Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ile pięniędzy uzbieraliście na weselu ? Ilu osobowe wesele?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 28, 29, 30  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pon 28 Maj 2012, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przyznam,że nigdy nie spotkałam się z wręczaniem prezentów po weselu, jak większość słania się na nogach i myśli zupełnie o czym innym uśmiech

Zgadzam się z Betką , wiadomo żal by było,że się hojnie obdarowało Młodych a oni robią same przypały w stylu wyliczanie kto co dał

ale często złe jedzenie/ średnia muzyka i inne detale nie są winą młodych i ktoś się wkurzy i wyjmie połowe z koperty ?bo im się nienależy, bo jest beznadziejnie ? trochę bezsensu, na każdym weselu część osób będzie niezadowolona nim wejdzie na salę Shocked

Jakby tak goście z tymi prezentami na końcu byli to chyba większość par nastawionych na dorobek wchodziłaby wszystkim do tyłka licząc na dodatkową kasę Shocked

My za wszystko płacimy sami, nie liczymy na żaden zarobek, chcemy po prostu uczcić ten dzień w gronie najbliższych, a jak ktoś nie doceni naszych starań to będzie nam chyba bardzo przykro.
Idąc tym tokiem, to za takie tam małe przyjątko, to połowę z kopert wyciągną i prezenty też zostawią sobie, bo nie zapłacimy aż tyle co za wielkie weselicho uśmiech

ja to chce ,żeby Ci goście nasi po prostu z nami byli i się z nami cieszyli, a niech wkładają co chcą, przykre jest też ocenianie młodej pary za menu czy muzykę, ja nie mam na to wpływu, co zrobi kucharz, czy wszystko będzie super pyszne i idealne i czy muzyka będzie trafiona w gust wszystkich..

Rozumiem niesmak po przyjęciach jakie opisywała Ruda Wiewiórka nastawionych na przemiał mamony , ale miałabym wrażenie - dając prezent po i np odejmując z koperty : niezadowolony klient - nie płacę
Ja rozumiem,że każdy inaczej wyobraża sobie ślub i może mi się coś nie podobać , ale raczej bym tego nie odliczała od prezentu.

tyle,że ja na ślubach bywam niezbyt często , więc może mam blade pojęcie
_________________



Ostatnio zmieniony przez ewelajn dnia Pon 28 Maj 2012, 13:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
olenka89
kandydat
kandydat


Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 64

PostWysłany: Pon 28 Maj 2012, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja nie rozumiem skąd w Was takie oburzenie. Tak się mówi, że wesele powinno być dla rodziny itd. ale prawda jest taka, że fajnie by było, żeby chociaż połowa się zwróciła za wesele, bo to droga inwestycja i fajnie by było, żeby goście to docenili jak już są na takie imprezy zapraszane. Nie każdego na to stać, a jak już stać to normalne jest, że to się tak ,,przelicza" z prezentów, a Młodzi wiadomo, że na początku muszą się jakoś ,,odbić" i nie mają dużo pieniędzy... Dla mnie paranoją jest jak niektórzy z gości dają gazety poprzecinane do kopert i specjalnie się nie podpiszą, żeby nie było wiadomo kto... żenada...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pon 28 Maj 2012, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jasne, poprzecinane gazety to żenada, ale ja osobiście wolę się dorobić sama, niż liczyć na dobry start po weselu Shocked
jak mnie nie stać to odkłada i robię wesele później, i tak nie oszukujmy się ale myślę, że 70 % wesel finansują rodzice, więc kasa z prezentów jest dla młodych.. tak czy owak mają zysk na czysto

Wychodzi na to,że powinnam zaprosić drugie 40 osób,żeby zaczęło być to opłacalne yyyy

ja to mam chyba inne piorytety Shocked dla mnie zaproszeni goście to goście, my finansujemy dla nich przyjęcie i nie myślimy w ogóle o zyskach ani żadnym zwróceniu się Shocked

powinnam założyć,że po weselu co ? będzie szmal na jakiś remont? meble? czy może samochód ? nie będzie i co ? pewnie powinnam się na gości obrazić ?

dziwny jest ten świat Shocked
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 28 Maj 2012, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochana, my nie myślimy o naszym przyjęciu pod kątem "żeby coś się zwróciło". Po stokroć bardziej cieszy nas obecność naszych przyjaciół, którzy liczą każdy grosz niż rodziny gdzie każdemu coś nie pasuje. Fatalnie czułabym się na weselu, na którym młodzi widzą we mnie kopertę żeby się zwróciło. Bardzo nie chcę też żeby goście odmówili nam przyjścia, bo nie stać ich na pokrycie talerzyka.

