Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kiedy fotograf zaczyna pracę
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lady Aga
bywalec
bywalec


Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 143

PostWysłany: Czw 22 Mar 2012, 9:32    Temat postu: Kiedy fotograf zaczyna pracę Odpowiedz z cytatem

Witam
zdecydowalismy się na fotografa tylko podczas uroczystości zawarcia ślubu w USC, ponieważ nie robimy wesela,a zaraz po ślubie wyjeżdżamy w podróż. Jednak fotograf namawia nas żebyśmy wpuścili go do domu przed samym ślubem, żeby fotografował nasze przygotowania. My jesteśmy temu przeciwni, a on twierdzi, że będzie lepsza atmosfera i zdjęcia bardziej na luzie.
A jak wy robicie?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 22 Mar 2012, 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mamy fotografa od przygotowań.
Wszystko zależy od tego czy koszta się bardzo zmieniają. Jeśli nie musicie dużo dopłacać, to ja bym się zgodziła. Będziecie mieli chwilę na zapoznanie się z pracą fotografa i faktycznie może być fajna atmosfera. Do tego możecie zyskać kilka fajnych ujęć uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annna
guru
guru


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 4922
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw 22 Mar 2012, 9:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asik napisał:
My mamy fotografa od przygotowań.
Wszystko zależy od tego czy koszta się bardzo zmieniają. Jeśli nie musicie dużo dopłacać, to ja bym się zgodziła. Będziecie mieli chwilę na zapoznanie się z pracą fotografa i faktycznie może być fajna atmosfera. Do tego możecie zyskać kilka fajnych ujęć uśmiech


Zgadzam się uśmiech poza tym będziecie mieli więcej zdjęć i to różnych, nie tylko z USC... Wiesz jak to jest, teraz może Ci się wydawać, że po co Ci tyle zdjęć... ale jednak później, za kilka, kilkanaście lat fajnie będzie na nie spojrzeć oczko Więc jeśli to nie jest wielka różnica w cenie to zastanówcie się nad tym. Te zdjęcia z przygotowań wyglądają naprawdę fajnie uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Czw 22 Mar 2012, 10:41    Temat postu: Re: Kiedy fotograf zaczyna pracę Odpowiedz z cytatem

Lady Aga napisał:
... fotograf namawia nas żebyśmy wpuścili go do domu przed samym slubem, żeby fotografował nasze przygotowania. My jestesmy temu przeciwni, a on twierdzi, że będzie lepsza atmosfera i zdjęcia bardziej na luzie.
A jak wy robicie?

A ja robię podobnie jak Wasz fotograf, tzn. sugeruję Parom, by zastanowiły się nad moją wcześniejszą obecnością. Wstydzić się go nie musicie, bo fotograf niejedno w pracy widział, jeśli cena nie jest zawrotnie podniesiona za ten etap, to skorzystacie w postaci dodatkowych zdjęć, a przede wszystkim oswoicie się z fotografem przed najbardziej stresującym momentem. Potem, podczas większych emocji na ślubie może się okazać, że macie w nim przyjaciela i jedno spojrzenie potrafi wyzwolić uśmiech, uspokoić "rozczochrane" nerwy Wink

Spróbujcie, a jeżeli zdjęcia Wam się nie spodobają (założenie retoryczne), to je wyrzucicie - więcej możecie zyskać niż stracić.

Ps. Zakładamy, że fotograf jest zawodowcem z odpowiednim doświadczeniem, czyli nie wprowadzi dodatkowego zamętu i stresu, a przeciwnie - zadba o Wasze dobre samopoczucie uśmiech
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Czw 22 Mar 2012, 12:56    Temat postu: Re: Kiedy fotograf zaczyna pracę Odpowiedz z cytatem

Ariene napisał:

Potem, podczas większych emocji na ślubie może się okazać, że macie w nim przyjaciela i jedno spojrzenie potrafi wyzwolić uśmiech, uspokoić "rozczochrane" nerwy Wink


Też tak sądzę, poza tym fotograf to osoba, która mimo wszystko w jakiś sposób Was upamiętnia na zdjęciu.. a wiadomo, takie cykanie zdjęć, czasem flesze bardzo stresują i automatycznie wywołują spięcie... Lepiej podejść do tego bardziej przyjacielsko i na luzie. U nas sprawa z fotografem wygląda tak, że jeszcze przed ślubem określił się, że wpadnie do nas na kawę, przedyskutuje jeszcze raz wszystko na luzie Smile.

W dodatku powiedział mi, że on chętnie nawet się ze mną do salonu fryzjerskiego wybierze lol czy na robienie paznokci Very Happy tylko powiedział w żartach, że później mam go wziąć na kawę

lol
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Czw 22 Mar 2012, 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój fotograf zaczyna pracę od fryzjera i kosmetyczki, później przeniesie się do domu narzeczonego i wróci z nim do mnie na błogosławieństwo.
Podobają mi się zdjęcia robione podczas makijażu, co do fryzjera jestem sceptyczna, nie potrzebuję zdjęć z rozczochranym łbem język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 22 Mar 2012, 13:26    Temat postu: Re: Kiedy fotograf zaczyna pracę Odpowiedz z cytatem

Skoro fotografa będziecie mieć na krótko, tym bardziej zdecydowałabym się na to.. Będzie trochę więcej zdjęć. Zresztą, z tego co widzę rzadko kto rezygnuje z fotografowania przygotowań. U nas wprawdzie przyszli pod koniec, bo nie widziałam sensu robienia całej sesji, ale jednak byli.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
niunia32
maniak
maniak


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1310
Skąd: Tychy

PostWysłany: Pią 23 Mar 2012, 8:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas fotograf był od ubierania się. U mnie załapał się jeszcze na makijaż Very Happy


Ja bym jeszcze po samym ślubie wybrała się nawet do jakiegoś parku (może przy USC) by zrobić kilka ujęć na innym tle.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ogloszeniomaniak
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 18
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro 4 Lip 2012, 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli nie chcesz zdjęć z przygotowań to nic na siłę.

Fotograf i tak wykona pracę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marekb
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 10
Skąd: Wadowice, Kraków

PostWysłany: Sro 18 Lip 2012, 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fotograf może zasugerować, a nie namawiać. Fakt lepszy kontakt i po 30 minutach następuje "zobojętnienie" na dźwięk migawki, zwłaszcza chodzi o rodziców, ciotki, wujki, jako osoby starsze nie lubiące się fotografować. PM też często na początku sztucznie się zachowuje;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group