Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Makijaż ślubny II
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 154, 155, 156  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Uroda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Sob 14 Kwi 2012, 8:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak pytałam w salonach kosmetycznych, kto wykonuje makijaż odpowiedź była dokładnie taka : każda z nas ...

Chyba też kwestia kosmetyków na jakich się pracuje, im lepsze tym wyższa cena

co do portfolio : nie każdy niestety ma swoją stronę internetową a gdzie dopiero portfolio ... a szkoda, bo to najlepsza reklama.
Tzn znalazłam wizażystki z portfolio , ale początkujące

Aktualnie zastanawiam się nad wizażystą- mężczyzną stres
Przynajmniej jest jeda osoba przypisana do wykonywania makijażu
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Sob 14 Kwi 2012, 8:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

matleena napisał:

Znam wizażystki które biorą za ślubny z próbnym łącznie 500 zł, znam takie u których wychodzi to jeszcze drożej.

W życiu bym tyle nie dała Shocked
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Sob 14 Kwi 2012, 8:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale na pewno będą takie co tyle zapłacą, jak ktoś jest ' znany ' ma renome , to tak jak ze stylistami - fryzjerami -tego fenomenu nigdy nie pojmę
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Sob 14 Kwi 2012, 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

matleena napisał:


Wiem też że istnieją tańsze makijaże ślubne - ale one w większości są u bardziej początkujących wizażystek, nie mających takiego bagażu doświadczeń czy do konca wypełnionego kufra i wiele innych czynników...


W życiu się z tym nie zgodzę.

Prawda jest taka, że makijażystka na dobrą sprawę bierze tyle ile jej się wymarzy i to wcale nie oznacza, że jeśli weźmie 200 zł to nie ma bagażu doświadczeń, jest początkująca, bądź nie pracuje na profesjonalnych kosmetykach, a ta co bierze 500 już go ma Wink. Z tego co się orientuję to nie ma jakoś z góry ustalonego cennika Wink, jednakowego dla wszystkich.

Ja sądzę, że z cenami makijażu nie ma co przesadzać.
Z doświadczenia wiem, że część makijażystek brutalnie zdziera z Panny Młodej, i często gęsto zawyża ceny tylko gdy powiemy słowo "ślub".

500 zł w okolicach Katowic? W życiu bym tyle nie zapłaciła Smile bo uważam, że jak na śląskie realia to ekstremalnie wysoko.

Mnie maluje znajoma, współpracująca z Diorem (do wybiegów) i MAC i tyle nie bierze ;]
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewaluna
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 623
Skąd: Z filmu Burtona

PostWysłany: Sob 14 Kwi 2012, 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zauważyłam,że przy wolnych zawodach zasada jest jedna: na tyle wyceniasz usługę na ile klient jest w stanie zapłacić lol Jeśli znajdzie się ktoś kto zapłaci 1000 to czemu tyle nie zażądać ?

Zdrowy rozsądek podpowiada,żeby na cenę usługi wpływ miało wiele czynników,od tego czy usługodawca weźmie je pod uwagę zależy potem ilość zleceń.A to już nie nasz problem.Rynek zweryfikuje. lol

Inną kwestią jest to,że narobiło się teraz stylistów,wizażystów i innych "stów" jak grzybów po deszczu bo zwąchali łatwy zarobek.Ma to swoje plusy i minusy. Należy weryfikować umiejętności i oferowaną jakość,a pozwoli to ustrzec się przed porażką.

Ja nie narzekam,że ktoś ma drogo- tylko szukam odpowiadającej mi jakości za cenę,którą uważam za rozsądną. lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob 14 Kwi 2012, 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ceny u mnie (obrzeża Szczecina):
makijaż próbny 60zł
makijaż ślubny 90zł Łącznie 150zł.
Pan Młody kategorycznie odmawia muśnięcia pędzlem, więc nawet nie pytałam.
Nie liczę zabiegów, które kosmetyczka polecała przed wykonaniem makijażu np. oczyszczanie cery i regulacja brwi.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matleena
gaduła
gaduła


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 307
Skąd: Chorzów Katowice

PostWysłany: Sob 14 Kwi 2012, 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cinnamonek - o tych 500 zł to nie mowilam ze akurat w okolicach Katowic uśmiech


jeśli chodzi o reszte tego co napisałas, oczywiście może być tak jak piszesz. Napisałam że w większości tak jest że te mniej doświadczone itd są tańsze. I to nie jest reguła, zawsze mogą się zdarzyć wyjątki.

Jeśli chodzi o tansze ceny u osoby która pracuje dla Diora czy Mac'a - może po prostu zarabia tyle, że śluby robi rekreacyjnie i nie potrzebuje z nich zdzierać? możliwości jest wiele.

