Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Optima-Studio z Zielonej Góry /dawn.FOTOMARVEX/ UWAGA !!!
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anetaigi
początkujący
początkujący


Dołączył: 12 Maj 2012
Posty: 4

PostWysłany: Sob 12 Maj 2012, 11:31    Temat postu: Optima-Studio z Zielonej Góry /dawn.FOTOMARVEX/ UWAGA !!! Odpowiedz z cytatem

Jeśli wahacie się nad zawarciem umowy z firmą Optima-Studio ( http://www.optima-studio.cdx.pl/ ) z siedzibą w Zielonej Górze, prowadzonej przez p. Żudziewicza musicie wiedzieć, że zdjęcia na stronie a także filmy, które mi przesłali na maila są kradzione. Tutaj przykładowe galerie fotografów zagranicznych, których zdjęcia zostały delikatnie mówiąc „zapożyczone” bez wiedzy ich twórców (posiadam maila od rosyjskiej fotografki):
www.foto5.ru/photo/wed155/
http://www.meninenuotrauka.lt/en/wedding/2010/ruta_tomas/

Więcej opinii można znaleźć pod nazwą FOTOMARVEX, ponieważ tak się wcześniej nazywali. Ze względu na kiepskie opinie o nich założyli nową stronę internetową pod nazwą OPTIMA STUDIO. Razem z narzeczonym byśmy się nacięli na ich ofertę, jednak postanowiliśmy ich sprawdzić. Jak się okazało pod adresem Optima Studio widniała firma Fotomarvex, z tym samym nr tel i taką samą galerią.
Dodatkowo w Internecie znaleźliśmy także ogłoszenie firmy Fotomarvex, gdzie poszukiwano osób BEZ DOŚWIADCZENIA do pracy przy zdjęciach.
Posiadam screeny, dla tych którzy jeszcze się wahają, czy zawierać umowę. Wszystko ładnie wygląda w mailach „500 starannie obrobionych wyselekcjonowanych zdjęć” i na ich stronie (pełen profesjonalizm), tymczasem osoby, które korzystały z ich usług otrzymały amatorszczyznę kompletnie odbiegającą od tego co zaprezentowane jest na stronie – zresztą skoro kradzione, to co się dziwić… Podobno mają już kilka spraw sądowych. Zarówno Optima Studio jak i wcześniejszy Fotomarvex, same wystawiają sobie opinie w Internecie podszywając się pod osoby rzekomo korzystające w ich usług (wielokrotnie skopiowany ten sam tekst na kilku forach – raz podpisane Ala, innym razem Karolina…).
Zamieszczam to ku przestrodze innym. Szkoda by było, żeby pamiątka z dnia ślubu była schrzaniona przez to, że jakaś banda oszustów chce sobie dorobić kosztem młodych par. Osobiście wymieniłam kilkanaście maili z tą firmą i byłam gotowa podpisać umowę – strata czasu. Byłam wkurzona i nie zamierzam tego tak zostawić, bo szkoda mi osób, które tak jak my poszukując najlepszej oferty – mogą się „naciąć”.
służę screenami - buziaaaczeq@wp.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Sob 12 Maj 2012, 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aneta: proszę dopisać, kiedy i gdzie była usługa. Dość dokładnie opisałaś ich metody pracy. Pozostawiam to bez komentarza. A swoją drogą to nie na jednym forum była już o nich mowa- niestety ale w tym złym świetle.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Sob 12 Maj 2012, 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIDEOFILM napisał:
Aneta: proszę dopisać, kiedy i gdzie była usługa.


anetaigi napisał:
Razem z narzeczonym byśmy się nacięli na ich ofertę, jednak postanowiliśmy ich sprawdzić.
... Osobiście wymieniłam kilkanaście maili z tą firmą i byłam gotowa podpisać umowę – strata czasu. Byłam wkurzona i nie zamierzam tego tak zostawić, bo szkoda mi osób, które tak jak my poszukując najlepszej oferty – mogą się „naciąć”.

_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Sob 12 Maj 2012, 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ariene: zgadza się, nie doczytałem.
Faktycznie, gdyby doszło do usługi Aneta miała by jeszcze o czym pisać.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zbigniew Swiderski
gaduła
gaduła


Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 292
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 12 Maj 2012, 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinni ponieść karę za kradzież zdjęć.
_________________
Nie robię zdjęć artystycznych i kreatywnych.

ewaluna napisał:
Naprawdę,musisz z dumą patrzeć w lustro,Ty,który przychodzisz tu z kagankiem oświaty fotograficznej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Sob 12 Maj 2012, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wow .. co za intryga , faktycznie jeśli oglądałabym portfolio tej firmy to pomyślałabym super, takie właśnie zdjęcia chcę , ale by było rozczarowanie Shocked
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zbigniew Swiderski
gaduła
gaduła


Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 292
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 12 Maj 2012, 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelajn napisał:
ale by było rozczarowanie Shocked
http://www.foto-marwex.cdx.pl/
_________________
Nie robię zdjęć artystycznych i kreatywnych.

ewaluna napisał:
Naprawdę,musisz z dumą patrzeć w lustro,Ty,który przychodzisz tu z kagankiem oświaty fotograficznej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Nie 13 Maj 2012, 6:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno kradzież zdjęć, umieszczanie cudzych prac w swojej galerii, jest często występującą sprawą...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Nie 13 Maj 2012, 9:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, często się z tym spotykam... Na forach sprzętowych, na fejsie, na wszelkich portalach niemal codziennie ktoś dzieli info o nowej "pożyczce". Ostatnio miałam wątpliwą przyjemność widzieć moje zdjęcia obok zdjęć jakiegoś amerykańskiego top fotera, zdjęcia były przemieszane z fotkami z kompaktu, które rzeczywiście zrobił właściciel firmy na stronie oczko Oczywiście, żadne ze zdjęć nie było podpisane prawdziwym autorstwem, co jeszcze bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, że foterzy publikując swoje zdjęcia w sieci, powinni śmiało je podpisywać swoim nazwiskiem.
Dziwić się tylko, że klienci nie zwracają na to uwagi, przecież różnica jest widoczna gołym okiem i nie trzeba być znawcą fotografii.
No ale to temat rzeka i trochę jakby nie na ten wątek...
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
andrzejz
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 146
Skąd: Olkusz / Kraków

PostWysłany: Nie 13 Maj 2012, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolipio napisał:
Podobno kradzież zdjęć, umieszczanie cudzych prac w swojej galerii, jest często występującą sprawą...


Wynika to z domniemania bezkarności. Co prawda w innej branży fotografii ale ja już 3-krotnie uzyskałem odszkodowanie za ukradzione mi zdjęcia. Nawet nie doszło do rozprawy sądowej, sprawa została załatwiona ugodowo a kwoty odszkodowań były całkiem spore.
Z kradzieżą zdjęć jest więc jak z każdą inna: może się udać a można wpaść i ponieść konsekwencje.
_________________
Kamerzysta i fotograf ślubny - Kraków - Olkusz - Katowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group