Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Srebrne obrączki ślubne.
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzysztof1988
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 354

PostWysłany: Pon 30 Kwi 2012, 20:20    Temat postu: Srebrne obrączki ślubne. Odpowiedz z cytatem

My z narzeczoną zdecydowaliśmy się na srebrne obrączki ślubne. Dlatego iż gustujemy w srebrze oraz cena nie przyprawia o zawał serca w porównaniu do złotych.

Teraz kwestia jaką sieć wybrać. Yes, W.Kruk, Apart. A może podrzędny jubiler. I czy jest możliwość wygrawerowania daty ślubu na srebrze.

Koszt obrączek oscyluje się w granicach 250zł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Pon 30 Kwi 2012, 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może koszt złotych jest nieporównywalnie wyższy, ale to jednorazowy wydatek w dobrym salonie (my mamy dożywotnią gwarancję, darmowe czyszczenie, powiększenie, itp.) Poza tym złoto jest mimo wszystko trwalsze od srebra, a jeśli ktoś nie lubi żółtego złota może wybrać białe.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztof1988
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 354

PostWysłany: Wto 1 Maj 2012, 8:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Być może że są trwalsze ale też nie przesadzajmy. A jeśli nawet by srebrne się zniszczyły to kupimy sobie nowe srebrne. Może nawet innym wzorem niż te pierwotne dla odmiany.

Białe złoto. Hmm dla mnie to już nie złoto. Przecież złoto naturalne jest koloru zółtego więc w tym kolorze jest najpiękniejsze. Ale ceny złota przyprawia mnie o zawał serca. Na złoto to się zdecydowałem podczas kupowania pierścionka zaręczynowego. Choć czuję po kościach że moja narzeczona pewnie wolała bym kupił srebrny pierścionek zamiast złotego (nie powiedziała mi tego w prost).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Wto 1 Maj 2012, 9:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupić sobie nowe obrączki, ot tak, bo stare się zniszczyły? Shocked
Dla nas nasze mają bardzo symboliczny wymiar, zostały poświęcone, nałożyliśmy je sobie wzajemnie na palce składając przy tym przysięgę. Oszczędzać na obrączkach mogłabym tylko wtedy, gdybym nie chciała jej nosić wcale i miała być tylko gadżetem na uroczystość.
Poza tym podkreślasz, że to duża oszczędność, a brzmi bardziej tak, jakbyś usprawiedliwiał brak pieniędzy. Ciekawe czy narzeczona ma też takie zdanie w kwestii Waszych obrączek.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 1 Maj 2012, 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co złego w braku pieniędzy język

Taki temat mi się wydaje, już sie gdzieś przewijał.......
Chciałam tylko poradzić, że my kupiliśmy i obrączki są brzydkie jak cholera język
Trochę wyglądają za zabawkowe Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Wto 1 Maj 2012, 9:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc, nie jestem w stanie wizualnie odróżnić białego złota od srebra, a trwałość nieporównywalna. Ale jeżeli nie jesteście sentymentalni i bylibyście w stanie wymienić obrączki na inne, to w sumie nic nie tracicie.. Warto też pomyśleć o przetopieniu własnego złota. Mamy, babcie nie mają czegoś, co zalega w szafkach? Wtedy koszt to średnio 300 - 600 zł..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Wto 1 Maj 2012, 9:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co zakładać nowy temat, skoro podobny już istnieje?
http://forum.slub-wesele.pl/viewtopic.php?t=3377
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztof1988
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 354

PostWysłany: Wto 1 Maj 2012, 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja narzeczona zaproponowała srebrne. Nie chcemy złotych bo srebrne nam się bardziej podobają. Po drugie złote obrączki są oklepane.

Tu nie chodzi o to że nie mam kasy na złote. Stać mnie na złote. Ale złote są strasznie drogie i oklepane. Po trzecie nie lubimy wydawać niepotrzebnie pieniędzy na coś co można zastąpić tańszą wersją.

Kiedyś był pomysł by kupić ze stali chirurgicznej. Może pomysł wróci lecz nie sądzę. Srebro bardziej nam się widzi.

A w czym widzicie złego kupienia nowych obrączek jak stare się zniszczą. To tylko symbol przecież nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Wto 1 Maj 2012, 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewelinka - trochę widać jak się człowiek skupi, białe złoto jest takie bardziej " błyszczące " pytajnik? Srebro czernieje po czasie, dlatego bym nie ryzykowała,że po 5 latach, palce czarne, a obrączki jak brudne, nie znam skutecznej metody na czyszczenie Shocked swoją drogą obrączki z białego złota są droższe niż z żółtego ( przynajmniej z tego co oglądaliśmy)

Tylko dla mnie takie srebne/białe złoto, to nie obrączkowo, ja wolę jak obrączke widać z daleka i wiadomo,że to obrączka
Tak to nie jestem w stanie powiedzieć czy to "taka o obrączka " często pary tak noszą, a nie są małżeństwem. Ja wolę żeby było widać,że to ślubna, a nie narzeczeńska, chociaż białe złoto jest ładne,co trzeba przyznać
Kiedyś okropnie mi się nie podobało żółte złoto, teraz natomiast z chęcią bym nosiła złote kolczyki itd uśmiech

Krzysztof bo obrączka to symbol, symbolu się nie wyrzuca, to nie recykling uśmiech jak ktoś bierze Kościelny, to są poświęcone uśmiech kolejne będziecie święcić ?uśmiech względy sentymentalne na pewno uśmiech

W innych krajach nie noszą w ogóle obrączek uśmiech i bardzo obcokrajowców dziwi, nasze przywiązanie do tego symbolu uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztof1988
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 354

PostWysłany: Wto 1 Maj 2012, 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Krzysztof bo obrączka to symbol, symbolu się nie wyrzuca, to nie recykling uśmiech jak ktoś bierze Kościelny, to są poświęcone uśmiech kolejne będziecie święcić ?uśmiech względy sentymentalne na pewno uśmiech

No właśnie to tylko symbol. Kupisz nowe obrączki bo stare się zniszczyły to te nowe będą też symbolizować nasze małżeństwo.

Oczywiście nie kupował bym od tak bo mi się znudziły ale dopiero jak się zniszczą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 1 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group