Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Beauty blender i pędzle do makijażu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Uroda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Nie 15 Kwi 2012, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Carla napisał:
Dziewczyny, naprawdę się na tym znacie uśmiech Połowy słów, którymi tu określacie pudry, podkłady, gąbki itp. nie słyszałam nigdy!

Ja na co dzień nie używam podkładu, czasem tylko troszkę pudru i korektora. Natomiast kupiłam sobie podkład, żeby na jakieś większe wyjścia stosować i... nie mogę go używać! Podkład to MaxFactor Coulor Adapt, wydaje się ok, ale jak próbuję go rozsmarować na twarzy (palcami, może powinnam kupić gąbkę lub pędzel??) to on uwidocznia to, że mam suchą skórę i widać takie jakby frędzelki skóry, suche miejsca.. wygląda to okropnie, jakby mi skóra z twarzy schodziła! Kupiłam sobie bazę sylikonową ale to nic nie pomaga.. smaruję twarz kremem ale to też nie pomaga... Może to zły podkład? Może to brak gąbki?


Ja powiem tak - na codzień nie używałabym bazy a jedynie na prawdę głęboko nawilżający krem. Bazy mają to do siebie, że są produktem do sporadycznego stosowania.
Jeśli twoja skóra jest ekstremalnie sucha może spróbuj ja pierw trochę podleczyć, znormalizować wodą termalną? Ja walczyłam z suchą skórą twarzy w zeszłe wakacje i woda termalna Avene mi bardzo pomogła.

Bazy silikonowe dla skóry suchej nie są za dobre bo ją strasznie zapychają. Owszem wygładzają, odrobinę przedłużają żywotność makijażu, ale blokują pory, co później kończy się zaskórnikami i innymi pierdołami. Może raczej warto zainwestować w bazę mineralną, jak już.

Mnie Max Factor od lat wysusza, dlatego możliwe, że to po prostu wina kosmetyku, bo w sumie nie ma za dużego znaczenia czym aplikujesz. Produkt nie powinien ani przetłuszczać, ani podkreślać suchych skórek, jeśli jest dobrze dobrany.
Co możesz spróbować, aby nie tracić pieniędzy i zwyczajnie - wykończyć ten produkt - to nabrać jedną pompkę Max Factora i wymieszać go z jakimś ekstremalnie tłustym, nawilżającym podkładem, dosłownie kapką, może wtedy trochę odpuści tego wysuszania?
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Pon 16 Kwi 2012, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qqwqwq

Ostatnio zmieniony przez Carla dnia Pią 21 Lis 2014, 13:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 16 Kwi 2012, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Carla napisał:
Dzięki dziewczyny za wszystkie rady, muszę sobie je gdzieś zapisać i w wolnej chwili przemyśleć oczko
Mam generalnie baaardzo mało kosmetyków, nie lubię się ciapać język muszę się chyba przede wszystkim wybrać do dermatologa zrobić porządek z cerą (chyba mieszana)... Już nawet było ok, ale specyfiki od dermatologa mi się pokończyły, a że były drogie to następnej recepty już nie wykupiłam, myślałam że już będzie ok... a tu klops. znów to samo (policzki i fragmenty twarzy bardzo suche, skóra trochę schodzi, i małych krostek mnóstwo, co dziwne ostatnio właśnie na policzkach smutny ech).
Ten podkład to jedyny jaki mam, ma już z półtora roku (stary? nie ma na nim daty ważności), ale prawie nie używany... ale podkładu używam (a raczej próbuję, bo nie bardzo mi to wychodzi) tylko przy jakiś wyjściach, na co dzień tylko puder Bourjois taki w kamieniu (?), nakładam go dołączoną 'poduszeczką'- lepiej pędzelkiem? ale ten puder stosuję też jak mi się przypomni, bo twarz mi się nie świeci.. głównie jak użyję korektor to i za jednym zamachem i ten puder...

A jak się stosuje wodę termalną?



