Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ksiądz a problemy z dokumentami.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alexz9109
początkujący
początkujący


Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 6
Skąd: śląsk

PostWysłany: Wto 24 Kwi 2012, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jejku ile odpowiedzi już uśmiech Ślicznie Wam dziękuję wszystkim za odpowiedzi uśmiech Na szczęście wszystko udało się załatwić, zaniosłam już kartkę swojemu proboszczowi (tą ze zgodą) i jak ją zobaczył to zmienił mi to miejsce zamieszkania, o co mi cały czas chodziło. Strasznie to pokręcone i sama się w tym wszystkim gubię, ale na szczęście wiem, że już jest wszystko ok i że już będzie z górki uśmiech

Teraz pozostaje już tylko odliczać oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolka12
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 695
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 25 Kwi 2012, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ksiądz mógł być wtedy w gorszym humorze. Pamiętam jak kiedyś mieliśmy takiego księdza. Jak miał dobry humor to wszystko było świetnie a jak miał gorszy -bo np zbyt długo chorował co często mu się zdarzało- to nic nie można było załatwić.

Ps. Bardzo dobrze, że Ci się udało odkręcić uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annn
maniak
maniak


Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 1883
Skąd: zawsze tam gdzie Ty :)

PostWysłany: Pią 18 Maj 2012, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a my mamy mały problem z księdzem mojej dawnej parafii, będę potrzebowała metrykę chrztu i zapowiedzi u niego załatwić, do tego moja siostra będzie miała bierzmowanie w kościele w którym miałam chrzest komunię, bierzmowanie i do tego on wymaga aby pójść do niego osobiście i wybrać zaświadczenie o bierzmowaniu i jemu je zanieść z powrotem, za każdy papierek 50zł, do tego te zapowiedzi z 200 zawoła,(choć nie wiadomo jaki jest jego aktualny cennik który wisi podobno na drzwiach do kancelarii) czyli już mamy 300 a gdzie jeszcze kościół w którym będziemy brać ślub i ksiądz do którego chodzimy na nauki..Shocked i jeszcze lubi robić problemy że on nie wypuści z parafii-tzn nie będzie chciał wydać dokumentów abyśmy mogli wziąć ślub w innej parafii.. Shocked coś czuję że jak mi zaśpiewa kwotę to się z ziemi nie podniosę.. smutny
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Pią 18 Maj 2012, 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

annn napisał:
i jeszcze lubi robić problemy że on nie wypuści z parafii-tzn nie będzie chciał wydać dokumentów abyśmy mogli wziąć ślub w innej parafii.. Shocked

A nie możecie wziąć zgody z parafii narzeczonego? My tak robimy uśmiech
Wtedy u siebie idziesz tylko po te zaświadczenia i później na zapowiedzi dajesz, żadna oficjalna zgoda nie będzie potrzebna.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annn
maniak
maniak


Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 1883
Skąd: zawsze tam gdzie Ty :)

PostWysłany: Pią 18 Maj 2012, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mamy taką zgodę, ale znając tego księdza to może być różnie, boję się że powie że nie da dokumentów- bo nie, tak po prostu..
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamika88
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Maj 2012
Posty: 920

PostWysłany: Pon 24 Lut 2014, 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcę zakładać nowego tematu bo wydaje mi się, że mój obecny problem podlega pod problemy z dokumentami i księdza... Byliśmy u księdza w mojej parafii zgłosić się na zapowiedzi i wypełnienie już pierwszych dokumentów w związku ze ślubem. Ksiądz wypisał nam informację o zapowiedziach do parafii narzeczonego z adresem parafii itd. Do dnia dzisiejszego narzeczony był przekonany, że należy do parafii wojskowej - ojciec wojskowy i tam zawsze chodzili do kościoła itd, a tymczasem dzisiaj okazało się, że jakiś czas temu przepisali ich do innej parafii a że narzeczony rzadko obecnie tam bywa to nawet o tym nie wiedział. I teraz nie bardzo wiemy co zrobić w związku z naszymi zapowiedziami - dokumenty wypisane na parafię wojskową a tutaj się okazuje, że jednak obecnie należy już do tej drugiej parafii... Jak wybrnąć z tej sytuacji? Nie bardzo mamy możliwość pójść znowu do mojego księdza żeby na nowo wystawił dokumenty, u mnie już pierwsze zapowiedzi poszły u narzeczonego mają iść w tą niedzielę a teraz nie wiemy jak to załatwić tak nam zamieszali... Twisted Evil
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Karolka12
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 695
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 24 Lut 2014, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio ksiądz chodząc po kolędzie powiedział nam, że od jakiegoś czasu zmieniło się prawo przynależenia do parafii.
Jest tak, że jeżeli przeprowadzisz się gdzieś i mieszkasz tam co najmniej pół roku to jesteś parafianinem danej parafii, nawet jeśli tylko wynajmujesz mieszkanie.

Być może u Twojego narzeczonego miała miejsce ta sytuacja. Przez całe życie należeli do parafii wojskowej a niedawno samoistnie zostali "przeniesieni" do parafii, na której terytorium się znajdują.

Spokojnie.

Radzę iść do parafii wojskowej i tam porozmawiać z księdzem jak wygląda obecna sytuacja.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 24 Lut 2014, 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie wiesz czy to się dzieje w chwili kiedy nie jest się zameldowanym w tej parafii?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamika88
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Maj 2012
Posty: 920

PostWysłany: Pon 24 Lut 2014, 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie tylko oni nie zmienili miejsca zamieszkania cały czas mieszkają w tym samym miejscu stąd nas zadziwiła ta sytuacja... Tą parafię mają niemalże pod nosem a tą do której ich przenieśli to jest zupełnie drugi koniec miasta... Dzisiaj przyszła teściowa obiecała, ze się dowie co i jak bo my oboje do wieczora w pracy...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
malenka00
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 615
Skąd: OH

PostWysłany: Pon 24 Lut 2014, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem wciąż zameldowania u rodziców, mimo, ze juz ok. 7 lat z nimi nie mieszkam.
Do tej pory widnialam w kartotekach parafii do której przynalezylam, aczkolwiek proboszcz parafii w której będziemy brać ślub (inna niż ta przez cale życie) powiedział, że mieszkając tyle lat za granicą automatycznie należę do najbliższej polskiej parafii i tam mam wszystko załatwiać.
Zastanawiałam się jak to jest z tą Poradnią Rodzinną, ale ksiądz po kolędzie wyjaśnił rodzicom, że proboszcz (z parafii gdzie będzie ślub) nie ma prawa ode mnie tego wymagać, jeżeli nie ma wymogu u mojego obecnego proboszcza.

Lamika88 aż dziwne te przeniesienie, parafia zrobiła sobie samowolkę i to bez powiadomienia kogokolwiek?
_________________


Ostatnio zmieniony przez malenka00 dnia Pon 24 Lut 2014, 13:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group