Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ciąża a ślub kościelny?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Czw 22 Mar 2012, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolipio napisał:

maja_19 napisał:
Chyba będzie trzeba dać więcej do koperty niż myśleliśmy

Chcecie przekupić księdza, za udzielnie wam ślubu?


I teraz pytanie zasadnicze. Czy taki przekupiony ślub będzie ważny?
Jak się ma do tego prawo kościelne, skoro dla młodych jest tyle PRZECIW, które mogą powodować , że ślubowanie będzie nieważny?
Ksiądz na naukach mówił nam, że jakiekolwiek "przeniewierstwo" bądź ograniczona szczerość Młodych (wnioskuję, że i księdza także) automatycznie sprawia, że ślub jest nie ważny...ba, wedle kościoła, on nigdy nie został prawidłowo zawarty...

W wadach zgody na ślub znalazłam min.
- ślub jest zawierany pod przymusem lub z powodu ciężkiej bojaźni; ewentualnie nieświadomości (czyli jeśli rodzice naciskają to jest ślub NIE WAŻNY, jeśli bierze się ślub "bo wypada" to on nie jest ważny i tak dalej...)
- ślub jest zawierany podstępem ( i tu mi trochę pasuje to przekupienie kapłana większą kopertą..)
- posiadanie potomstwa

I przeszkoda warta zastanowienia:
- Przyzwoitość publiczna, przeszkoda linii prostej.

Rolling Eyes
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maja_19
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Cze 2011
Posty: 14

PostWysłany: Czw 22 Mar 2012, 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cinnamonnek napisał:
karolipio napisał:

maja_19 napisał:
Chyba będzie trzeba dać więcej do koperty niż myśleliśmy

Chcecie przekupić księdza, za udzielnie wam ślubu?


I teraz pytanie zasadnicze. Czy taki przekupiony ślub będzie ważny?
Jak się ma do tego prawo kościelne, skoro dla młodych jest tyle PRZECIW, które mogą powodować , że ślubowanie będzie nieważny?
Ksiądz na naukach mówił nam, że jakiekolwiek "przeniewierstwo" bądź ograniczona szczerość Młodych (wnioskuję, że i księdza także) automatycznie sprawia, że ślub jest nie ważny...ba, wedle kościoła, on nigdy nie został prawidłowo zawarty...

W wadach zgody na ślub znalazłam min.
- ślub jest zawierany pod przymusem lub z powodu ciężkiej bojaźni; ewentualnie nieświadomości (czyli jeśli rodzice naciskają to jest ślub NIE WAŻNY, jeśli bierze się ślub "bo wypada" to on nie jest ważny i tak dalej...)
- ślub jest zawierany podstępem ( i tu mi trochę pasuje to przekupienie kapłana większą kopertą..)
- posiadanie potomstwa

I przeszkoda warta zastanowienia:
- Przyzwoitość publiczna, przeszkoda linii prostej.

Rolling Eyes


Jeny dziewczyny nie chodzi o przekupstwo, ale każda z Was na pewno płaciła księdzu kwotę "co łaska" czy się mylę? U nas ksiądz dał wyraźnie do zrozumienia, że podana kwota jest za mała, więc nie wiem o co Wam teraz chodzi oczko

Decyzja o ślubie kościelnym jest wspólna, ale przede wszystkim pomysł wypadł z naszych ust i wszyscy nam przytaknęli że tak będzie dobrze.

A co do tego cywilnego to już się wcześniej wypowiedziałam, że to nie przejdzie, chcę kościelnego, oboje chcemy więc skoro ksiądz daje nam taki warunek to ja nie widzę przeszkód jakby nie było pomysł nie wpadł od nas tylko od kapłana.
_________________
Szczęśliwi przyszli rodzice! wesoły)) :*

Narzeczeni od 1 czerwca 2011r. uśmiech
Kocham Cię, a Kochanie moje! :*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Pią 23 Mar 2012, 8:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maja_19 napisał:


Jeny dziewczyny nie chodzi o przekupstwo, ale każda z Was na pewno płaciła księdzu kwotę "co łaska" czy się mylę? U nas ksiądz dał wyraźnie do zrozumienia, że podana kwota jest za mała, więc nie wiem o co Wam teraz chodzi oczko

