Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Garnitur po studniówce, wypożyczenie i inne pomysły
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Pana Młodego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 10:14    Temat postu: Re: Garnitur po studniówce. Odpowiedz z cytatem

Krzysztof1988 napisał:
Mam do was takie pytanie. Posiadam garnitur który kupiłem na studniówkę. Od tamtej pory czyli 4 lata temu używałem go 3-4 razy (w zeszłym roku wcale język). Jest jak nowy. Nie jest on koloru czarnego tylko taki grafitowy z paskami od góry do dołu.

Pytanie brzmi czy muszę kupić nowy czarny czy mogę użyć tego ze studniówki. Nie uśmiecha mi się wydawać około 400zł na nowy garnitur.

Jedyne co bym kupiło to biała koszula i krawat biały.


Szczerze mówiąc 300-400 zł to mało na garnitur.. Porządne dostaniesz zazwyczaj tak od 600 zł minimum. Warto spojrzeć na skład, krój i rozmiar (w końcu od studniówki mięło kilka lat) bo jednak wypadałoby na własnym ślubie wyglądać schludniej od gości.. No i te paski też nie bardzo.

Warto dołożyć teraz, a jeszcze kiedyś się przyda.

natalia_w napisał:
Wiecie co? Jak kupowaliśmy garnitur dla M, to na początku w sklepach mówiliśmy że ślubny- a tam nam ceny sadzali ok 1tys, a jak mówiliśmy, że szukamy tylko garnituru, tak na okazje wesela, świąt ect to nagle jego cena spadała do max 500zł Rolling Eyes


Gdzie wy garnitur kupowaliście? My normalnie w salonach z garniturami i na każdym przecież są metki z ceną i nie ma znaczenia, czy są one na ślub, czy nie.. Wiadomo, jedne mają odpowiedniejszy krój, inne się nie nadają, no ale cena nie miała znaczenia przy doborze okazji..

Przypominam sobie studniówkowy garnitur mojego męża.. W dodatku kupował go z ojcem i jak to u jego ojca bywa nie poinformował go wcześniej, że może iść tylko 'już teraz idziemy' i poszli sami. Efekt jest taki, że w takim plastikowym, śmiesznym worku to mógłby co najwyżej kartofle na bazarze sprzedawać..

Zastanawia mnie tylko, po co te tematy skoro i tak powtarzasz w kółko swoje i jesteś zamknięty na jakiekolwiek argumenty. Na innym forum było podobnie, teraz tutaj będziesz powtarzać swoje racje wiedząc, że i tak zrobisz po swojemu? Bez sensu się ścierać. Lepiej założyć na siebie garnitur z komunii i obrączki z obrączki z gum do żucia, zamiast powtarzać w kółko to samo. Nas nie przekonasz. Dla wielu wartość sentymentalna, jakość oraz elegancki wygląd w tym dniu ma spore znaczenie. A na pewno na każdym ślubie pojawi się kilkoro gości w porządnych garniturach i będziesz wyglądał wtedy marnie w porównaniu do nich.

Cytat:
Swoją drogą mówisz ,że 1-2 razy w roku ubierzesz
ale wiek już u Ciebie taki,że zaczną się lawinowo wesela jak nie w rodzinie to u znajomych


Żeby tylko wesela.. Inne przyjęcia/imprezy, rozmowy rekrutacyjne..

Ale rzeczywiście.. Pomogłoby zdjęcie jak w tym garniturze wyglądasz..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztof1988
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 354

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok ja się dowiedziałem tego co chciałem.Po rozmowie z narzeczoną która stwierdziła że śmiało mogę ubrać na 99% ubiorę ten ze studniówki bo nie widzę powodu by go nie ubrać. Jest on elegancki i zadbany. Jedyny powód na nie to ten kolor. A że nie musi być czarny to już nie ma powodu na nie.

Dziękuję za posty.

