Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Beauty blender i pędzle do makijażu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Uroda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
matleena
gaduła
gaduła


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 307
Skąd: Chorzów Katowice

PostWysłany: Sob 14 Kwi 2012, 6:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mój pędzel, jest spory, ale używam go do różu, tylko tak ściskam mocniej palcami, żeby był węższy a dłuższy uśmiech I kupiłam go w rossmanie, pewnie w okolicach 10 zł kosztował. Nigdy by mi nie przyszło do głowy że można dać za pędzel 60 zł uśmiech


- cóż... pędzel można kupić nawet za 200 zł, te 60 to często jest pikuś język

Ja bardzo polecam pędzel kabuki z Lily Lolo(można kupic na costasy.pl) - jest przecudny. Jak sie kupuje taki pędzel trzeba zwracać uwagę przede wszystkim na gęstość włosia.
Zapraszam na mojego bloga www.matleenamakeup.blogspot.com - tam mam opisany m.in. ten pędzel z Lily lolo i wiele innych kosmetyków.


a co do beautyblendera - ja nie wyliczam gdzie jest ile chłonności podkładu, mi to że tak powiem jest obojętne. Napisałam o tej chłonności bo 90 % osób które znam, szukają rozwiązania takiego żeby nie tracić właśnie tych miligramów podkładu język
Beautyblender na pewno niebawem przetestuje język ale nie uważam go za coś bez czego nie można się obejść, i nie uważam by takiego efektu nie można było osiągnąć innymi sposobamI:)
_________________
MAKIJAŻ ŚLUBNY ŚLĄSK!wykrzyknik www.matleena.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Inka83
guru
guru


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 2075
Skąd: z piekła rodem

PostWysłany: Sob 14 Kwi 2012, 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

matleena, Twojego bloga poczytam.
W kwestii BB - pewnie, że można się bez niego obyć i osiągnąć to samo innymi sposobami, szczególnie, jeśli się robi makijaż zawodowo albo ma się ogromną wprawę. Jednak dla laików, czyli dla mnie, taki kawałek gąbki to spora pomoc i "przyspieszacz" w robieniu makijażu.

Jeszcze o pędzlach. Ja bym jeszcze prosiła o polecenie czegoś mniejszego, czyli do nakładania cieni do powiek. Czego używacie? Gąbeczek czy pędzli? Ja nie mam sprawdzonego ani jednego ani drugiego.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Sob 14 Kwi 2012, 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tęczówka napisał:

Natomiast zastanawia mnie jedna rzecz: jak wygląda u Ciebie, Cinnamonnku, "ołtarzyk" gdzie się malujesz. Przy tylu kosmetykach, pędzlach, blenderach itp. to musi być chyba oszałamiający widok, taka prawdziwa toaletka hhmm?


Niestety w mieszkaniu mam za mało miejsca by mieć taką prawdziwą, toaletkę - biurko z dużym lustrem. Ale marzę o niej i planuję zakupić jak tylko się przeprowadzimy do czegoś większego. Póki co radzę sobie na stoliku, a całość mam popakowaną w specjalne pudeka Smile. wyglądają mniej więcej tak :



Są różnej wielkości, mają z przodu "szufladki" na etykiety - więc mam wszystko opisane. Jedno pudło to np. tylko palety cieni, drugie pudło to cienie pojedyńcze, trzecie pigmenty i tak dalej, osobno trzymam podkłady płynne, osobno bronzery, róże i minerały, pomadki to kolejne pudło, a pędzle mam w takim specjalnym etui, które jak się rozciągnie można zawiesić na biodrach. Te, które mam tylko do użytku domowego i ich raczej nie ruszam poza domem stoją w wazonie wypełnionym kuleczkami silikonowymi nasączonymi olejkiem bergamotkowym uśmiech

wygląda to bardzo podobnie do tego, choć ja mam różowe kuleczki i kwadratowy pojemnik język


_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sob 14 Kwi 2012, 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inka83 napisał:
matleena, Twojego bloga poczytam.
W kwestii BB - pewnie, że można się bez niego obyć i osiągnąć to samo innymi sposobami, szczególnie, jeśli się robi makijaż zawodowo albo ma się ogromną wprawę. Jednak dla laików, czyli dla mnie, taki kawałek gąbki to spora pomoc i "przyspieszacz" w robieniu makijażu.

Jeszcze o pędzlach. Ja bym jeszcze prosiła o polecenie czegoś mniejszego, czyli do nakładania cieni do powiek. Czego używacie? Gąbeczek czy pędzli? Ja nie mam sprawdzonego ani jednego ani drugiego.


