Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ciąża a antykoncepcja
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
_cZaRnA_
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 660

PostWysłany: Wto 5 Cze 2012, 21:45    Temat postu: Ciąża a antykoncepcja Odpowiedz z cytatem

Nie znalazłam takiego tematu (jeżeli jestem ślepa to przepraszam) więc postanowiłam założyć.

Czy któraś z Was zaszła w ciążę w trakcie brania tabletek anty? Jak wiadomo jest to możliwe.
Zastanawiam się czy jeżeli zajdzie się w ciążę w trakcie brania anty to może być coś nie tak z ciążą i dzieckiem? Np. dziecko może się źle rozwijać, być chore itp?

Kiedy po odstawieniu tabletek starałyście się o dziecko? Czy to jest tak, że jak dziś odstawię, to za parę dni mogę zajść w ciążę?

Przepraszam za może i głupie pytania ale jest tu tyle bab oczko , że na pewno któraś miała doświadczenia z ciążą w trakcie brania anty.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
olenka89
kandydat
kandydat


Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 64

PostWysłany: Wto 5 Cze 2012, 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja co prawda nie biorę tabletek, ale stosuję inny rodzaj anty Nuvaring. Ujmę to tak, mi ginekolog powiedział, że przy tabletkach, plasterkach, nuvaringu itd. przy PRAWIDŁOWYM stosowaniu zajdzie w ciążę 1-2 kobieta na 1000. A wynika to z faktu, że albo zapomniała tabletek, albo źle dobrane przez badania krwi albo inne czynniki zależne od kobiety. Więc ja nad tym nie dumałam, czy zajdę podczas stosowania hormonów, po to je stosuję, aby się czuć najbardziej zabezpieczona.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro 6 Cze 2012, 9:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie. Przy prawidłowym, zaznaczam PRAWIDŁOWYM, stosowaniu jest niemożliwe zajście w ciąże.
Czasem ktoś pisze że stosował anty i zaszedł w ciążę i obwinia o to tabletki, ale nie przyzna się że np. zapomniała tabletki, brała antybiotyk czy akurat miała biegunkę i wymioty cały dzień.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 6 Cze 2012, 9:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg wskaźnika Pearla jednak taka możliwość istnieje nawet przy prawidłowym stosowaniu. 2 osoby na 1000 wprawdzie, ale jednak na kogoś musi wypaść.
_________________


Ostatnio zmieniony przez ewelinka89 dnia Sro 6 Cze 2012, 9:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Sro 6 Cze 2012, 9:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

olenka89 napisał:
Ja co prawda nie biorę tabletek, ale stosuję inny rodzaj anty Nuvaring. Ujmę to tak, mi ginekolog powiedział, że przy tabletkach, plasterkach, nuvaringu itd. przy PRAWIDŁOWYM stosowaniu zajdzie w ciążę 1-2 kobieta na 1000. A wynika to z faktu, że albo zapomniała tabletek, albo źle dobrane przez badania krwi albo inne czynniki zależne od kobiety. Więc ja nad tym nie dumałam, czy zajdę podczas stosowania hormonów, po to je stosuję, aby się czuć najbardziej zabezpieczona.
Jeżeli zapomniała tabletek, albo są źle dobrane, to nie jest to prawidłowe stosowanie.

W kilku miejscach w necie (ale nie są dla mnie wiążącym źródłem)- znalazłam info, że nawet jeżeli dojdzie do zapłodnienia, mogą zadziałać wczesnoporonnie. Ale podkreślam- nie mam wiarygodnego źródła.


Na wiki znalazłam info, że tabletki mają skuteczność 99,7% przy pełnym stosowaniu wszystkich zaleceń
czyli na 100 osób 3 z tą ciążę jednak zajdzie. Przy typowym użyciu mają 92%.

Ale znowu nie wierzę w to źródło, bo stosunek przerywany ma podobną- praktycznie taką samą skuteczność przy stosowaniu wszystkich zaleceń i ciut niższą przy typowym użyciu jak NPR- co jednak przy ŚWIADOMYM korzystaniu z metod wydaje mi się kuriozum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 6 Cze 2012, 9:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elmuszka napisał:


Ale znowu nie wierzę w to źródło, bo stosunek przerywany ma podobną- praktycznie taką samą skuteczność przy stosowaniu wszystkich zaleceń i ciut niższą przy typowym użyciu jak NPR- co jednak przy ŚWIADOMYM korzystaniu z metod wydaje mi się kuriozum.


Równie niedorzeczne wydaje się, że osoby, które nie planują dzieci, zawsze z tym jednym razem trafią w dni płodne;p
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Sro 6 Cze 2012, 9:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:
Elmuszka napisał:


Ale znowu nie wierzę w to źródło, bo stosunek przerywany ma podobną- praktycznie taką samą skuteczność przy stosowaniu wszystkich zaleceń i ciut niższą przy typowym użyciu jak NPR- co jednak przy ŚWIADOMYM korzystaniu z metod wydaje mi się kuriozum.


Równie niedorzeczne wydaje się, że osoby, które nie planują dzieci, zawsze z tym jednym razem trafią w dni płodne;p

Dokładnie! tylko ten jeden jedyny raz, a się wstrzelą, a Ci którzy chcą zajść nie trafiają czasem miesiącami uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 6 Cze 2012, 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy znajomego z podwórka, który zapłodnił dziewczyny przy pierwszym razie. Śmiejemy się, że on jest taka ciamajda, że nawet wpadł za pierwszym razem. Wycelował idealnie w dni płodne język
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Sro 6 Cze 2012, 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skuteczność 99,7 oznacza 3 ciąże na 1000, nie na 100 kobiet. Ginekolodzy zawsze zalecają odstawić tabsy, jeśli jest podejrzenie ciąży. A potem pewnie trzeba bacznie obserwować organizm. Po zagnieżdżeniu zarodka chyba ciąża jest bezpieczna, hormony z tabletek szybko są wypłukiwane. To tak na zdrowy rozum.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 6 Cze 2012, 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro tabletka 'po' w przypadku zapłodnienia jest bezpieczna, a jest bombą hormonalną, to wydaje mi się, że nie powinno być źle.. Ale wiadomo, lepiej od razu skonsultować się z lekarzem i ustalić co robić.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group