Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

obrączki jaka próba złota?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Wto 21 Maj 2013, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lamorela napisał:
monikas napisał:
Ja mam obrączki z próby 333 uśmiech

Moje koleżanki się mówiły mi, że nie powinnam robić z tak niskiej próby, bo to obrączki i w ogóle one gorsze etc. A jak pokazałam im zrobione i powiedziałam, że to z wyższej próby (taka mała ściema) to się zachwycały i chwaliły i mówiły, że jakby było z 333 to by tak dobrze nie wyglądało język

333 było u nas wybrane z prostej przyczyny - ja na tyle macham łapkami i się obijam, że pewnie po nie długim czasie swoją miałabym bardzo poniszczoną.

A u niektórych jubilerów nie chcą robić z niższej próby, bo po prostu mniej na tym zarobią i tyle.
Nawet w Aparcie do wyboru jest ta próba język (i jak to Pani powiedziała - dość często wybierana język )

Nam złotnik powiedział, że takiej próby nie powinno się używać, bo zawierają domieszki metali, które mogą powodować raka.


Gdyby tak było, owa próba była by wycofana ze sprzedarzy. Pewnie chciał was naciagnać na drozsze obraczki
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamorela
guru
guru


Dołączył: 23 Kwi 2012
Posty: 2142
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sro 22 Maj 2013, 0:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rashel napisał:
lamorela napisał:
monikas napisał:
Ja mam obrączki z próby 333 uśmiech

Moje koleżanki się mówiły mi, że nie powinnam robić z tak niskiej próby, bo to obrączki i w ogóle one gorsze etc. A jak pokazałam im zrobione i powiedziałam, że to z wyższej próby (taka mała ściema) to się zachwycały i chwaliły i mówiły, że jakby było z 333 to by tak dobrze nie wyglądało język

333 było u nas wybrane z prostej przyczyny - ja na tyle macham łapkami i się obijam, że pewnie po nie długim czasie swoją miałabym bardzo poniszczoną.

A u niektórych jubilerów nie chcą robić z niższej próby, bo po prostu mniej na tym zarobią i tyle.
Nawet w Aparcie do wyboru jest ta próba język (i jak to Pani powiedziała - dość często wybierana język )

Nam złotnik powiedział, że takiej próby nie powinno się używać, bo zawierają domieszki metali, które mogą powodować raka.


Gdyby tak było, owa próba była by wycofana ze sprzedarzy. Pewnie chciał was naciagnać na drozsze obraczki

Robiliśmy z własnego złota, więc w tym interesu raczej nie miał, płaciliśmy tylko za robociznę.
_________________

http://kosmetyczka-lamoreli.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agusia1217
bywalec
bywalec


Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 249
Skąd: B-B

PostWysłany: Pią 24 Maj 2013, 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obrączki z próby 333 często można spotkać w sieciówkach tzn. apart, taxor itd. my mamy według certyfikatu próbę 585
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
weronka85
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 10

PostWysłany: Wto 18 Cze 2013, 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie słyszałam nic o czynnikach rakotworczych...ale abstrahując od tego raczej nie spotkałam się żeby ktoś z mojego otoczenia miał obrączki z próby 333 do slubu, natomiast panowie, którzy często wykonuja prace w których bardziej niszczy sie obraczka dorabiali sobie później drugą właśnie z próby 333 i noszą ją na codzień, a z próby 585 zakładają na niedziele i święta.
Może trochę to rozrzutne, ale przynajmniej "symbol miłości" który otrzymali na ślubie maja zadbany oczko
_________________
szukam informacji z rejonu http://miasto-24.bialystok.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro 31 Lip 2013, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mi się wydaje, że informacja o czynnikach rakotwórczych nie jest prawdziwa, ale jeśli chodzi o próbę 333 to ze względu na to, że zawiera ona więcej domieszek niż złota, obrączki mogą po latach śniedzieć. Szczególnie, jeśli głównym z dodatkowych metali jest miedź.
Na co dzień noszę pierścionek z 333, który dostałam na chrzest i jest już mocno zaśniedziały w miejscu mocowania kamyczka.
585 będzie się bardziej rysować, ale ma więcej "złota w złocie" i śniedzenie mu raczej nie grozi.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karaza
Gość





PostWysłany: Czw 12 Wrz 2013, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

straszna ściema z tymi czynnikami rakotwórczymi... teraz to wszystko już niby promieniuje....
Powrót do góry
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Nie 15 Wrz 2013, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Escherichia napisał:
Mama mojego P. dostała kiedyś od męża pierścionek z którejś z tych najwyższych prób (przywiózł skądś dawno temu), ale nie dam sobie głowy uciąć czy to 22 czy 23 karaty. Nie nosi go, bo mówi, że strasznie "miękki" jest i miała wrażenie, że jej się "odgina" i odkształca, jak nosiła na palcu.


Hihi, ja kiedyś miałam pierścionek posrebrzany z jakiegoś mięciutkiego metalu, który się tak wyginał.
Ale właśnie ciekawi mnie, na ile faktycznie złoto wysokich prób (nie tych spotykanych) jest "miękkie".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Nie 15 Wrz 2013, 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore napisał:

Ale właśnie ciekawi mnie, na ile faktycznie złoto wysokich prób (nie tych spotykanych) jest "miękkie".

Jest miękkie, bardzo plastyczne. Jak będę miała okazję to zrobię zdjęcie mamy obrączki i Wam wrzucę, żebym posiłkować się obrazkiem w tłumaczeniu, ale tak pokrótce, chodzi o to, że jak mama była w ciąży, tata wziął jej obrączkę do jubilera, aby ją przeciąć i żeby mogła sobie ją regulować (tak jak pierścionki dla dzieci), wiecie o co mi chodzi? język Podejrzewam, że z 333, a może i nawet z 585 nie dało by się tego zrobić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Nie 15 Wrz 2013, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, nie, nie chodzi mi o 750 (18k), bo z tymi miałam styczność, tylko o te wysokie próby 22k i 23k, czyli 916 i 958.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 15 Wrz 2013, 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie, skoro Laura mówi, że już przy 18 karatach czuć, że złoto jest bardziej plastyczne, to tym bardziej powinno to być odczuwalne przy wysokich próbach.
Ja pierścionka teściowej nigdy nie widziałam, więc nie jestem w stanie tego potwierdzić. Opieram się tylko na tym, co ona sama mi mówiła. P. też wspominał, że ten pierścionek widział, ale w szczegóły nie wchodził, bo to facet i biżuteria go mało interesuje język
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 3 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group