Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

zupa krem?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sro 30 Maj 2012, 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie również trudno sobie wyobrazić, żeby na uroczystej kolacji od razu na stół wjechało główne danie, bez poprzedzającej go zupy lub/i przystawki. Nigdzie raczej zupy nie liczy się jako dania równorzędnego w stosunku do polędwiczek czy ryby, więc wątpię, żeby rezygnując z zupy dostało by się w zamian dodatkowe pełnowartościowe główne danie.

Ja chciała, żeby u nas były dwie zupy-kremy, bo rosół większość osób je co tydzień. Ale teściowie nie wyobrażali sobie wesela bez rosołu, więc był do wyboru wywar z kuraka i krem cebulowy. Tym drugim tak się objadłam, że przez cały wieczór nic już nie mogłam wcisnąć język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dzierlatka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 757
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw 31 Maj 2012, 8:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette, a co goscie na to? Nie było problemów z tym, że jednym bliżej został podstawiony rosół, a woleliby krem? oczko i w ogóle czy ten krem cieszył się powodzeniem?

Mnie tez się wydaje, że zupy się nie da "wymienić" na inne danie, poza tym tak: zupka na obiad być musi uśmiechuśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 31 Maj 2012, 9:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zupka musi być.
U nas rosół- tez nie wielbię namiętnie- ale jest neutralny. Ja w ogóle zupy kocham, zawsze czekam na kaźdej imprezie na zupkę. Ale np spośród wsyztskich zup, są trzy których bym nie tknęła- pomidorowa, żurek, grzybowa.
Może dlatego zaliczam je do zup "specyficznych". Na każdej imprezie modlę się "żeby tylko nie pomidorowa " Twisted Evil
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
martita8503
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 2092
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Czw 31 Maj 2012, 9:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uwielbiam rosół i zawsze od rana nic nie jem bo wiem że będzie rosołem, raz dostaliśmy właśnie jakiś krem z grzankammi, też fajnie, bo był pyszny, ale chłopy narzekały język A co do dwóch zup to swietny pomysł uśmiech musze go poddać u nas uśmiech
_________________
"[...] miłość trzeba budować, odkryć ją to za mało"



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw 31 Maj 2012, 9:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakoś nie pałam miłością do zup i mój D. też. Nie przepadam za ogórkową, krupnikiem, ale zjem.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 31 Maj 2012, 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ach, ogórkowa, kapuśniak, krupnik ( ale bez miesnych kawałków ), brokułowa, brukselkowa, barszcz czerwony z ziemniakami- tak powinno wyglądać niebo na ziemi zęby
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw 31 Maj 2012, 9:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomniałam dodać do listy nielubianych zup kapuśniaku. Karolina1984 dzięki za przypomnienie język
Bardzo lubię barszczyk ukraiński, barszcz biały, żurek, rosół, pomidorówkę mniej, pieczarkową/grzybową, jakiś zupy kremy uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 31 Maj 2012, 9:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o, a ja zapomniałam dodać do trzech nielubianych zup barszczu ukraińskiego (za to za zwykły klarowny dałabym się pokroić- rodzinna to już legenda, że ja- całe życie walcząca z nadwagą, jako dzieciak byłam zupełnym niejadkiem. Przez 2 lata pozwalałam się żywić niemal wyłącznie jabłkami i barszczem z ziemniakami język ).
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Czw 31 Maj 2012, 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzierlatka napisał:
Juliette, a co goscie na to? Nie było problemów z tym, że jednym bliżej został podstawiony rosół, a woleliby krem? oczko i w ogóle czy ten krem cieszył się powodzeniem?

U nas nie było waz na stołach. Kelnerzy roznosili już nalane do bulionówek zupy i pytali każdego gościa, którą sobie życzy, więc każdy dostał, to co chciał Wink A ile osób zamówiło sobie krem, to nie mam zielonego pojęcia. Każdy kto wziął rosół powinien żałować język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dzierlatka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 757
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw 31 Maj 2012, 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette, Super wyjscie! zapytam czy moja sala tak moze zrobic uśmiech ale tez pewnie koszty pojda znow w gore za gotowanie dwoch zup.... smutny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group