Chodzi o to, co napisałaś, że ksiądz ma jakieś "ale", więc wy z tej okazji dacie mu więcej w kopercie - a tutaj nasuwa mi się jeden wniosek - przekupstwo Wink Nie napisałaś wcześniej, że to ksiądz dał do zrozumienia, że chce więcej kasy - w takim razie to i tak łapówka... Co to za ksiądz. Rolling Eyes Podziękowałabym za takie udzielenie ślubu i ewentualnie poszukała innego księdza.
Ja nie płaciłam "co łaska", bo nie miałam ślubu kościelnego.
Znajoma, gdy była w ciąży i brała ślub, nic księdzu nie płaciła, bo przyznali, że nie stać ich na ślub kościelny, więc ksiądz sam im zorganizował i tylko chyba organiście zapłacili.

Skoro ksiądz się zgodził, wy też się na to zgodziliście, to chyba koniec tematu?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pią 23 Mar 2012, 8:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas dużo " ciążowych ślubów" , jakoś nie ma problemu i termin jest b. szybko

problem jest jedynie jak para mająca cywilny chce chrzest dla dziecka , wtedy odsyłają i karzą brać najpierw kościelny ślub, później przyjść prosić o udzielenie sakramentu chrztu

Maju a czy Twój nick Maja_19 sugeruje wiek ?

jak tak, to ja bymnajpierw urodziła, później bym zobaczyła czy narzeczony jest dobrym tatą i pomaga jak trzeba w opiece dziecka, które jest wiadomo "wspólne" , nie tylko Twoje

a później bym zdecydowała czy chce żeby to był mój mąż

Punkt widzenia zmienia się wraz z wiekiem ... ( u mnie na przykład)
Nie chciałabym,żeby facet brał ze mną ślub ze względu na dziecko Rolling Eyes a on na pewno czuje się do tego zobowiązany

ja bym zaczekała, bo osobiście wolałabym mieć zdjęcia normalne niż z brzuszkiem ( lepiej bym się czuła - ja)

ja już kiedyś pisałam, że nawet wizażystka u której byłam na kursie opowiadała , żę 50 % panien młodych które są jej klientkami to ciężarne PM , które płaczą podczas robienia makijażu, że nie chcą brać ślubu, ale tak wypada i rodzina karze (bo co ludzie powiedzą) i nikt nie pyta ich o zdanie, bo i tak finansowo zależne są od rodziny ..

reasumując z tym poglądem Kościelnym, że warto zaczekać i najpierw urodzic dzieciątko później na spokojnie wziąć ślub to się zgadzam

* co innego wiadomo , jak para jest z baaaardzo długim stażem, ślub i tak był zaplanowany , data wyznaczona itd uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maja_19
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Cze 2011
Posty: 14

PostWysłany: Pią 23 Mar 2012, 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelajn napisał:
u nas dużo " ciążowych ślubów" , jakoś nie ma problemu i termin jest b. szybko

problem jest jedynie jak para mająca cywilny chce chrzest dla dziecka , wtedy odsyłają i karzą brać najpierw kościelny ślub, później przyjść prosić o udzielenie sakramentu chrztu

Maju a czy Twój nick Maja_19 sugeruje wiek ?

jak tak, to ja bymnajpierw urodziła, później bym zobaczyła czy narzeczony jest dobrym tatą i pomaga jak trzeba w opiece dziecka, które jest wiadomo "wspólne" , nie tylko Twoje

a później bym zdecydowała czy chce żeby to był mój mąż

Punkt widzenia zmienia się wraz z wiekiem ... ( u mnie na przykład)
Nie chciałabym,żeby facet brał ze mną ślub ze względu na dziecko Rolling Eyes a on na pewno czuje się do tego zobowiązany

ja bym zaczekała, bo osobiście wolałabym mieć zdjęcia normalne niż z brzuszkiem ( lepiej bym się czuła - ja)

ja już kiedyś pisałam, że nawet wizażystka u której byłam na kursie opowiadała , żę 50 % panien młodych które są jej klientkami to ciężarne PM , które płaczą podczas robienia makijażu, że nie chcą brać ślubu, ale tak wypada i rodzina karze (bo co ludzie powiedzą) i nikt nie pyta ich o zdanie, bo i tak finansowo zależne są od rodziny ..

