Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Garnitur po studniówce, wypożyczenie i inne pomysły
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 21, 22, 23  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Pana Młodego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Czw 3 Maj 2012, 20:15    Temat postu: Re: Garnitur po studniówce. Odpowiedz z cytatem

Krzysztof1988 napisał:
Mam do was takie pytanie. Posiadam garnitur który kupiłem na studniówkę. Od tamtej pory czyli 4 lata temu używałem go 3-4 razy (w zeszłym roku wcale język). Jest jak nowy. Nie jest on koloru czarnego tylko taki grafitowy z paskami od góry do dołu.

Pytanie brzmi czy muszę kupić nowy czarny czy mogę użyć tego ze studniówki. Nie uśmiecha mi się wydawać około 400zł na nowy garnitur.

Jedyne co bym kupiło to biała koszula i krawat biały.


Ja powiem tak - na taką okazję jak ślub, który z założenia powinno się mieć RAZ w życiu warto wydać więcej niż te 300 zł... i kupić coś nowego. W końcu to jedyna okazja gdzie właśnie można zainwestować - i prędzej już bym garnitur ślubny później wykorzystywała na inne okazje a nie studniówkowy....

Poza tym nie wydaje mi się by studniówkowy garnitur w paseczek wyglądał olśniewająco... szczególnie jeśli jest syntetyk....
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztof1988
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 354

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 7:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1.Po co wydawać więcej niż 300zł. Dla samego faktu że będzie kosztował 900zł i będzie z bawełny. Bezsensu. A te za 300zł z wyglądu nie odbiegają tym za 900zł. Może jakość nie ta i nie ten materiał ale w moim przypadku gdzie ja garnitur ubieram 1 w roku, a czasami wcale wystarczy mi ten za 300zł i wytrzyma mi naście lat.

Raczej chodziło mi o to czy koniecznie musi być czarny. Ale z tego co się dowiedziałem że nie.

2. Ten mój studniówkowy mi się bardzo podoba. Elegancki i gustowny. A paski nie są to jakieś mocno widoczne. Ale raczej takie co widać pod słońce. Ale te paski nawet poprawiają wygląd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 8:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wklej zdjęcie to ocenimy uśmiech

Temat koloru był już tu gdzieś omawiany, musisz poszukać
niekoniecznie czarny, mój chłop myślał nad grafitem, granatem uśmiech
często przecież noszone są nawet i srebne, kremowe.. wszystko zależy od gustu uśmiech

ja bym inwestowała w nowy jeśli może się przydać i w coś bardziej "przepuszczalnego" powietrze niż poliester uśmiech

My mamy garnitur kupiony na inną okazję w tym roku uśmiech będzie i na wrzesień uśmiech z czego jest - nie wiem, ale sprawdzę język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztof1988
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 354

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 8:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się jak bym korzystał w siągu roku 40/50 razy to bym zainwestował w coś lepszego. Nawet bym dał te 800/900zł. Ale jeśli używam go 1 no góra 2 razy do roku. To po co. Wystarczy ten za 300/400zł. A kupować nowy dla samego faktu że na ślub musi być nowy też tak bezsensu. Nie mówię że jak bym nie miał garnituru to wtedy bym kupił bo bym musiał.

Ale jak mówię chodziło mi w tym temacie o kolor. Ale jak piszesz że nie musi być czarny to spoko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 9:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za 500zł Można trafić przyzwoite garniaki, 80% wełny......
Te za 300zł to nawet ja widzę w sklepie różnicę- wyglądają na dzień dobry jak plastik........oczywiście sam wybierzesz, ale skusiłabym się i szarpnęła na te 5 stówek, chociażby po to,żeby właśnie nie wyglądać jak chłopiec ze studniówki.....
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iris
gaduła
gaduła


Dołączył: 07 Wrz 2011
Posty: 253

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 9:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę że w każdym temacie lecisz "po najniższej linii oporu" i zastanawiam się: po kiego Ci ten ślub?
Tak dziwnego podejścia do dnia, który ma być najpiękniejszy w Waszym życiu jeszcze nie widziałam. I nie rozumiem.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 9:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem i pochwalam oszczędność, ale trzeba rozróżniać rzecyz na których oszczędzić trzeba- czyli wszelkie pierdoły, winietki i inne "sretki", samochód, dekoracje- od tych na których oszczędzic można i tych nielicznych - jedzenie, muzyka, dobra wódka- na których oszczędzenie zwróci się przeciwko wam.

Pomysl tak- nie masz już 19 lat - więc nie wszystko wypada założyć....
Biedny mój P turlał się 12 lat w garniturze od studniówki, bo po prostu na nowy nie miał- słuchaj, co byś nie powiedział, naprawdę WIDAĆ< że to ze studniówki Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 9:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście nie widzę nic złego w garniturze studniówkowym z przeznaczeniem na ślub. Tym bardziej w kolorze grafitowym w prążki (tak się nazywają te mało widoczne paski oczko ). Mój chłop, gdyby nie przytył, to by pewnie w maturalnym do ślubu się wybrał uśmiech
Kupiliśmy garniak grafitowy w prążki, 70% wiskozy, 30% acetat (pytajnik?) za 700zł. Będzie na wesele mojego brata, a później na Nasz własny ślub.
Gdyby mój D. był facetem większą klasy (i kasą hihi oczko ), pewnie namówiłabym go na coś dużo elegantszego, a tak to... Nie będę walczyła z wiatrakami. Ciężko go do sklepu wygonić.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysztof1988 napisał:
te za 300zł z wyglądu nie odbiegają tym za 900zł. Może jakość nie ta i nie ten materiał ale (...)

Sam sobie odpowiedziałeś czym się różnią język
Ze względów praktycznych to garnitur ubierzesz jeszcze nieraz, a panna młoda suknię ślubną już nie bardzo oczko Więc moim zdaniem warto zainwestować w dobry, nowy garnitur. Nie wyobrażam sobie iść w takim ze studniówki prawdę mówiąc... W końcu to Twój ślub. Ale to moje zdanie uśmiech

Mam wrażenie, że specjalnie prowokujesz nas tymi tematami język A to obrączki nie takie, a to garnitur...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą język mówisz ,że 1-2 razy w roku ubierzesz język
ale wiek już u Ciebie taki,że zaczną się lawinowo wesela jak nie w rodzinie to u znajomych uśmiech rozmowy o prace etc uśmiech nawet na pogrzeby faceci ubierają garnitury uśmiech

Karola ma racje, można oszczędzić - nie dekorować sali, kościoła, domu, kupić używaną suknie, zrobić samemu bukiet etc uśmiech ale też trzeba wyglądać stosownie do okazji uśmiech

Elegancka odstawiona panna młoda, a PM w za małym garniaku uśmiech

Babie nie pisz co o tym myśli, tylko ubierz i pokarz, to mądre oko oceni, czy wyglądasz Ok, czy nie bardzo uśmiech
Czasem samemu się nie widzi, na prawdę
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Pana Młodego Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 21, 22, 23  Następny
Strona 2 z 23

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group