Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

obrączki jaka próba złota?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 18 Cze 2012, 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie wszędzie mówi się, że standardowe obrączki to 585, rzadko który jubiler robi obrączki z gorszej próby. Podobno kiedyś 333 była jakościowo podobna do obecnego 585, ale aktualnie 333 na obrączki słabo się nadaje.. Ale to raczej wiadomości wyczytane w internecie/usłyszane u jubilerów, więc nie jestem w stanie powiedzieć na ile wiarygodne.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karo
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 44

PostWysłany: Sro 20 Cze 2012, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasze też są próby 585, jak pytałam w Aparcie to Pani nam te polecała. Próba 333 też ładnie wyglądała - moja kuzynka zdecydowała się na taką opcję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asia00
maniak
maniak


Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 1211
Skąd: Mazowsze

PostWysłany: Pią 22 Cze 2012, 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja czytałam w paru miejscach, że próba 585 najlepiej nadaje się na obrączki uśmiech Obrączki tej próby są trwałe i mają ładny kolor (wiem, bo właśnie takie kupiliśmy) Wink
_________________
"Miłość nigdy nie ustaje..."



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agula85
bywalec
bywalec


Dołączył: 21 Sie 2012
Posty: 113

PostWysłany: Wto 21 Sie 2012, 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasze są 585 i to chyba najlepsza próba na obraczki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady Aga
bywalec
bywalec


Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 143

PostWysłany: Sob 27 Paź 2012, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My też zdecydowaliśmy się na próbę 585, chociaż w próbie 333 były o połowę tańsze.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WEDDING /June 15 2013/
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 21

PostWysłany: Sro 13 Lut 2013, 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy od jubilera niektórzy nie robią obrączek z 333, a jeśli już są obie próby to różnica w cenie jest znacząca..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Luka
początkujący
początkujący


Dołączył: 21 Maj 2013
Posty: 1

PostWysłany: Wto 21 Maj 2013, 7:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:
Ogólnie wszędzie mówi się, że standardowe obrączki to 585, rzadko który jubiler robi obrączki z gorszej próby. Podobno kiedyś 333 była jakościowo podobna do obecnego 585, ale aktualnie 333 na obrączki słabo się nadaje.. Ale to raczej wiadomości wyczytane w internecie/usłyszane u jubilerów, więc nie jestem w stanie powiedzieć na ile wiarygodne.

Wszystko jest rzeczą względną. Każda próba nadaje się do zrobienia obrączek. No może za wyjątkiem najczystszej próby 999(24k) bo jest ona po prostu za miękka. Dla alergików najlepsza będzie próba 750(18k) bo zawiera 75 procent złota i szanse na uczulenie są prawie zerowe. Ewentualnie pozostaje jeszcze platyna, która wcale nie uczula. Poza tym najbardziej popularne są obrączki w próbie 585 czyli 14k. Jest to próba o wiele twardsza niż 750 i dlatego mniej niszczą się produkty wykonane z takiego złota. Najmniej walorów estetycznych ma próba 333 czyli 8k. W niektórych krajach nie jest już uznawana za złoto. Ponieważ zawiera zaledwie 33,3 procent złota. Reszta to domieszki, więc daje największe szanse na uczulenia. Za to jest najbardziej przystępna cenowo i najmniej podatna na uszkodzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
monikas
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 393

PostWysłany: Wto 21 Maj 2013, 8:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam obrączki z próby 333 uśmiech

Moje koleżanki się mówiły mi, że nie powinnam robić z tak niskiej próby, bo to obrączki i w ogóle one gorsze etc. A jak pokazałam im zrobione i powiedziałam, że to z wyższej próby (taka mała ściema) to się zachwycały i chwaliły i mówiły, że jakby było z 333 to by tak dobrze nie wyglądało język

333 było u nas wybrane z prostej przyczyny - ja na tyle macham łapkami i się obijam, że pewnie po nie długim czasie swoją miałabym bardzo poniszczoną.

A u niektórych jubilerów nie chcą robić z niższej próby, bo po prostu mniej na tym zarobią i tyle.
Nawet w Aparcie do wyboru jest ta próba język (i jak to Pani powiedziała - dość często wybierana język )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamorela
guru
guru


Dołączył: 23 Kwi 2012
Posty: 2142
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto 21 Maj 2013, 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monikas napisał:
Ja mam obrączki z próby 333 uśmiech

Moje koleżanki się mówiły mi, że nie powinnam robić z tak niskiej próby, bo to obrączki i w ogóle one gorsze etc. A jak pokazałam im zrobione i powiedziałam, że to z wyższej próby (taka mała ściema) to się zachwycały i chwaliły i mówiły, że jakby było z 333 to by tak dobrze nie wyglądało język

333 było u nas wybrane z prostej przyczyny - ja na tyle macham łapkami i się obijam, że pewnie po nie długim czasie swoją miałabym bardzo poniszczoną.

A u niektórych jubilerów nie chcą robić z niższej próby, bo po prostu mniej na tym zarobią i tyle.
Nawet w Aparcie do wyboru jest ta próba język (i jak to Pani powiedziała - dość często wybierana język )

Nam złotnik powiedział, że takiej próby nie powinno się używać, bo zawierają domieszki metali, które mogą powodować raka.
_________________

http://kosmetyczka-lamoreli.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monikas
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 393

PostWysłany: Wto 21 Maj 2013, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No błagam...każdą próbę robi się z miedzi, srebra i złota tylko w różnych proporcjach. Jak nie dowierzasz to możesz poprosić o wykaz w jakich stosunkach metali użyto....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 2 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group