Dla mnie cena pl 200 zł za makijaż ślubny + próbny to nie jest dużo.
Ja mam własną działalność, opłacam podatki, zus, transporty do klientek, swoją reklamę, no i każdego miesiąca kilkaset złotych wydaję na nowe kosmetyki. Takie 200 zł się przy tym wszystkim gubi, a dla mnie makijaż to źródło utrzymania - więc nie zgodzę się z tym, że kwoty na pograniczu 200-300 zł to zdzierstwo uśmiech Do tego wartałoby policzyć ile dana wizażystka wydała kasy na szkolenie swoich umiejętności - nikt nie patrzy na to czy wizazystka jest samoukiem, czy mimo pasji wydała kilkanaśnie tysięcy złotych za naukę. A szkoda - bo jakby ludzie lepiej analizowali to stwierdziliby że wiadomo za co płacą - poza dobrym makijażem oczywiscie:)
Dopóki się nie ma własnej działalności to koszty można świetnie ciąć - ale jak już ją się ma, to się inaczej bierze budżet pod lupe uśmiech
_________________
MAKIJAŻ ŚLUBNY ŚLĄSK!wykrzyknik www.matleena.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
matleena
gaduła
gaduła


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 307
Skąd: Chorzów Katowice

PostWysłany: Sob 14 Kwi 2012, 18:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie liczę zabiegów, które kosmetyczka polecała przed wykonaniem makijażu np. oczyszczanie cery i regulacja brwi.


Cóż, zabiegi często na prawdę się przydają. Im skóra bardziej zadbana i gładka tym makijaż wygląda lepiej i lepiej się trzyma uśmiech Warto czasem wydać trochę gotówki na kwasy, peelingi kawitacyjne, mikrodermabrazję itd - no chyba że skóra jest w bardzo dobrym stanie uśmiech Albo że ktoś sam daje rade peelingami i maseczkami doprowadzić swoją skórę do fajnego stanu:)

regulacja brwi? koniecznie!wykrzyknik! a to kosztuje grosze:)
Ja reguluje brwi każdej pannie młodej która tego wymaga gratisowo do makijażu(o ile się zgodzi oczywiscie;p)
_________________
MAKIJAŻ ŚLUBNY ŚLĄSK!wykrzyknik www.matleena.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Sob 14 Kwi 2012, 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

matleena napisał:
cinnamonek - o tych 500 zł to nie mowilam ze akurat w okolicach Katowic uśmiech


A no chyba, że tak, bo mnie przeraziłaś tą kwotą.
Ja wiem, że podatki i tak dalej. Dla mnie 200 - 300 zł za DOBRY i dokładny makijaż okolicznościowy to kwota, która przechodzi. Szczególnie jak makijażystka dojeżdża do PM, robi jeszcze mini retusz Pana Młodego uśmiech

Z tą nauką, to trochę kontrowersyjnie.
Wiem, że są osoby po dobrych uczelniach, ale.. w Polsce jeszcze z dobrą uczelnią się nie spotkałam w tej dziedzinie. Smutne, ale bardzo prawdziwe.

Poza tym, jakby każdy chciał tak się cenić bo dużo wydał na naukę, bo ma w swoim kuferku kosmetyk za 500 - 1000 zł to rynek byłby zdominowany przez przeogromne ceny Smile.

Ja uważam, że cennik należy mieć dopasowany nie tylko do umiejętności, ale także realiów w których się żyje.

Jeśli zaś chodzi o stan skóry i tak dalej, dla mnie wytaczanie dział typu kwasy, peelingi profesjonalne jest sytuacją w której kobieta rzeczywiście nie ma już wyboru - jej skóra nie ruszyła na żadne zabiegi domowe, niemniej - trzeba tutaj zaznaczyć, że te kosmetyki, mikrodermabrazje, peelingi to tylko 50 % - kolejne 50 % to dobra, zdrowa dieta, witaminy i zmiana nawyków pielęgnacyjnych, dotlenienie skóry i duża, duża ilość spożywanej wody uśmiech Wbrew pozorom ta druga 50 czyni cuda i często kwasy nie są potrzebne
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Sob 14 Kwi 2012, 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

matleena napisał:
Dla mnie cena pl 200 zł za makijaż ślubny + próbny to nie jest dużo.
Ja mam własną działalność, opłacam podatki, zus, transporty do klientek, swoją reklamę, no i każdego miesiąca kilkaset złotych wydaję na nowe kosmetyki. Takie 200 zł się przy tym wszystkim gubi, a dla mnie makijaż to źródło utrzymania - więc nie zgodzę się z tym, że kwoty na pograniczu 200-300 zł to zdzierstwo uśmiech Do tego wartałoby policzyć ile dana wizażystka wydała kasy na szkolenie swoich umiejętności - nikt nie patrzy na to czy wizazystka jest samoukiem, czy mimo pasji wydała kilkanaśnie tysięcy złotych za naukę. A szkoda - bo jakby ludzie lepiej analizowali to stwierdziliby że wiadomo za co płacą - poza dobrym makijażem oczywiscie:)
Dopóki się nie ma własnej działalności to koszty można świetnie ciąć - ale jak już ją się ma, to się inaczej bierze budżet pod lupe uśmiech


Mój chłop ma działalność gospodarczą i jak widzę te zusy i to wszystko to jakoś inaczej patrzę właśnie na ludzi którzy wyceniają swoje usługi - musi im się to opłacać, a to niestety nie ich wina, że my klienci nie zarabiamy więcej.
Wszystko w granicach rozsądku
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Uroda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 154, 155, 156  Następny
Strona 3 z 156

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group