Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Krawat/mucha/musznik
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Pana Młodego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mrmlody
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 56

PostWysłany: Wto 2 Kwi 2013, 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agattt,

dokładnie trafiasz w sedno. Smoking jest bardzo łatwo zepsuć wbrew pozorom. Oto lista na szybko, którymi grzeszyli nawet przyzwoici polscy producenci:

Zbyt wąskie klapy.
Klapy pokryte sztuczny materiałem (który mieni się fatalnie w porównaniu do prawdziwego jedwabiu).
Nieeleganckie kieszenie z wystającymi patkami.
Nieobszyte guziki zapinające marynarkę (zamiast jednego obszytego).
Spodnie biodrówki (zamiast z wysokim stanem).

To już wystarczająca mieszanka wybuchowa, żeby smoking wyglądał źle (a nawet wystarczy czasami jeden z tych grzechów).

Do tego dochodzi cała masa szczegółów związana z krojem, na które trzeba uważać w wypadku garniturów. Niektórzy myślą, że marynarka to tylko wzrost i ramiona. Nic bardziej mylnego. Długość marynarki, jej proporcje, rozmiar w ramionach, poniżej ramion, potem na wysokości talii, potem poniżej talii, miejsce zapięcia guzika, wysokość pachy, miejsce ich wszycia, szerokość rękawów, wysokość ułożenia kołnierza marynarki (i klap) itd. itd. Mnóstwo rzeczy, na które nie zwraca się uwagi.

W dodatku czasami zdarzają się jawne błędy w produkcji. Na przykład zeszłoroczna linia Bytomia była zrobiona z błędem. Marynarki dobre w ramionach były mocno za ciasne na linii talii.

To są wszystko szczegóły, na które nie zwraca się uwagi, a powinno.

Zresztą tak zupełnie między nami - każdy garnitur z wieszaka należy poprawić u krawca. Jeszcze się nigdy nie spotkałem, żeby było inaczej. Nic nie leży od razu dobrze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Wto 2 Kwi 2013, 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tymi smokingami to rzeczywiście jest coś takiego, że te tańsze z sieciówek nie zawsze się dopasują, natomiast jak mój I. włożył porządny smoking... umarłam. To był kolejny powód dla którego warto wyjść za mąż. zakochany
Cieszę się, że będzie tak wyglądał w dniu swojego ślubu, że nikt go nie przebije (nawet James Bond język ), ale najważniejsze, że on się super czuje.

Swoją drogą mały OT nam się zrobił!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Wto 2 Kwi 2013, 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lauraire napisał:

Swoją drogą mały OT nam się zrobił!
Tak tak, wrócmy do dyskusji o krawatach, mamy oddzielny wątek na temat garniturów/smokingów.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula62
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Kwi 2013
Posty: 34

PostWysłany: Wto 16 Kwi 2013, 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny a ja się zastanawiam czy mój narzeczony wogole bedzie cos miał :p a mianowicie podoba mi się i mucha i krawat ale wszytsko będzie zależało do mojej sukni . Zastanawaiam się nad takimi spinkami pod szyję u mojego narzczonego.Nie wiem jak one się nazywają ale podoba mi sie to.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pierzgal
początkujący
początkujący


Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 5
Skąd: Galanto.pl

PostWysłany: Sro 8 Maj 2013, 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paula62 napisał:
Dziewczyny a ja się zastanawiam czy mój narzeczony wogole bedzie cos miał :p a mianowicie podoba mi się i mucha i krawat ale wszytsko będzie zależało do mojej sukni . Zastanawaiam się nad takimi spinkami pod szyję u mojego narzczonego.Nie wiem jak one się nazywają ale podoba mi sie to.


Paula z góry Ci powiem, pracuje w tej branży już jakiś czas i nie wiem czy chociaż raz udało się dobrać identyczny kolor krawata do sukni, no chyba, że chcesz całkiem biały albo czarny. Jeśli chcesz taki sam krawat jak sukienka, to najlepiej zachowaj spory fragment materiału i trzeba będzie z niego uszyć krawat. Trochę to wyniesie, ale jest to możliwe uśmiech

Co do spinek, to kompletnie nie potrafię sobie tego wyobrazić, masz jakieś zdjecie? Może zaopatrzę się w coś takiego do sklepu uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sikaczu
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 42

PostWysłany: Czw 20 Cze 2013, 12:09    Temat postu: dla mnie musznik ok Odpowiedz z cytatem

sam nawet myslalem aby sobie taki sprawic ale takim jestem dziwakiem ze zdecydowalem sie na klasyczny krawat uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monikas
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 393

PostWysłany: Wto 25 Cze 2013, 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy piękny garnitur, piękną koszulę, ale doszła rozkmina czy musznik (biały bez wzorów) czy mucha (czarna)... w jednym i drugim wygląda dobrze..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martylda
maniak
maniak


Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1778

PostWysłany: Wto 25 Cze 2013, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mucha!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Wto 25 Cze 2013, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też jestem za muchą! Zdecydowanie! uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monikas
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 393

PostWysłany: Wto 25 Cze 2013, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale czarną? Bo mi Mama teraz zaczęła mruczeć, że to jak kelner (nie zgadzam się z nią język )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Pana Młodego Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następny
Strona 15 z 18

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group