Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ciąża a ślub kościelny?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kolekw
początkujący
początkujący


Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 5

PostWysłany: Pon 20 Sty 2014, 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś zdecydowanie większa liczba ślubów prowokowana jest przez sytuacje. Nie mówię, że bez miłości, ale najpierw zazwyczaj jest zauroczenie, potem miłość, potem kochanie a potem ślub... to naturalna kolejność i księża to rozumieją.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Pon 20 Sty 2014, 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolekw napisał:
Dziś zdecydowanie większa liczba ślubów prowokowana jest przez sytuacje. Nie mówię, że bez miłości, ale najpierw zazwyczaj jest zauroczenie, potem miłość, potem kochanie a potem ślub... to naturalna kolejność i księża to rozumieją.


TO w żaden sposób nie jest naturalną kolejnością. Powszechną owszem, ale nie normalną i naturalną. Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Pon 20 Sty 2014, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam nie uważam, że kupowanie kota w worku to jest dobre.
Dwa - że kiedyś normalne było prawo pierwszej nocy i co? oczko

WSZYSTKO jest relatywne uśmiech
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon 20 Sty 2014, 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że Mani odnosiła się głównie do tego, że
Cytat:
Dziś zdecydowanie większa liczba ślubów prowokowana jest przez sytuacje.


Że najpierw jest związek, potem mieszkanie razem a potem ciąża a dopiero gdzieś tam dalej jest ślub. Nie chodzi o to, że nie można brać ślubu mając dziecko, ale chodzi o to, że mamy tutaj do czynienia z tym, że ludzie sobie odwracają kolejność i ślub jest niejako konsekwencją tego, że już założyliśmy rodzinę. A tak naprawdę konsekwencją ślubu powinno być zakładanie rodziny.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Wto 21 Sty 2014, 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Escherichia napisał:
Myślę, że Mani odnosiła się głównie do tego, że
Cytat:
Dziś zdecydowanie większa liczba ślubów prowokowana jest przez sytuacje.


Że najpierw jest związek, potem mieszkanie razem a potem ciąża a dopiero gdzieś tam dalej jest ślub. Nie chodzi o to, że nie można brać ślubu mając dziecko, ale chodzi o to, że mamy tutaj do czynienia z tym, że ludzie sobie odwracają kolejność i ślub jest niejako konsekwencją tego, że już założyliśmy rodzinę. A tak naprawdę konsekwencją ślubu powinno być zakładanie rodziny.


Jeśli tak, to tak - zgadzam się z Tobą uśmiech dlatego my czekamy z ciążą do ślubu.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czerwony kotek
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 567
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Sro 22 Sty 2014, 8:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haha, ja jestem z takiej ciąży, moja mama była w 5 miesiącu gdy brali ślub, na zdjęciach w ogóle nie widac brzuszka...

my czekamy, dziecko pojawi się po ślubie cywilnym, myślę że to już niedługo...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Sro 22 Sty 2014, 8:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czerwony kotek napisał:
haha, ja jestem z takiej ciąży, moja mama była w 5 miesiącu gdy brali ślub, na zdjęciach w ogóle nie widac brzuszka...

my czekamy, dziecko pojawi się po ślubie cywilnym, myślę że to już niedługo...


Ja też uśmiech rodzice brali ślub w lutym a ja urodziłam się w lipcu - ale to były lata 80-te.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zbiniio
Gość





PostWysłany: Sro 22 Sty 2014, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Księża myślę że to rozumieją i wolą żeby rodzina miała sakrament , jednak słusznie tutaj mówicie że warto poczekać z ciążą po ślubie.
Powrót do góry
paulinalal
początkujący
początkujący


Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 1

PostWysłany: Pią 31 Sty 2014, 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też miałam problem ze ślubem podczas ciąży. Nie rozumiem dlaczego kościół odrzuca od siebie ludzi poprzez swoje idiotyczne widz mi się. Traktują dziecko jak zło. Czy dając życie nie należy się cieszyć? Chyba tak. Kapelani tego nie rozumieją - bo sami nigdy (oficjalnie) nie mieli dzieci. Jestem za tym żeby księża się żenili, kościół by na tym zyskał. Ksiądz rozumiał by więcej niż tylko biblię.
_________________
przetłumacz z rosyjskiego na polski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Sob 1 Lut 2014, 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paulinalal napisał:
Też miałam problem ze ślubem podczas ciąży. Nie rozumiem dlaczego kościół odrzuca od siebie ludzi poprzez swoje idiotyczne widz mi się. Traktują dziecko jak zło. Czy dając życie nie należy się cieszyć? Chyba tak. Kapelani tego nie rozumieją - bo sami nigdy (oficjalnie) nie mieli dzieci. Jestem za tym żeby księża się żenili, kościół by na tym zyskał. Ksiądz rozumiał by więcej niż tylko biblię.



Jakby rozumieli Biblię to by nie robili ludziom pod górkę - najdobitniejszy przykład - z Marią Magdaleną. Moje odczucie jest takie, że księża w polskim kościele katolickim w bardzo dużym procencie mają w nosie to co mówi Biblia i zachowują się, tak jakby oni byli odpowiedzialni za zbawienie.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group