Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ksiądz a problemy z dokumentami.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Pon 24 Lut 2014, 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie mieszkałam z rodzicami od 5-ciu lat, po czym wzięłam ślub w tamtejszej parafii jako "własnej". Co kraj, to obyczaj oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 24 Lut 2014, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha no bo u mnie jest tak że chrzczona byłam w jednej parafii, bierzmowana jeszcze w innej, mieszkam w jeszcze innej, ślub biorę w jeszcze innej, zameldowana jestem tam gdzie miałam chrzciny i już w końcu nie wiem gdzie przynależę do parafii
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kithy
maniak
maniak


Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 1310

PostWysłany: Pon 24 Lut 2014, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasia_90 napisał:
Aha no bo u mnie jest tak że chrzczona byłam w jednej parafii, bierzmowana jeszcze w innej, mieszkam w jeszcze innej, ślub biorę w jeszcze innej, zameldowana jestem tam gdzie miałam chrzciny i już w końcu nie wiem gdzie przynależę do parafii


Kasia to masz tak jak ja uśmiech ja załatwiałam głównie w tej co jestem zameldowana, wiadomo, papierek bierzmowania musisz odebrać z tej co byłaś bierzmowana
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon 24 Lut 2014, 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasia_90 napisał:
Aha no bo u mnie jest tak że chrzczona byłam w jednej parafii, bierzmowana jeszcze w innej, mieszkam w jeszcze innej, ślub biorę w jeszcze innej, zameldowana jestem tam gdzie miałam chrzciny i już w końcu nie wiem gdzie przynależę do parafii



Kasiu, jak bierzesz akt chrztu z parafii, gdzie byłaś chrzczona to w księdze chrztu powinni mieć odnotowane, że byłaś bierzmowana i w jakiej parafii to było. My z narzeczonym oboje na akcie chrztu mamy adnotację z datą i miejscem bierzmowania, a załatwialiśmy to w dwóch różnych parafiach, a nawet diecezjach język
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Pon 24 Lut 2014, 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda, do parafii, w której było się bierzmowanym, nawet nie trzeba isc, wszystko powinno byc w akcie chrztu uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Pon 24 Lut 2014, 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nam ksiądz powiedział, że należymy do tej parafii, w której mieszkamy. Nieważne jest to gdzie jestem zameldowana. Wszystkie dokumenty mam w parafii rodziców - no bo tam byłam chrzczona, bierzmowana itp.
Na zapowiedzi będziemy dawać tu gdzie mieszkamy, żeby nie trzeba było za dużo latać po wsiach uśmiech
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Pon 24 Lut 2014, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Mieszkanie" to trochę głupie kryterium. Przez kilka lat zmieniałam mieszkania, studiując, a później pracując. I z tego by wynikało, że kilka razy zmieniłam też parafię oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 24 Lut 2014, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wiem że po papiery to tam gdzie się jest chrzczonym ale bardziej mi chodziło o to gdzie na zapowiedzi dać Confused
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon 24 Lut 2014, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapowiedzi dajesz w parafii, gdzie mieszkasz obecnie. Nie w parafii zameldowania. Jeśli przyjmowałaś księdza po kolędzie to tym bardziej masz mocny argument, że jesteś w tej parafii i kropka.

Jak będziesz spisywać protokół przedślubny to powinnaś podawać adres zameldowania oraz adres i parafię zamieszkania - i jeśli mieszkasz gdzie indziej niż jesteś zameldowana to powinnaś to powiedzieć. I wtedy ksiądz wystawia zapowiedzi do tej parafii, którą podałaś jako swoją parafię zamieszkania. Jak mieszkasz z narzeczonym to podajecie tą samą parafię i macie zapowiedzi razem. A i wtedy przy protokole upomnij się, że jak razem mieszkacie to macie tylko jedną spowiedź, przed samym ślubem a nie dwie, jak w przypadku par mieszkających osobno.

Jest na to nawet przepis, chyba w KPK. Poszukam i podeślę jakby co uśmiech
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 24 Lut 2014, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetnie o to mi chodziło uśmiech a o spowiedzi przy okazji też bardzo przydatna wiadomość uśmiech dzięki uśmiech a spowiedź musi być u księdza gdzie się bierze ślub czy można u siebie?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group