Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Mieszkanie kupione przed ślubem
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Symfonia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 597
Skąd: z Nibylandii

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie mam zdolności kredytowej (bo nie mam stałej umowy tylko śmieciową) więc w grę wchodzi tylko on jako kredytobiorca. Bank dając kredyt wymaga by włascicielem w chwili podpisania umowy,przekazania pieniędzy sprzedajacym był ten kto bierze ów kredyt. Ale poinformowano nas o możliwości dopisania mnie do aktu notarialnego, ksiąg po ślubie.

Nie mamy możliwości wstrzymania tego do sierpnia. Kupujemy z rynku wtórnego.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam podobną sytuację, kredyt i mieszkanie jest na narzeczonego, bo kupował 2 lata temu. Ja mam w jego urządzeniu niemały wkłąd (pewnie ponad 10 tys). No i kredyt spłacamy wspólnie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się czy wyjściem z sytuacji nie byłaby intercyza rozszerzająca wspólność majątkową. Ona daje możliwość włączenia wybranych elementów majątku odrębnego (np. nieruchomości nabytej przed ślubem) do majątku wspólnego po ślubie.

Najlepiej zrobicie, jeżeli wybierzecie się do radcy prawnego, albo adwokata. Zapłacicie 100 zł, ale będziecie mieć jasną sytuację.

Ps. Znalazłam taki wątek na jakimś forum, wypowiadają się chyba doświadczone osoby, może Ci trochę pomoże:
http://www.goldenline.pl/forum/1494418/kredyt-na-1-osobe-a-wspolwlasnosc-mieszkania
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt napisał:
Ja mam podobną sytuację, kredyt i mieszkanie jest na narzeczonego, bo kupował 2 lata temu. Ja mam w jego urządzeniu niemały wkłąd (pewnie ponad 10 tys). No i kredyt spłacamy wspólnie.


tu też wybrałabym się do radcy prawnego ,
Symfonia- Ty też, tak jak mówi Juliette 100 zł i będzie jasność

bo później można zostać " gołym" a w sądzie szarpać się żeby udowodnić,że kredyt spłacany jest wspólnie.
Na prawde domagajcie się swojego, bo spłacać będziecie wspólnie, a nie daj Boże zostaniecie z niczym " pod mostem "

Na prawde ciężko jest udowodnić cokolwiek później. zwłaszcza jak nie wiem jeszcze wspólne konto macie, On zarabia więcej etc.
mój by powiedział : przecież nigdy się nie rozwiedziemy uśmiech
Ale jeśli chodzi o nigdy : to nigdy nie wiadomo uśmiech

Ja bym nie spoczęła póki moje dane nie figurowałyby tam gdzie powinny i nie było by stosownych umów do tego, bo nie po to pracujecie i ładujecie kase w te kredyty i mieszkania uśmiech
Takich rzeczy nie można zaniedbać
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Symfonia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 597
Skąd: z Nibylandii

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelajn napisał:
mój by powiedział : przecież nigdy się nie rozwiedziemy uśmiech
Ale jeśli chodzi o nigdy : to nigdy nie wiadomo uśmiech


Mój tak mówi ale... kto wie co będzie za 20 lat.

W życiu różnie bywa.

Trzeba to uregulować, tak samo jak kiedyś będzie trzeba uregulować sprawy przed pójściem na tamten świat. Wiadomo nikt się nie wybiera tam dziś i nie są to rzeczy przyjemne ale muszą być zrobione. Dla spokoju.

A wkład mój duży... już teraz daję 10 tys.na opłaty manipulacyjne. Ja kupiłam auto, używane bo używane ale pare tys.poszło. Umeblowanie pójdzie wspólnie i spłaty też.
_________________




Ostatnio zmieniony przez Symfonia dnia Pią 4 Maj 2012, 11:17, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelajn napisał:
Tak Ewelinka, ale kupowaliście już po ślubie prawda ? wtedy nieważne co i jak, ale tak jak z wynagrodzeniem - idzie na poczet wspólnoty majątkowej , bo jesteście po ślubie, więc jest to nabyte już w związku małżeńskim, czyli moim zdaniem majątek wspólny.



Mieszkanie kupowaliśmy jakoś 4 miesiące przed ślubem. Kredyt braliśmy już po. Ale kupując mieszkanie jeszcze nie pamiętam, czy byliśmy w 100% pewni, czy weźmiemy od razu na lepszych warunkach i lepszą zdolnością męża, czy po ślubie z RnSem, więc niższą ratą na początku a gorszymi warunkami.. No ale tu nie ma możliwości poczekania z kolejną transzą..

Symfoniu, a już na 100% jesteście przekonani? Twoja zdolność nie ma dużego znaczenia, jak mąż ją będzie mieć przy w miarę racjonalnych zarobkach. Ja miałam w BIKu grupę c i brak dochodów, a dostaliśmy wspólnie.. Ale warto przejść się po bankach/do dobrego doradcy, żeby porobili symulacje i jeśli wychodziłoby, że macie wspólnie zdolność, a na tym mieszkaniu aż tak bardzo Wam nie zależy może te kilka miesięcy się wstrzymać?
_________________


Ostatnio zmieniony przez ewelinka89 dnia Pią 4 Maj 2012, 11:16, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój by się obraził ale mimo wszystko powinnaś zadbać o odpowiednie dokumenty,żeby kiedyś nie było płaczu, bo na sądy też trzeba mieć pieniądze.

Może będzie to zbędne uśmiech ale ludzie często o takie rzeczy nie dbają i są zdziwieni jak zostają na lodzie

Jeśli to mieszkanie z rynku wtórnego to jest jakieś super , ładnei utrzymane?dobra lokalizacja? bo remonty tak czy owak na pewno będą musiały być uśmiech

Zajmijcie się ogarnięciem tego tematu, bo jak sama mówisz dużo dokładasz i będziesz współspłacającą, więc mieszkanie też BĘDZIE TWOJE , tyle,że musisz zapewnić sobie to oficjalnie

Ewelinka89 dobrze to rozwiązaliście uśmiech
_________________



Ostatnio zmieniony przez ewelajn dnia Pią 4 Maj 2012, 11:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Symfonia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 597
Skąd: z Nibylandii

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie możemy się wstrzymać. Mój T. wyjedzie już we wrześniu. Kupujemy teraz bo trafiła sie okazja, dobra cena, lokalizacja, warunki. Bank jasno to określił - Nie mogę mieć teraz współudziału. Zastanawia nas to; dopisanie mnie po ślubie.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dopisanie w banku ? dopisanie w księgach ?

Ogólnie jak się jest małżeństwem, to żadnego kredytu bez zgody współmałżonki/małżonka nie można wziąć, nawet przy małych kwotach powyżej 5 tys zazwyczaj zgoda jest niezbędna
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Symfonia napisał:
Nie możemy się wstrzymać. Mój T. wyjedzie już we wrześniu. Kupujemy teraz bo trafiła sie okazja, dobra cena, lokalizacja, warunki. Bank jasno to określił - Nie mogę mieć teraz współudziału. Zastanawia nas to; dopisanie mnie po ślubie.



Ja bym przeszła się do notariusza. W końcu do jakiegoś będziecie musieli iść, więc niech Was pokieruje, pokaże możliwości..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group