Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Savoir-vivre ślubu i wesela
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Zastosujecie savoir-vivre na swoim ślubie i weselu lub przyjęciu?
Tak
9%
 9%  [ 2 ]
Nie
33%
 33%  [ 7 ]
Tylko niektóre zasady
57%
 57%  [ 12 ]
Wszystkich Głosów : 21

Autor Wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Czw 7 Cze 2012, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

annn napisał:
Kasztanowa napisał:
annn, skoro nie utrzymujecie na tyle bliskich kontaktów, żeby znać ich imiona, to spokojnie możesz napisać "z osobą towarzyszącą", a jeśli zapraszacie z dzieckiem, to powiedzcie to podczas wręczania zaproszeń i wystarczy uśmiech


uważasz że tak będzie dobrze?.. jedynie takie rozwiązanie przychodzi mi do głowy..

Jeśli nie znasz ich imion i nazwisk, to będzie najbezpieczniej uśmiech I skoro nie macie bliskich stosunków, to nikt się o to nie obrazi uśmiech
_________________


Ostatnio zmieniony przez Kasztanowa dnia Czw 7 Cze 2012, 21:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annn
maniak
maniak


Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 1883
Skąd: zawsze tam gdzie Ty :)

PostWysłany: Czw 7 Cze 2012, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w sumie masz rację uśmiech dziękuję za odpowiedź uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 8 Cze 2012, 8:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem, nikt się nie obrazi, jeżeli zaproszenie będzie nieelegancko wypisane.. Ale czy to zwalnia z robienia czegoś dobrze? Nie każdy stawia na bylejakoś.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztof1988
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 354

PostWysłany: Pią 8 Cze 2012, 8:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja nie przywiązuję do tego uwagi. Pewnie będę zaproszenia wypisywał wszystkie tak samo. Dzieci będą zapraszane na zaproszeniach rodziców.I prawdopodobnie napiszę z rodziną i tyle. Tak wszystkim którzy mają dzieci niepełnoletnie. O ile w ogóle będę zapraszał dzieci. To muszę przemyśleć bo dzieci tylko 3 od kuzynki (5, 8, 11lat). Choć myślę że raczej bez dzieci.

A jakie zaproszenia. Ja bym pewnie kupił pierwsze z brzegu jakie by leżały w sklepie. Dlatego wybór zaproszeń powierzę narzeczonej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annna
guru
guru


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 4922
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią 8 Cze 2012, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysztof1988 napisał:
To ja nie przywiązuję do tego uwagi. Pewnie będę zaproszenia wypisywał wszystkie tak samo. Dzieci będą zapraszane na zaproszeniach rodziców.I prawdopodobnie napiszę z rodziną i tyle. Tak wszystkim którzy mają dzieci niepełnoletnie. O ile w ogóle będę zapraszał dzieci. To muszę przemyśleć bo dzieci tylko 3 od kuzynki (5, 8, 11lat). Choć myślę że raczej bez dzieci.

A jakie zaproszenia. Ja bym pewnie kupił pierwsze z brzegu jakie by leżały w sklepie. Dlatego wybór zaproszeń powierzę narzeczonej.


To Ci się tylko tak wydaje, mój M. też na początku mówił, że wszystko mu jedno, a jak przyszło co do czego to wybrzydzał bardziej niż ja Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztof1988
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 354

PostWysłany: Pią 8 Cze 2012, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śmiem mocno wątpić że zmienię podejścia obojętności. Znam się dobrze. Oczywiście nie wszystko mi obojętne. Ale jeśli chodzi o zaproszenia. Za wiele wybrzydzać nie będę. Zresztą szybko podejmuję decyzję w różnych sprawach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Pią 8 Cze 2012, 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

annna napisał:
Krzysztof1988 napisał:
To ja nie przywiązuję do tego uwagi. Pewnie będę zaproszenia wypisywał wszystkie tak samo. Dzieci będą zapraszane na zaproszeniach rodziców.I prawdopodobnie napiszę z rodziną i tyle. Tak wszystkim którzy mają dzieci niepełnoletnie. O ile w ogóle będę zapraszał dzieci. To muszę przemyśleć bo dzieci tylko 3 od kuzynki (5, 8, 11lat). Choć myślę że raczej bez dzieci.

A jakie zaproszenia. Ja bym pewnie kupił pierwsze z brzegu jakie by leżały w sklepie. Dlatego wybór zaproszeń powierzę narzeczonej.


To Ci się tylko tak wydaje, mój M. też na początku mówił, że wszystko mu jedno, a jak przyszło co do czego to wybrzydzał bardziej niż ja Very Happy


Skąd ja to znam Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie 10 Cze 2012, 9:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

annn napisał:
Krzysztof1988 napisał:
Że zamiast np napiszę się z dziećmi zamiast z synem i córką lub odwrotnie to będzie nie kutykularne. Nie. Jakkolwiek by się napisało będzie dobrze i kulturalnie.


to w jakim stylu się wypowiadasz , jak rozmawiasz z ludźmi i to jak ludzi traktujesz świadczy tylko i wyłącznie o Tobie. jeżeli bagatelizujesz to jak się zwracać do ludzi np w zaproszeniach to Twoja sprawa i mówi o twoim stosunku do nich.
nie tylko jest ważne że zapraszasz ludzi na wesele, ślub ale przede wszystkim ważne jest to jak to zrobisz, i istotne jest aby to było tak zrobione by zaproszeni przez Ciebie goście czuli że ich szanujesz i jest ważne dla Ciebie to jak się nazywają, czy z dziećmi czy synem/ córką. uwierz mi, jest różnica.


To jest zdrowe podejście. Bardzo mi się podoba oklaski oklaski oklaski
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Freya
gaduła
gaduła


Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 388
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie 10 Cze 2012, 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

annna napisał:

To Ci się tylko tak wydaje, mój M. też na początku mówił, że wszystko mu jedno, a jak przyszło co do czego to wybrzydzał bardziej niż ja Very Happy


Ha! Very Happy Ja wcześniej oglądałam zaproszenia na allegro a mój Połówek zawsze mówił "zaproszenie to zaproszenie i każde będzie dobre". Pojechaliśmy kupić i jak zobaczył ile różnych mamy do wyboru to nie mógł się zdecydować. Więc to u facetów chyba norma język


Co do zaproszeń - poszłam za Waszymi dobrymi radami i wypisałam dzieci z rodzicami na jednym zaproszeniu ale.. każde dziecko z imienia. I widziałam jak się cieszyły, że też są na zaproszeniu (i że idą na wesele język).
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Nie 10 Cze 2012, 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Freya napisał:
Co do zaproszeń - poszłam za Waszymi dobrymi radami i wypisałam dzieci z rodzicami na jednym zaproszeniu ale.. każde dziecko z imienia. I widziałam jak się cieszyły, że też są na zaproszeniu (i że idą na wesele język).

No to super uśmiech Na pewno było Wam przyjemnie wtedy uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Następny
Strona 18 z 19

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group