Ja pędzli i przyznam, że efekt dużo lepszy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inka83
guru
guru


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 2075
Skąd: z piekła rodem

PostWysłany: Sob 14 Kwi 2012, 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka, a możesz jakieś polecić?
Ja do nakładania pierwszego cienia na powiekę często używam palca. język Dopiero do rozcierania, tudzież nałożenia kolejnego stosuję pomocnika w postaci pędzelka lub gąbki. Mam akurat taki zestaw zakończony z jednej strony gąbkami z drugiej pędzlami, więc różnie bywa. oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Sob 14 Kwi 2012, 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wqwq

Ostatnio zmieniony przez Carla dnia Pią 21 Lis 2014, 13:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sob 14 Kwi 2012, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inka83 napisał:
ewelinka, a możesz jakieś polecić?
Ja do nakładania pierwszego cienia na powiekę często używam palca. język Dopiero do rozcierania, tudzież nałożenia kolejnego stosuję pomocnika w postaci pędzelka lub gąbki. Mam akurat taki zestaw zakończony z jednej strony gąbkami z drugiej pędzlami, więc różnie bywa. oczko


Ja mam te screen face, trzy pędzelki do cieni. Dwa różnej wielkości i trzeci do rozcierania. Zawsze używałam paluchów, bo te aplikatory z gąbeczkami mi nie pasowały, a teraz nie potrafię niczym innym niż pędzlami. Tylko nie wiem, gdzie te pędzle można dostać.. Pewnie dziewczyny Ci bardziej pomogą;p

Carla może nawilż porządniej cerę. A ten podkład nie jest do cery tłustej?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matleena
gaduła
gaduła


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 307
Skąd: Chorzów Katowice

PostWysłany: Sob 14 Kwi 2012, 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez polecam malowanie pędzlami - chociaż nawet palcami czy aplikatorami da się osiągnąć fajne efekty w malowaniu uśmiech

dla mnie do cieni najwazniejszy jest płaski pędzelek koci języczek, pędzel kulka, pędzel do rozcierania (lubie hakuro h77), i taki gęściejszy pędzelek też do nakładania cieni
_________________
MAKIJAŻ ŚLUBNY ŚLĄSK!wykrzyknik www.matleena.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Sob 14 Kwi 2012, 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Carla napisał:
Dziewczyny, naprawdę się na tym znacie uśmiech Połowy słów, którymi tu określacie pudry, podkłady, gąbki itp. nie słyszałam nigdy!

Ja na co dzień nie używam podkładu, czasem tylko troszkę pudru i korektora. Natomiast kupiłam sobie podkład, żeby na jakieś większe wyjścia stosować i... nie mogę go używać! Podkład to MaxFactor Coulor Adapt, wydaje się ok, ale jak próbuję go rozsmarować na twarzy (palcami, może powinnam kupić gąbkę lub pędzel??) to on uwidocznia to, że mam suchą skórę i widać takie jakby frędzelki skóry, suche miejsca.. wygląda to okropnie, jakby mi skóra z twarzy schodziła! Kupiłam sobie bazę sylikonową ale to nic nie pomaga.. smaruję twarz kremem ale to też nie pomaga... Może to zły podkład? Może to brak gąbki?


Są takie niedrogie gąbeczki w drogeriach spróbuj.
Przede wszystkim, jak nałożysz krem czy bazę musisz dość długą chwilę odczekać aż się wchłonie, inaczej podkład będzie się rolować.
Może masz nie pasujący podkład- taki tępy ?uśmiech
Jaką masz cerę ? suchą ? mieszaną ?

Ogólnie to ja polecam palcami- jest szybko , wg mnie pędzlem są smugi i jakoś mi nie wygodnie.
A przy kącikach nosa, przy włosach doklepuje gąbeczkami uśmiech
I jak utrwalam pudrem sypkim pędzlem ( nauczyłam się tego niedawno) że wcieranie gąbką dołączoną do kompaktu mi nie służy i podkład wygląda inaczej uśmiech

Hm... może wygodniej byłoby Ci pudrem mineralnym i pędzelkiem sobie radzić ?uśmiech efekt jest delikatniejszy uśmiech

Carla-
jeśli podkład wysusza skórę i podkreśla suche skórki to jest niewłaściwie dobrany - masz suchą skórę ? albo mieszaną zapewne- czyli strefa T może się świeci, a policzki wymagają nawilżenia. Musisz poszukać innego podkładu- najlepiej nawilżającego albo neutralnego do cery normalnej uśmiech Bo widocznie podkład matuje i dlatego wysusza , czyli to kwestia podkładu

Do oczu też od niedawna używam pędzelków- są elastyczne- włosie, ładniej to wychodzi uśmiech

ale żeby to wszystko wiedzieć, to naoglądałam się tutoriali, naczytałam się i nawet na kursie byłam Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matleena
gaduła
gaduła


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 307
Skąd: Chorzów Katowice

PostWysłany: Nie 15 Kwi 2012, 5:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak są suche skórki to ja polecam baze nawilżającą uśmiech działa lepiej niż większość nawilzających kremów... no i podkładu często nie trzeba przez to zmieniać.


a co do rolowania się podkładu... to może być też kwestia używania np bazy wygładzającej(silikonowej) - jeśli ktoś jej używa, to powinien w bardzo niewielkich ilościach, bo one się całkowicie nie wchłaniają i rolują własnie podkłady jak ich jest za dużo

ps: spojrzałabym też na datę ważności podkładu
_________________
MAKIJAŻ ŚLUBNY ŚLĄSK!wykrzyknik www.matleena.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Uroda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group