Ps. Jak zrobię zdjęcie tego garnituru to wstawię tu na forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po rozmowie, Krzyśku, ale ona widziała pytajnik Bo to trzeba ocenić oczami, nie ustami.

Musi zobaczyć i to ona Cie bierze za męża ,
bierzecie ślub za ponad rok mówisz, więc wszystko się może zmienić - np. waga język

Pokaż jej ten garniutur - na sobie i wtedy dziewczyna oceni uśmiech ( bo nawet jeśli to z nią byłeś na studniówce to może nie bardzo pamiętać język )
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztof1988
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 354

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widziała garnitur.

A co do wagi. Przez ostatnie 6 lat nie zmieniłem wagi (waha się około 71kg przy 181cm wzrostu) więc nie sądzę bym zmienił przez najbliższe lata. A jeśli faktycznie zmienię to już z musu będę musiał kupić nowy to chyba oczywiste.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dzwoneczek
maniak
maniak


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 1470
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked szok totalny ! Jestem w stanie wszystko zrozumieć, że człowiek nie ma za dużo pieniędzy i liczy się z groszem. Jest się oszczędnym itp. No, ale są rzeczy na których można oszczędzać i takie na których nie.
Garnitur ze studniówki na własne wesele?! Shocked Studniówka była 4 lata temu, dodatkowo widzę już jakiej on jest jakości.... Pewnie gniecie się to jak cholera i człowiek wygląda jak.......
Nie piszę tu, żeby wydawać jakieś wielkie sumy na garnitur, ale jakiś wygląd to on musi mieć. Przecież jesteś facetem, który jest coraz starszy i jakieś okazje, żeby go założyć będą.
Dodatkowo to twój własny ślub więc może trzeba byłoby pomyśleć o jakimś dobrym wyglądzie...
Jakbym miała pomyśleć, że mój G. miałby założyć garnitur, który kupił na moją studniówkę, to bym go.... Twisted Evil
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztof1988
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 354

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Garnitur ze studniówki na własne wesele?! Shocked Studniówka była 4 lata temu, dodatkowo widzę już jakiej on jest jakości.... Pewnie gniecie się to jak cholera i człowiek wygląda jak.......


Fajne podejście. Nie widząc garnituru oceniać jaki on jest tylko po cenie.

Normalnie jak tylko będę miał okazję to dam zdjęcie tego garnituru. Sami się przekonacie że skoro kolor czarny na ślubie nie jest koniecznością to ten będzie dobry.

Cytat:
ale jakiś wygląd to on musi mieć

Zgadza się. A nie uważam żebym ja wyglądał w nim źle. Zresztą zobaczysz to przekonasz się.

Cytat:
Jakbym miała pomyśleć, że mój G. miałby założyć garnitur, który kupił na moją studniówkę, to bym go....

Moja narzeczona ma odmienne podejście do sprawy niż ty.

Ps. Ja oczywiście już dowiedziałem się w tym temacie tego co chciałem. Dalsza dyskusja jest dla samej dyskusji. Może jak ktoś inny będzie czytał ten temat to wyjdzie ze własnymi wnioskami. Więc dyskutujmy dalej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czemu tak się uczepiłeś tego czarnego koloru? Wydaje mi się, że to oczywiste i ślub właśnie jest dobrą okazją do jaśniejszych garniturów.. A dziwimy się, bo naprawdę między poliestrem a wełną jest widoczna różnica, więc kolor tu nie ma żadnego znaczenia.. A materiał owszem. Tu niestety cena jest istotna, bo za 300 zł wełnianego garnitury nie kupisz.

Zastanawia mnie tylko po co ciągnąć temat, po co go zresztą zakładać skoro z narzeczoną macie takie samo zdanie?

Mimo wszystko jestem bardzo, bardzo ciekawa jak wyglądasz w garniturze, więc czekam na zdjęcie oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztof1988
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 354

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wiem że jest różnica między poliester, a wełną. Ale poliester też może świetnie wyglądać. Więc byście mogli ocenić musicie zobaczyć.