Z tyłu powinien być rysunek, z takim małym pojemniczek z otwartą pokrywką i w środku cyferka. Przy podkładach z reguły widzę 12, więc raczej nie nadaje się już do używania.

Pryskasz na twarz i przecierasz wacikiem (większość, bo pojedyncze zostawia się). Ja używam rano i wieczorem, wieczorem jeszcze domyje resztki makijażu, rano odświeża.. I w gorące dni odświeżam nią makijaż.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Wto 17 Kwi 2012, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Carla napisał:

Ten podkład to jedyny jaki mam, ma już z półtora roku (stary? nie ma na nim daty ważności), ale prawie nie używany...

A jak się stosuje wodę termalną?


Definitywnie stary, szczególnie jeśli go nie używałaś za często. Po otwarciu, gdy do produktu dostanie się tlen, 99% podkładów ma ważność 6-12 miesięcy. Ja osobiście podkład wyrzucam już po 6 miesiącach, jako, że później zazwyczaj nie jest już o tak dobrej konsystencji, pigmenty się wytracają no i ... mimo, że wygląda ok, wywołuje zazwyczaj jakieś uczulenia.
Sprawdziłam ten Colour Adapt od Max Factora i na nim jest definitywnie 12.
Definitywnie 18 miesięcznego podkładu bym już nie używała.

Wodę termalną stosuję przede wszystkim po zmyciu makijażu. Spryskuję twarz z odległości 20 cm i zostawiam do wyschnięcia, często kładę się z taką wilgotną buzią spać.
Latem, stosuję do odświeżenia makijażu bądź gdy czuję, że jest za gorąco bądź powietrze jest zbyt suche. Szczególnie na plaży uśmiech.
Zimą czasem tak jak napisała ewelinka - spryskuję twarz i opuszkami palców wklepuję pozostałość wody, nie ścieram,bo w sumie to nie ma zbytniego sensu ścierać dopiero co zaaplikowaną wodę uśmiech.
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob 5 Maj 2012, 7:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupiłam wczoraj gąbki z serii elite z wiadomego sklepu język Fajnie rozprowadzają podkład, ale nie mogę ścierpieć ich smrodu... Jadą mi dosłownie lizolem Sad . Fuj!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
amelkaa
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 837
Skąd: polska

PostWysłany: Czw 2 Paź 2014, 6:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiele dziwczyn go poleca nie wiem czy warto go kupywac jest dosc drogi
_________________
"never give up"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Marti1987
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 263

PostWysłany: Pią 10 Paź 2014, 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja używałam Beauty Blendera i jego odpowiednika z Reach Techniques i nie widzę różnicy a ten drugi jest znacznie tańszy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kingarej
kandydat
kandydat


Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 45

PostWysłany: Pon 13 Paź 2014, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naprawdę nie ma różnicy między tym oryginalnym za stówke a podróbą?Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Marti1987
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 263

PostWysłany: Sro 15 Paź 2014, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie nie ma Very Happy Poza tym ten z Reach Techniques to nie taka znowu podróba. Ma inny kształt i kolor, tekstura gąbki też nie jest indetyczna, ale nie widzę różnicy w nakładaniu podkładu i wyglądu buzi po.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrycjamakeup
początkujący
początkujący


Dołączył: 03 Lis 2014
Posty: 3

PostWysłany: Pon 3 Lis 2014, 15:31    Temat postu: Makijaż Odpowiedz z cytatem

Witam,
Jestem makijażystką z wykształcenia i z pasji, moja praca to przyjemność, a widok pięknej i zadowolonej klientki sprawia mi największą przyjemność. Zapraszam wszystkie chętne Panie na makijażwykrzyknik
Makijaże:
-ślubne
-wieczorowe
-sylwestrowe
-karnawałowe
-okazjonalne
-makijaże do sesji zdjęciowych
Dojazd do klienta na terenie Krakowa.
Więcej informacji.
Mail. patrycjalesniak.makeup@gmail.com
Tel. 506-504-291
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Uroda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group