obiad dla najbliższych u innych grill, jeszcze u kogoś to kolejny dzień wesela.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kostuch82
początkujący
początkujący


Dołączył: 04 Gru 2014
Posty: 3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw 4 Gru 2014, 9:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam nie jestem zwolennikiem wielkich poprawin. Moim zdaniem obiad, żeby się podleczyć jest optymalny ... Umówmy sie drugiego dnia to już jest męczarnia ..
_________________
Lepiej to już było ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mel_Si
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 431
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw 4 Gru 2014, 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem, poprawiny mogą się różnie przejawiać. Ja piszę przecież z własnej perspektywy.
Moi goście to najbliższa rodzina: rodzice, moje i mojego R rodzeństwo wraz z partnerami/małżonkami, rodzeństwo naszych rodziców oraz kuzyni/kuzynki i ich dzieci, chrzestni i ich dzieci, sąsiedzi (którzy też należą do rodziny lub są przyjaciółmi naszych rodziców), inne ciotki i wujkowie i ich dzieci będący w bliskich relacjach z naszymi rodzinami, nasi bliscy koledzy i koleżanki. W sumie około 120 osób. Naprawdę nie wiedziałabym, jak spośród nich wybrać 25-30 osób na grilla język czy jakiś zwykły obiad język Dlatego napisałam, tak jak napisałam język W moim przekonaniu poprawiny powinny mieć podobny charakter, jak wesele w pierwszym dniu. Taka jest u nas tradycja. Albo nie robi się wcale poprawin i następnego dnia śpimy do późnego popołudnia Very Happy
Rozumiem, co rodzina, to inne zwyczaje, dużo zależy od tego, kogo zapraszamy na wesele i z kim chcemy świętować.

a... i może dla kogoś poprawiny są męczarnią... choć bywałam na wielu weselach dwudniowych i właśnie to drugiego dnia goście bawili się znacznie lepiej niż w pierwszym. Nigdy nie myślałam o poprawinach jako o męczarni... :/
Trudno wrzucać wszystkie wesela do jednego worka, bo każde jest inne, z innymi tradycjami, zwyczajami i przede wszystkim ludźmi!
_________________
Dum spiro, spero...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serena
maniak
maniak


Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 1583

PostWysłany: Czw 4 Gru 2014, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mel_Si u mnie tak samo: albo poprawiny są traktowane jak pierwszy dzień wesela, albo w ogóle.
Moi są zwolennikami dobrej zabawy, wiec na drugi dzień nie wyglądają jak zombi przy stołach tylko harcują na parkiecie, oczywiście muszą być też chociaż dwie zabawy, aby móc coś wygrać np. albo flaszkę, albo ciastko, albo pan młody nosi wygraną panią na rękach przez całą salę i takie tam oczko
_________________
Taka zwykła wariatka,czyli zło konieczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mel_Si
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 431
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw 4 Gru 2014, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serena, dokładnie Very Happy U mnie tak to właśnie wygląda. W poprawiny organizuje się właśnie kilka ciekawych zabaw, w których goście wygrywają weselną wódeczkę albo jakieś fajne gadżety oczko To właśnie w poprawiny goście pozwalają sobie na prawdziwą, szaloną zabawę, bawią się do upadłego, piją więcej uśmiech W pierwszy dzień "trzymają fason", po to, aby zaszaleć w drugi dzieńVery Happy. Dlatego tak bardzo chciałam mieć poprawiny...
_________________
Dum spiro, spero...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michaladamczyk
kandydat
kandydat


Dołączył: 21 Lip 2014
Posty: 11
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią 2 Sty 2015, 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem to zależy od finansów. Jeśli kogoś nie stać, to nie ma sensu dodatkowo organizować poprawin, chyba, że jakoś skromnie w domu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group