Sedno wesela gdzieś zostało zatracone. Przeliczanie pieniędzy, prezentów przez młodych i przeliczanie jedzenia, atrakcji, lokalu przez gości. Jeśli po to organizuje się wesele lub na nie się idzie, to jaki jej sens odstawiać taką szopkę.
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pon 28 Maj 2012, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

otóż to oklaski
szkoda,że jednak wiele osób ma inny schemat wartości
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon 28 Maj 2012, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

annn napisał:
często słyszę o takim podejściu do wesela, nawet jak pytają nas niektórzy na ile osób robimy wesele, to mówią: -ale po co tak dużo przecież i tak Wam się nie zwróci..
na to mój połówek odpowiedział ostatnio: -jak się dużo wódki napije to coś tam pewnie się zwróci Very Happy
no cóż na głupie pytanie głupia odpowiedź Very Happy


Podoba mi się podejście Twojego narzeczonego Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Pon 28 Maj 2012, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelajn, z klawiatury mi to wyjęłaś. Mam dokładnie takie samo podejście.

Nie dla kasy robimy wesele. Jakbyśmy chcieli kasę, to wesela byśmy nie robili oczko Niezmiernie mnie też wkurza gadanie osób postronnych "tamci bogaci, powinni dać minimum - i tu pada konkretna kwota" Shocked Co z tego, że bogaci. To powinnam dobierać gości według zasobności portfela? Jak dla mnie, to mogą przyjechać z tabliczką czekolady, a i tak będę im wdzięczna, że chcieli się tłuc przez pół Polski na mój ślub.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
olenka89
kandydat
kandydat


Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 64

PostWysłany: Pon 28 Maj 2012, 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już to widzę jak kogoś nie stać na wesele, to przełoży za np. 5 lat. To już woli zrobić skromniejsze już teraz lub odkładać na coś innego niż na wesele. Taka jest niestety prawda... I nie zawsze rodzice którzy płacą za wesele, oddają Młodym, znam taki przykład. A z wesela zawsze coś uzbierasz niż jak się samemu zarabia, a Młodym zawsze jakikolwiek zastrzyk gotówki na część mieszkania itd. się przyda. Takie jest moje zdanie, ale uważam, że połowę kosztów za wesele się powinno zwrócić.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 28 Maj 2012, 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

'Powinno zwrócić'. A jak goście kupią prezenty, to co? Fajnie jest dostać jakieś pieniądze - sami prosiliśmy o pieniądze zamiast prezentów, bo niczego nie potrzebowaliśmy.. Ale nie wyobrażam sobie przed organizacją wesela rozpatrywać tego wszystkiego pod kątem zwracających się pieniędzy. Ja nie znam nikogo, komu 'wesele' zwróciło się..

A jeżeli kogoś nie stać, to głupotą jest organizowanie wielkiego, wystawnego wesela.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 28 Maj 2012, 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie nasi przyjaciele odkładają wesele za 4 lata. teraz mogą odkładać po 200 zł miesięcznie.

Dziewczyny znają historię kuzynki Bazyla, która wcisnęła nam się ze ślubem. Otóż ona i jej narzeczony wychodząc od nas po daniu zaproszeń na wesele takim oto tekstem nas zaskoczyli:

Oni: zbieramy się, bo na Pradze za 40 min jesteśmy umówieni.
My: do babci to w 15-20 min. się jedzie.
Oni: ale my autobusem.
My: ooo, to sprzedaliście samochód?
Oni: tak. Stary był. Z pieniędzy na wesele kupimy nowy.

Nasze miny bezcenne. Bazyl " To mamy im samochód zasponsorować?". Cóż tekst dziwny. Tym bardziej, że samochodem zaparkowali pod balkonem Rolling Eyes , a pieniądze na wesele jak wiecie pożyczone od ciotki.

Także na tym weselu goście byli nowym samochodem. Ok, mają cel jaki mają, ale zapraszając na ślub rzucić takim tekstem? Co miało to na celu? Więcej kasy włożyć do koperty, bo biedni samochodu nie mają?
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 28, 29, 30  Następny
Strona 3 z 30

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group