Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Pozłacane obrączki pradziadków

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lady_re
początkujący
początkujący


Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1

PostWysłany: Sro 13 Cze 2012, 17:03    Temat postu: Pozłacane obrączki pradziadków Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich Smile
Zdecydowałam się zarejestrować i zapytać po przeszukaniu forum gdyż nie znalazłam podobnego wątku a mamy nie mały problem. Już piszę o co chodzi.
Mieliśmy nie mały problem z wyborem obrączek kiedy z pomocą przyszła rodzinka proponująca skorzystanie z leżących od lat obrączek moich pradziadków. Wydawało się że wystarczy je wyczyścić i pomniejszyć obrączkę mojego narzeczonego, moja jest idealna... Ale widocznie byłoby to zbyt piękne. Dziś dowiedziałam się że w obrączkach kryje się jakiś metal który uniemożliwia niby zmniejszenie tej jednej obrączki Sad złoto po prostu by się skruszyło...
I tutaj pytanie czy ktoś wie może czy istnieje możliwość zmniejszenia tych obrączek?
Dodam że ten pan jubiler stosuje jakąś metodę zmniejszania "na zimno" (czy jakoś tak) wiec chyba istnieją inne metody?

Będę ogromnie wdzięczna za pomoc

Renata
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Sro 13 Cze 2012, 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze, to nie powód by zakładac nowy temat.
po drugie radziłabym zapytać innego jubilera o taką sprawę,a jeśli żaden z nich nie podejmie się taiego zadania to po trzecie obrączki muszą posiadać jakieś stopy nie przetaczalne i nic z tym zrobić się nie da.
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norbert717
kandydat
kandydat


Dołączył: 06 Maj 2014
Posty: 33

PostWysłany: Pią 16 Maj 2014, 8:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To tradycja i piękna pamiątka uważajcie na nią. Idźcie do dobrego jubilera nie żałujcie na to. Tradycja już zanika, ale to piękna sprawa

Pozdrawiam
Norbert

Post edytowany, podpis wyłączony.
Reklamy na forum są płatne. Nhele
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marekwisniewski0
kandydat
kandydat


Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 24

PostWysłany: Nie 13 Lip 2014, 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym nie ryzykował zmniejszenia obrączek, to są zabytkowe rzeczy i szkoda by było, żeby się zniszczyły. Zachowaj sobie te obrączki po dziadkach na pamiątkę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Izabella267
bywalec
bywalec


Dołączył: 17 Lip 2014
Posty: 109
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto 29 Lip 2014, 8:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

serduszkox napisał:
Po pierwsze, to nie powód by zakładac nowy temat.
Jestem nowa, więc pozwolę sobie zapytać. Temat jest w miarę unikalny, gdzie w takim razie trzeba się z nim podpiąć? To chyba dość poważna sprawa, dobrze opisana.. Nie chcę oberwać za to pytanie ale chciałabym wiedzieć uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ZlotaLinia_com
bywalec
bywalec


Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 177
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob 2 Sie 2014, 7:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe jak ostatecznie zakończyła się sprawa tych obrączek i czy autorka zdecydowała się je pomniejszać,bo jeżeli są to już wieloletnie obrączki to sądzę,że każdy jubiler będzie miał duży problem aby to wykonać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Carincola93
początkujący
początkujący


Dołączył: 13 Wrz 2018
Posty: 6
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią 14 Wrz 2018, 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tę kwestię warto zostawić specjaliście z tej dziedziny. Dzięki temu można sobie oszczędzić wielu trudności.
_________________
Im więcej nieszczęść, tym gorzej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
daphnee.lubowitz
początkujący
początkujący


Dołączył: 25 Mar 2020
Posty: 4
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro 25 Mar 2020, 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najbardziej podobają mi się obrączki z białego złota.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group