Nie uczepiłem się czarnego. Dla mnie lepiej że nie musi być gang czarny.
Cytat:
Zastanawia mnie tylko po co ciągnąć temat, po co go zresztą zakładać skoro z narzeczoną macie takie samo zdanie?

Dla podyskutowania na ten temat. Lubie wiedzieć jakie ludzie mają opinie i dyskutować z nimi wymieniać się zdaniami.

A zdjęcie wstawię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiorek
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 535
Skąd: Sochaczew

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja wyjaśnię z innej strony. Wełna to materiał naturalny i oddychający, który pozwala skórze na wymianę cieplną i odprowadzanie wilgoci z powierzchni skóry. Jako ciekawostkę powiem że wełna (np. 140 lub 200 ) o lepszym "skręcie" nie zagniata się prawie w ogóle.
Przy ciepłych miesiącach, kiedy temperatura idzie w górę, zaczyna doceniać się uroki naturalnych materiałów. W poliestrze się po prostu zapocisz. Takie ubranie zachowuje się podobnie jak kurtka przeciwdeszczowa. Poliester ma to do siebie, że nawet błyszczy się zupełnie inaczej od wełny - (wełna ma taki szlachetny - nieco jedwabny połysk).
(Nie mam wcale na uwadze ceny ani jednego ani drugiego. Nie chcę żebyś pomyślał że dyskryminuję tańsze ubrania. Kieruję się tylko względami techniczno - estetycznymi.)
Miej jednak na uwadze, że za jakość materiału trzeba zapłacić średnio około 300 w porywach do 400 zł drożej od poliestrowego.
Płacisz za to, by wyglądać jak Mistrz Ceremonii - pięknie i klasowo. Pamiętaj że to właśnie TY i Twoja wybranka będziecie w centrum uwagi wszystkich. W poliestrowym garniturze będziesz wyglądał.. jak w poliestrowym garniturze ... czyli względnie 'do przełknięcia'. Sądzę że pójście drogą 'oby jak najtaniej' nie jest dobrym wyborem. Można zaoszczędzić na wielu innych rzeczach przy organizacji wesela, ale akurat nie na garniturze Pana Młodego!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dzwoneczek
maniak
maniak


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 1470
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysztof1988 napisał:
Cytat:
Garnitur ze studniówki na własne wesele?! Shocked Studniówka była 4 lata temu, dodatkowo widzę już jakiej on jest jakości.... Pewnie gniecie się to jak cholera i człowiek wygląda jak.......


Fajne podejście. Nie widząc garnituru oceniać jaki on jest tylko po cenie.

Normalnie jak tylko będę miał okazję to dam zdjęcie tego garnituru. Sami się przekonacie że skoro kolor czarny na ślubie nie jest koniecznością to ten będzie dobry.

Cytat:
Jakbym miała pomyśleć, że mój G. miałby założyć garnitur, który kupił na moją studniówkę, to bym go....

Moja narzeczona ma odmienne podejście do sprawy niż ty.


No proszę Cię nie powiesz mi chyba, że ten garnitur studniówkowy z poliestru wygląda, lepiej niż wełniany. Dodatkowo tak jak pisze Kasiorek w poliestrze przy upałach nie będzie ci za wygodnie. uśmiech
Poza tym kolor to już indywidualna sprawa, jeden woli czarny inny grafitowy, a jeszcze inny brązowy. Mnie tu chodzi tylko o jakość...uśmiech
No, ale w sumie mnie to tam rybka, twój garnitur, twoja sprawa, twój wygląd. uśmiech
Tylko skoro jesteś tak przekonany do swojego wyboru, to po co ten temat?!
Co do podejścia do sprawy, to dobrze, że narzeczona ma odmienne. Ja po prostu nie jestem w stanie sobie wyobrazić, aby mój przyszły mąż był na własnym ślubie garniturze ze studniówki. Shocked
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Pana Młodego Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Następny
Strona 3 z 23

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group