Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ile pięniędzy uzbieraliście na weselu ? Ilu osobowe wesele?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 28, 29, 30  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Pon 28 Maj 2012, 9:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PosypKreske a czy pomyślałaś przez chwilę po co tak naprawdę robi się wesele?? Bo albo ja jestem jakaś tępa albo może zacofana ale wesele robię dla rodziny i znajomych po to, żeby cieszyć się z nimi w tym mega ważnym dla mnie dniuwykrzyknik Nie bardzo mogę sobie wytłumaczyć jak można zadać takie pytanie.

Jak chcesz zrobić wesele dla kasy to powiem CI tak:
Byłam raz na takim weselu, para młoda zaprosiła na nie jakieś 180 osób do remizy, w której było miejsce na góra 130 (ale co tam, jakoś się upchali, a i tak taniej wyszło nie? nie płacili za talerzyk, tylko za wynajem sali) czułam się tam jak bydło spędzone do za ciasnej zagrody, bo nawet posiłki trzeba było jeść na zmianę.
Połowa gości wyszła po drugim daniu, wesele skończyło się o 12-1. Ale kasę zebrali, tylko co im z tego skoro nikt się na ich weselu dobrze nie bawił? i teraz jest niesmak...
A w tym wszystkim nie o to chodzi czyż nie??
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 28 Maj 2012, 9:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ruda_wiewiórka, w takim przypadku kasę daje się na końcu imprezy oczko Po ocenieniu czy się dobrze bawiłaś, czy się najadłaś i żarcie było dobre, czy orkiestra dobrze grała. Ja po kilku weselach się tego nauczyłam- bo czasem zła z wesela wychodziłam, że tyle kasy dałam, a tak naprawdę na niczym nie skorzystałam i jeszcze wcześnie zabawę zakończyłam Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Pon 28 Maj 2012, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

natalia_w napisał:
ruda_wiewiórka, w takim przypadku kasę daje się na końcu imprezy oczko Po ocenieniu czy się dobrze bawiłaś, czy się najadłaś i żarcie było dobre, czy orkiestra dobrze grała. Ja po kilku weselach się tego nauczyłam- bo czasem zła z wesela wychodziłam, że tyle kasy dałam, a tak naprawdę na niczym nie skorzystałam i jeszcze wcześnie zabawę zakończyłam Evil or Very Mad


no właśnie to był błąd bo kasę daliśmy przy życzeniach pod Kościołem... :/
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 28 Maj 2012, 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie, że to nie jest głupi pomysł.. Kopertę przyszykować, ale wręczyć po. W końcu jak wesele ubogie, to można i mniej dać.. Po co młodym dawać prezent, lepiej niech to będzie rekompensata za poniesione koszty :d

Chociaż pomysł z kanapkami rewelacyjny. Kurcze, że jestem po ślubie..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pon 28 Maj 2012, 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W rodzinnych stronach mojego taty powszechnie stosowane jest dawanie kasy/prezentów przy wychodzeniu z wesela. Nie wiem dlaczego, tak już jest (może, żeby młodzi wiedzieli co od kogo, nie wiem). Normalne jest też to, że kwota w kopercie jest "ruchoma" - jak fajne wesele to goście dorzucą 100 zł, a jak średnie to odejmą parę zł.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Pon 28 Maj 2012, 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

natalia_w napisał:
ruda_wiewiórka, w takim przypadku kasę daje się na końcu imprezy oczko Po ocenieniu czy się dobrze bawiłaś, czy się najadłaś i żarcie było dobre, czy orkiestra dobrze grała. Ja po kilku weselach się tego nauczyłam- bo czasem zła z wesela wychodziłam, że tyle kasy dałam, a tak naprawdę na niczym nie skorzystałam i jeszcze wcześnie zabawę zakończyłam Evil or Very Mad

A tego przyznam też nie rozumiem. Przecież ja kopertą nie płacę za wesele, tylko daję ją młodym - tyle, na ile mnie stać, niezależnie od tego, czy na obiad byłoby udko z kurczaka czy pieczony bażant, czy galaretka czy kawior Shocked
Poza tym nie idę na wesele "korzystać", tylko towarzyszyć młodym. A że każdy ma inne wyobrażenie o swoim ślubie i weselu, a u gości pozostaje niesmak, to inna bajka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pon 28 Maj 2012, 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Betka napisał:
natalia_w napisał:
ruda_wiewiórka, w takim przypadku kasę daje się na końcu imprezy oczko Po ocenieniu czy się dobrze bawiłaś, czy się najadłaś i żarcie było dobre, czy orkiestra dobrze grała. Ja po kilku weselach się tego nauczyłam- bo czasem zła z wesela wychodziłam, że tyle kasy dałam, a tak naprawdę na niczym nie skorzystałam i jeszcze wcześnie zabawę zakończyłam Evil or Very Mad

A tego przyznam też nie rozumiem. Przecież ja kopertą nie płacę za wesele, tylko daję ją młodym - tyle, na ile mnie stać, niezależnie od tego, czy na obiad byłoby udko z kurczaka czy pieczony bażant, czy galaretka czy kawior Shocked
Poza tym nie idę na wesele "korzystać", tylko towarzyszyć młodym. A że każdy ma inne wyobrażenie o swoim ślubie i weselu, a u gości pozostaje niesmak, to inna bajka.


Z jednej strony masz rację, ale takie coś nie bierze się z niczego. Patrząc na takie cwaniactwo młodych, jak to pytanie Kreski w kieszeni nóż się otwiera i takie pomysły same do głowy przychodzą uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Pon 28 Maj 2012, 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No z jednej strony tak, ale zwykle wiadomo czego można się spodziewać. W końcu nie chodzi się na wesela do obcych osób.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Pon 28 Maj 2012, 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po części masz trochę racji Betka, ale faktem jest to, że coraz częściej daje się w kopercie tyle, żeby pokryło tzw. talerzyk. więc jak ktoś ewidentnie chce na Tobie zarobić to nie dziwota potem, że takie kwiatki wychodzą, a człowiek się zastanawia czy oni robili przyjęcie po to, żeby się cieszyć dniem czy po to aby zebrać kasy jak najwięcej...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annn
maniak
maniak


Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 1883
Skąd: zawsze tam gdzie Ty :)

PostWysłany: Pon 28 Maj 2012, 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

często słyszę o takim podejściu do wesela, nawet jak pytają nas niektórzy na ile osób robimy wesele, to mówią: -ale po co tak dużo przecież i tak Wam się nie zwróci..
na to mój połówek odpowiedział ostatnio: -jak się dużo wódki napije to coś tam pewnie się zwróci Very Happy
no cóż na głupie pytanie głupia odpowiedź Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 28, 29, 30  Następny
Strona 2 z 30

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group