Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Beauty blender i pędzle do makijażu
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Uroda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 12 Kwi 2012, 11:00    Temat postu: Beauty blender i pędzle do makijażu Odpowiedz z cytatem

Jako, że temat dość ciekawie rozwinął się w wątku o makijażu zapraszam do dyskusji oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Czw 12 Kwi 2012, 12:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, to ja odpowiem na post matleeny.
Cytat:
ja ten beautyblender musze w koncu przetestować kiedyś, szkoda tylko ze to taki drogi badziew.

Ja nie wierze w to że istnieje gąbka która nie chłonie ani troche podkładu - obojetnie czy nakładamy podkład rekami(zostaje na skórze rąk), czy pędzlem(wsiąka miedzy włosy) czy gąbeczką(wsiąka w gąbke) mamy strate podkładu jakąś.



W Beauty Blenderze nie chodzi o nie wsiąkliwość - bo i wsiąka - owszem. Choć warstwa wody na pewno troszkę zmniejsza przenikanie tłustszego podkładu i wnikanie w głąb produktu. Zawsze wsiąka, czy przy nakładaniu palcami, czy przy pędzlach, puszkach, gąbkach, ba, nawet w airbrush'u jest utrata podkładu. Nie ma co być skąpiradłem i liczyć te mikrogramy język bo tak to nawet pod nakrętką gromadzi się podkład i go tracimy Wink Niemniej zauważyłam że BB, czy gąbki tego typu nie wchłaniają AŻ tyle co zwykłe gąbki do makijażu.

W BB chodzi raczej o efekt "airbrush", który można osiągnąć gdy właśnie nim aplikujemy nasz podkład. Poza tym, co zauważyłam, że BB sprawdza się świetnie u dziewczyn, które dopiero zaczynają przygodę z makijażem bo nie tworzy smug (tak jakby chociaż niektóre pędzle do podkładów i flattopy), jest bardzo prosty w obsłudze i bardzo szybki. Dodatkowo nawet najcięższy podkład nakładany w mniejszej ilości i aplikowany tą gąbeczką nie nadaje efektu maski. Świetnie także blenduje rozświetlające korektory i ogólnie korektory z podkładami. Działa szybko. Teraz prawidłowe nałożenie podkładu trwa u mnie kilka minut Wink

Dodatkowo :
Dziewczyny, nie musicie wydawać aż tylu pieniędzy na BB. Ja wiem, że kupując na stronie Beauty Blender kupujecie produkt oryginalny, niemniej zauważyłam, że na eBay, bądź w drogeriach, można zakupić identyczne gąbeczki, pozbawione jednak loga producenta przez co połowę tańsze Wink. Jedyna różnica to fakt, że taką gąbkę musicie wywalić po 3 -4 miesiącach, bo ma krótszą żywotność. Ale co z tego jak płacicie za nią 15-30 zł a nie 100 zł.
Wiem, że Cosmopolitan taką robi, nazywa się "Blend sponge perfection" - testowałam, sprawdza się. Kupiłam jeszcze kilka z eBay i te chińskie mają słabszą jakość, ale różnicy w aplikacji podkładu nie widać żadnej gdy porównuję je z pracą oryginalnego Beauty Blendera. Wiem, że można dostać gąbkę Sephory, także jajko.


_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
polly
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 856
Skąd: warszawa

PostWysłany: Czw 12 Kwi 2012, 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cinnamonnek napisał:
Teraz prawidłowe nałożenie podkładu trwa u mnie kilka minut Wink


co to znaczy "prawidłowe nałożenie podkładu"? język
ja mam na zaaplikowanie podkładu góra minutę rano i nie widzę żadnych nieprawidłowości w jego wyglądzie potem przez cały dzień Twisted Evil
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Czw 12 Kwi 2012, 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawidłowe nakładanie podkładu- czyli nakładanie podkładu tak, aby uzyskać najlepszy efekt język

a serio to jest po prostu cała masa wskazówek jak rozcierać np. linię żuchwy, jak blendować dwa odcienie podkładów by później nie musieć np, stosować bronzera, jak blendować podkład przy linii włosów bądź płatkach nosa. Very Happy jak likwidować przejścia...

