Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Obrączka na lewej ręce .
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysiek80
początkujący
początkujący


Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 4

PostWysłany: Wto 29 Maj 2012, 11:17    Temat postu: Obrączka na lewej ręce . Odpowiedz z cytatem

Mam taki problem, jestem osobą leworęczna a prawą rękę mam wiele mniejsza od lewej i co za tym idzie dużo cieńsze palce ( taki sie już urodziłem ) Moje pytanie jest takie czy podczas mojego ślubu moja przyszła żona będzie mogła mi założyć obrączkę na lewą rękę ? Czy jest to dopuszczalne w kościele ? bo jesli nie to albo obrączka po slubie będzie musiała wylądowac w szufladzie Sad albo będe ja musiał całkiem przerabiać smutny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 29 Maj 2012, 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma przykazu noszenia obrączki na prawej ręce, tak się u nas po prostu przyjęło. W wielu krajach obrączki nosi się na lewej, bo od serca. To wasza decyzja na który palec założycie obrączki.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiek80
początkujący
początkujący


Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 4

PostWysłany: Wto 29 Maj 2012, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asik napisał:
Nie ma przykazu noszenia obrączki na prawej ręce, tak się u nas po prostu przyjęło. W wielu krajach obrączki nosi się na lewej, bo od serca. To wasza decyzja na który palec założycie obrączki.


ale czy podczas uroczystości kościelnej nie będzie problemu ? co na to ksiądz ? bo potem i tak powędruje na lewą rękę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 29 Maj 2012, 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to księdza sprawa?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiek80
początkujący
początkujący


Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 4

PostWysłany: Wto 29 Maj 2012, 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asik napisał:
A to księdza sprawa?

nie wiem, nie znam dokładnie zasad kościelnego ślubu , to mój pierwszy ślub Wink dlatego pytam uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Wto 29 Maj 2012, 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak ale stułą wiąże się zazwyczaj prawe ręce, w Polsce przyjęło się,że obrączkę na lewej ręce noszą wdowe/wdowcy
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Wto 29 Maj 2012, 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że jak zaczniecie zakładać, to ksiądz nawet jak się zorientuje, to nie będzie przecież kazał ściągać, zakładać znowu.. A druga sprawa, że to którą ręką piszesz nie ma żadnego znaczenia. My oboje jesteśmy leworęczni, a obrączki nosimy na prawych rękach.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fantazja
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 4588
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Wto 29 Maj 2012, 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem najprościej zasięgnąć rady u księdza skoro tak Cię to martwi. Myślę jednak, że nie powinien mieć nic przeciwko. To fakt, że stułą splata się prawe ręce, ale później, przy zakładaniu obrączek ma się już wolne ręce uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiek80
początkujący
początkujący


Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 4

PostWysłany: Wto 29 Maj 2012, 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stuła to ok prawe ręce to jest oczywiste, chyba jednak najlepiej będzie spytać księdza o obrączke na lewą rękę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 29 Maj 2012, 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysiek80 napisał:
asik napisał:
Nie ma przykazu noszenia obrączki na prawej ręce, tak się u nas po prostu przyjęło. W wielu krajach obrączki nosi się na lewej, bo od serca. To wasza decyzja na który palec założycie obrączki.


ale czy podczas uroczystości kościelnej nie będzie problemu ? co na to ksiądz ? bo potem i tak powędruje na lewą rękę


Przepraszam, ale tak mnie ten temat rozczulił lol

Jeśli będę kiedykolwiek nosić obrączkę, to na zmianę na obu rękach ( też jestem leworęczna ) i nie widzę tu żadnego powodu do gdybania.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group