Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Srebrne obrączki ślubne.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Freya
gaduła
gaduła


Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 388
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 14 Maj 2012, 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 a braliście po uwagę złoto próby 333? Wiem, że nie jest tak szlachetne jak 585 ale moi dziadkowie mieli takie obrączki - babcia nosiła ją 54 lata na palcu i nawet nie był bardzo podrapana. Cena za parę to nawet 600-700 zł
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pon 14 Maj 2012, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi z kolczykiem w nosie język ani pięknie ani estetycznie uśmiech

Karolina już ma obrączki , kupowac dwa razy ?

ja mam pierścionek próby 333, był dość tani, nic się z nim nie dzieje, bardziej zadrapany jest zaręczynowy z wyższej próby 585

nawet to złoto jest czasem ładniejsze, ma taki kolor jaśniejszy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Freya
gaduła
gaduła


Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 388
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 14 Maj 2012, 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
Podsumowując- srebro to najgorszy wybór. BArdzo załuję,że nie możemy sobie pozwolić na złote, bo teraz widzę, jaką wtopą są te srebrne.
A stal chirurgiczna jakoś tak się średnio kojarzy


Wiem, że ma srebrne. Dlatego zapytałam oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Pon 14 Maj 2012, 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, nie napiszę nic nowego, ale czym wyższa próba złota tym kruszec jest miększy uśmiech stąd możliwość - odkształcenia pod względem temperatury, zadrapań i innych "obrażeń" uśmiech

Ja mam pierścionek zaręczynowy wysokiej próby i raz go trochę naraziłam na przegrzanie i leciutko wygiął się tak jak układał sie na palcu. Oczywiście jubiler to sprostował.
Mam też pierścionek od mamy, niższej próby i jest niezniszczalny - zero zadrapań, odkształceń etc.
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 14 Maj 2012, 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, czysto technicznie:

obrączki złote - żółte, słomkowe ( tzw. greckie złoto), białe - w zależności od próby mają swoją twardość. Właściwie jest to zależne od domieszki innych metali.
Obrączki platynowe - drogie, ale i trwałe
Tytanowe - bardzo trwałe. Nie każdy jubiler podejmie się rozcięcia w razie czego
Stal chirurgiczna - tak samo
Srebrne - najbardziej miękkie. Chyba, że zostaną odpowiednio utwardzone innymi metalami.

i tyle, reszta to rzecz gustu
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Pon 14 Maj 2012, 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:
Owszem, nie muszą być złote.. Jednak zazwyczaj kwestie praktyczne przesądzają o wyborze złota, ewentualnie trwalszego kruszcu. Dlaczego osby bardzo nielubiące żółtego złota wybierają białe złoto, a nie srebro? Bynajmniej nie ze względu na chęć wydania większych pieniędzy.

Pewnie tak, ale wiesz, jak ktoś chce takie a nie inne i koniec kropka, to nie ma pola do popisu. Ja akurat za srebrem nie przepadam. Patrząc na pierwszy post w tym temacie - pytanie było o firmę i czy można grawer zrobić, o ile to w ogóle pytania, bo znaku zapytania zabrakło... Zresztą, nawet się nie przywitał, jak pisał swojego pierwszego posta Razz


O, czyli srebro nie musi być takie lipne...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztof1988
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 354

PostWysłany: Pon 14 Maj 2012, 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W końcu choć jedna osoba za uwarzyła sedno tematu.

Pytałem o grawer i markę obrączki a nie czy obrączka srebrna nadaje się na ślubom. Ale że po drodze dużo się zmieniło u mnie. Duże prawdopodobieństwo że będą tytanowe. Nie to że są trwalsze ale to że jest większy wybór takich co nam obydwoje z wyglądu się podoba. A z tym był problem przy srebrnych. Jak mojej K się podobały to mi nie i odwrotnie. A przy tytanowych już więcej mamy wspólnych obrączek co się podobają.

Ja nie mam sentymentu do "tych jedynych" co wręczaliśmy by sobie na ślubie. Za rok, dwa czy więcej mogę sobie wymienić nawet z powodu takiego że mi się znudziły. Nie będę miał problemu że noszę obrączkę którą nie dostałem w dniu ślubu. Choć znając siebie będę tak długo nosił puki się nie zniszczą lub nie zgubie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Violett
początkujący
początkujący


Dołączył: 11 Cze 2012
Posty: 6
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon 11 Cze 2012, 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My dwa lata po ślubie zmieniliśmy obrączki, a było to związane ze zgubieniem jednej:(. Ale te obecne bardziej mi się podobają Wink
_________________
na zawsze...na wieczność...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zofijka
początkujący
początkujący


Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 5
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią 29 Cze 2012, 8:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My również zmieniliśmy obrączki, a to dlatego, że nasz wzór niestety był bardzo skomplikowany, a mojemu mężusiowi dosyć się przytyło i niestety powiększenie obrączki nie wchodziło w rachubę. Zrobiliśmy bardzo podobne do naszych ślubnych, a oryginały wiszą nad kominkiem uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pią 29 Cze 2012, 9:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zofijka napisał:
My również zmieniliśmy obrączki, a to dlatego, że nasz wzór niestety był bardzo skomplikowany, a mojemu mężusiowi dosyć się przytyło i niestety powiększenie obrączki nie wchodziło w rachubę. Zrobiliśmy bardzo podobne do naszych ślubnych, a oryginały wiszą nad kominkiem uśmiech


A nie możesz tego napisać na swoim pomorskim portalu? Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następny
Strona 11 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group