Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ciąża a antykoncepcja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Sro 6 Cze 2012, 16:49    Temat postu: Re: Ciąża a antykoncepcja Odpowiedz z cytatem

_cZaRnA_ napisał:

Kiedy po odstawieniu tabletek starałyście się o dziecko? Czy to jest tak, że jak dziś odstawię, to za parę dni mogę zajść w ciążę?

Po odstawieniu tabletek ma się jeszcze miesiączkę i dopiero pierwszą owulację po kilkunastu dniach (w zależności od długości cyklu). Można wtedy zajść w ciążę, jednak niektórzy lekarze (w tym moja ginekolożka) wtedy jeszcze zalecają 3 miesiące "kwarantanny", żeby cykl doszedł do swojej normy. Ja postępowałam zgodnie z tym zaleceniem, choć sądzę, że jeśli jednak zaszłabym w ciążę w pierwszym potabletkowym cyklu, nie byłoby problemu. Pamiętać jednak należy, że jest wtedy większe ryzyko ciąży mnogiej.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
_cZaRnA_
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 660

PostWysłany: Sro 6 Cze 2012, 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy prawidłowym braniu tylko TEORETYCZNIE nie jest możliwe zajście w ciążę, ale tak jak ktoś tu napisał 1-3 na 1000 zajdzie w ciążę.
Niektórzy ginekolodzy twierdzą nawet, że tabletki daja tylko 98% skuteczności.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
olenka89
kandydat
kandydat


Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 64

PostWysłany: Sro 6 Cze 2012, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w to nie wierzę, że przy prawidłowym stosowaniu antykoncepcji hormonalnej można zajść w ciążę. Uważam, że to byłby cud, żeby wystąpiła owulacja,chyba że został dobrany środek z niskim poziom hormonów (u każdego organizmu inaczej), który nie blokuje owulacji. No bo jak to inaczej wytłumaczyć, bierzesz hormony prawidłowo i nagle wpadka? Dla mnie to jakieś niepokalane poczęcie, nie ma 100% anty, ale nie popadajmy w paranoję. Poza tym jak stosujesz hormony, to chyba widać, że nie ma śluzu, kobieta jest sucha i ciasna w środku, warunków na ciążę fizycznie nie ma.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 6 Cze 2012, 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam się tak bardzo, ale jest chyba kilka czynników, które mogą osłabiać działanie tabletek (biegunka, wymioty czy inne leki np. antybiotyki).
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Sro 6 Cze 2012, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mimi napisał:
Nie znam się tak bardzo, ale jest chyba kilka czynników, które mogą osłabiać działanie tabletek (biegunka, wymioty czy inne leki np. antybiotyki).

Czasem wystarczy,że jest się bardziej zmęczonym niż zazwyczaj, albo ma się stresujący dzień i już działanie tabletek jest inne niż powinno być.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mysha
bywalec
bywalec


Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 142
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw 7 Cze 2012, 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się z kolei boję, że skoro biorę tabletki już kilka lat to jak je odstawię to będę miała ogromne problemy z zajściem w ciążę... terapia hormonalna antykoncepcyjna nie jest niczym dobrym i strasznie boję się, że to uniemożliwi mi zostanie mamą.
Cały czas zastanawiam się nad ostawieniem, ale co wtedy?
A może mam złe wrażenie. Powiedzcie może macie więcej informacji na ten temat
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Czw 7 Cze 2012, 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

olenka89 napisał:
kobieta jest sucha i ciasna w środku, warunków na ciążę fizycznie nie ma.


nie wiem co ma ciasność pochwy do ciąży ,ale może jestem niedouczona, kobieta może być i sucha i jak mówisz ciasna, bez antykoncepcji w ogóle uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
olenka89
kandydat
kandydat


Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 64

PostWysłany: Czw 7 Cze 2012, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ma ciasność i suchość pochwy, że nie ma śluzu płodnego i szyjka jest zamknięta. A jak wiadomo, żeby doszło do zapłodnienia potrzeba wystąpienia owulacji, czyli niezbędne jest wystąpienie śluzu płodnego, szyjka jest miękka i otwarta. O to lotto...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
delikatna0
guru
guru


Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 3905
Skąd: Łopolskie ;)

PostWysłany: Czw 14 Cze 2012, 7:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mysha napisał:
Ja się z kolei boję, że skoro biorę tabletki już kilka lat to jak je odstawię to będę miała ogromne problemy z zajściem w ciążę... terapia hormonalna antykoncepcyjna nie jest niczym dobrym i strasznie boję się, że to uniemożliwi mi zostanie mamą.
Cały czas zastanawiam się nad ostawieniem, ale co wtedy?
A może mam złe wrażenie. Powiedzcie może macie więcej informacji na ten temat


ja też mam takie obawy, choć wszyscy lekarze twierdzą, że z tym nie ma najmniejszych problemów. teraz już te środki antykoncepcyjne są z tak minimalną dawką hormonów, że nie powinno to mieć wpływu. ja się martwię jednak, bo miałam taki czas w życiu, kiedy strasznie się odchudzałam i miesiączka wtedy zaniknęła. brałam wtedy jakieś hormony..niestety nie pamiętam, co to wtedy było. mam nadzieję, że kiedy już się zdecydujemy na dziecko, to nie będzie z tym problemów. na razie mówię dzieciom nie, ale boję się, że jeśli się już zdecyduję, to będzie za późno. tym bardziej, że dzieci planuję najwcześniej za 3 lata..
_________________
"Śmiało, bądźmy delikatni!" oczko

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
violinist83
guru
guru


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 3460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 14 Cze 2012, 9:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny! Wyluzujcie uśmiech Jeśli z Waszym zdrówkiem było zawsze ok, to po odstawieniu tabletek organizm bardzo szybko wróci do normy. W przypadku PCOS (policystyczne jajniki) pigułki nawet mogą niekiedy pomóc. Oszczędzają one jajniki w momencie ich zażywania i niejednokrotnie umożliwiają w ogóle zajście w ciążę właśnie tuż po odstawieniu oczko
_________________
Ślubowaliśmy 03.07.2010r uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group