Długo by pisać.
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Czw 12 Kwi 2012, 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakaś wiedza tajemna normalnie uśmiech
Ja nakładam podkład palcami, dobrze, że mam grzywkę to mi to czary-mary-blendowanie niepotrzebne, bo nie widać uśmiech Żuchwa? No coś tam rozcieram poniżej linii żuchwy, ale na tyle mam podkład dobrany, że nie widać szokującej zmiany odcienia uśmiech
Zadziwiacie mnie uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
polly
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 856
Skąd: warszawa

PostWysłany: Czw 12 Kwi 2012, 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cinnamonnek napisał:
Prawidłowe nakładanie podkładu- czyli nakładanie podkładu tak, aby uzyskać najlepszy efekt język

a serio to jest po prostu cała masa wskazówek jak rozcierać np. linię żuchwy, jak blendować dwa odcienie podkładów by później nie musieć np, stosować bronzera, jak blendować podkład przy linii włosów bądź płatkach nosa. Very Happy jak likwidować przejścia...

Długo by pisać.


Elmuszko, ja jestem też zdziwiona lol
nigdy by mi nie przyszło do głowy, że to takie skomplikowane język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Czw 12 Kwi 2012, 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cinnamonnek napisał:
Prawidłowe nakładanie podkładu- czyli nakładanie podkładu tak, aby uzyskać najlepszy efekt język

a serio to jest po prostu cała masa wskazówek jak rozcierać np. linię żuchwy, jak blendować dwa odcienie podkładów by później nie musieć np, stosować bronzera, jak blendować podkład przy linii włosów bądź płatkach nosa. Very Happy jak likwidować przejścia...

Długo by pisać.


zawsze mnie fascynowało jak mozna wykonturować twarz innym ciemniejszym podkładem, ja bym narobiła plam i tyle Very Happy
No ale od tego są wizażystki
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Czw 12 Kwi 2012, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kandee pokazala jak fajnie sobie nałożyć podkład na buzię i wykonturować ją dwoma odcieniami podkładu, w dodatku palcami!

http://youtu.be/ere_zq_1ZBw

A tutaj tradycyjne konturowanie

http://youtu.be/ESkaWMlr6VE
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inka83
guru
guru


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 2075
Skąd: z piekła rodem

PostWysłany: Czw 12 Kwi 2012, 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cinnamonnek napisał:

W BB chodzi raczej o efekt "airbrush", który można osiągnąć gdy właśnie nim aplikujemy nasz podkład. Poza tym, co zauważyłam, że BB sprawdza się świetnie u dziewczyn, które dopiero zaczynają przygodę z makijażem bo nie tworzy smug (tak jakby chociaż niektóre pędzle do podkładów i flattopy), jest bardzo prosty w obsłudze i bardzo szybki. Dodatkowo nawet najcięższy podkład nakładany w mniejszej ilości i aplikowany tą gąbeczką nie nadaje efektu maski. Świetnie także blenduje rozświetlające korektory i ogólnie korektory z podkładami. Działa szybko. Teraz prawidłowe nałożenie podkładu trwa u mnie kilka minut Wink

Zgadzam się z tym. Ja potrzebowałam trochę czasu na opanowanie techniki nakładania podkładu za pomocą BB, ale jak już się nauczyłam to idzie mi to dużo szybciej i sprawniej niż przy nakładaniu palcami.
Blenduje korektory z podkładami, ale i bazy pod makijaż z podkładami, a to dla mnie duży plus, bo używam zielonej bazy z racji cery naczynkowej.

A skoro już tak plotkujemy, to pozwolę sobie wykorzystać wiedzę i doświadczenie koleżanek i zapytać o pędzle, a konkretnie o jeden pędzel: kabuki. Mój obecny kabuki domaga się wymiany, bo sporo czasu już ze mną jest. język Przed kupieniem nowego zastanawiam się, czy lepiej sprawdzają się pędzle syntetyczne czy z włosia naturalnego? Możecie się podzielić opiniami? Mój obecny pędzel jest z włosia naturalnego (Sigma), ale może syntetyki są lepsze?
Z góry dziękuję. uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Czw 12 Kwi 2012, 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co wiem EDM ma super syntetyczne- mięciutkie
Ja mam z Yes Rochera - nie wiem szczerze jakie to włosie, ale morze być , chyba 39 zl uśmiech

ja lubie sephorowe pędzle, mam taki do podkładu mineralnego lubię bardzo

Ja wolę jak najmiększe pędzle, takie delikatne uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Uroda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group