reasumując z tym poglądem Kościelnym, że warto zaczekać i najpierw urodzic dzieciątko później na spokojnie wziąć ślub to się zgadzam

* co innego wiadomo , jak para jest z baaaardzo długim stażem, ślub i tak był zaplanowany , data wyznaczona itd uśmiech


Nie nie:) Liczba przy moim nicku nie oznacza mojego wieku - jestem pare lat starsza hehe oczko
Ślub w planach był, był uśmiech A teraz po prostu chcemy trochę go przyspieszyć uśmiech

Karolipio, może źle to faktycznie zabrzmiało, ale nie miałam nic złego na myśli, nie chodzi o żadne przekupstwo, przynajmniej z naszej strony bo ksiądz dał nam wyraźnie do zrozumienia że chce większych pieniędzy, a skoro to jest jedyna przeszkoda, to nie widzę sensu w szukaniu innego księdza, tymbardziej że zależy nam na ślubie w tym konkretnym kosciolku (a tam wszyscy ksieza tacy sa:P)


Ewelajn, dokładnie chodzi mi też m.in. o kwestie chrztu, nie chce zeby moje malenstwo juz od poczatku mialo klody rzucane pod nogi, przez widzimisie ksiezy, dlatego wolimy dac te 200 zl wiecej "co laska" i miec sprawe zalatwiona - wiem, dzIwnie brzmi ale takie sa realia
_________________
Szczęśliwi przyszli rodzice! wesoły)) :*

Narzeczeni od 1 czerwca 2011r. uśmiech
Kocham Cię, a Kochanie moje! :*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pią 23 Mar 2012, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no chyba , że tak, to zmienia postac rzeczy jak dla mnie , jak ślub i tak był w planie

o tyle, że ja bym sie lepiej czuła idąc do ślubu już bez brzuszka ( nawet dla własnej wygody)

sugerowałam się nickiem i przypomniałam sobie, że w wieku 19 lat spotykałam się z duzo starszym facetem i wydawało mi się że to miłość na całe życie i slub- bardzo chętnie uśmiech teraz po latach myślę : ale to człowiek głupi był i takie błędy mógł popełnić ...

uśmiech czy będzie ślub czy nie ważne żeby maluszek był zdrowy

a co do księży - dobra okazja do zarobku, te śluby ciążower strasznie szybko organizują, łącznie z kursami itd .. domyślam się, że taka para dużo płaci ( jak ma) i jest ekspres ślubny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pią 23 Mar 2012, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no chyba , że tak, to zmienia postac rzeczy jak dla mnie , jak ślub i tak był w planie

o tyle, że ja bym sie lepiej czuła idąc do ślubu już bez brzuszka ( nawet dla własnej wygody)

sugerowałam się nickiem i przypomniałam sobie, że w wieku 19 lat spotykałam się z duzo starszym facetem i wydawało mi się że to miłość na całe życie i slub- bardzo chętnie uśmiech teraz po latach myślę : ale to człowiek głupi był i takie błędy mógł popełnić ...

uśmiech czy będzie ślub czy nie ważne żeby maluszek był zdrowy

a co do księży - dobra okazja do zarobku, te śluby ciążower strasznie szybko organizują, łącznie z kursami itd .. domyślam się, że taka para dużo płaci ( jak ma) i jest ekspres ślubny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pią 23 Mar 2012, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no chyba , że tak, to zmienia postac rzeczy jak dla mnie , jak ślub i tak był w planie

o tyle, że ja bym sie lepiej czuła idąc do ślubu już bez brzuszka ( nawet dla własnej wygody)

sugerowałam się nickiem i przypomniałam sobie, że w wieku 19 lat spotykałam się z duzo starszym facetem i wydawało mi się że to miłość na całe życie i slub- bardzo chętnie uśmiech teraz po latach myślę : ale to człowiek głupi był i takie błędy mógł popełnić ...

uśmiech czy będzie ślub czy nie ważne żeby maluszek był zdrowy

a co do księży - dobra okazja do zarobku, te śluby ciążower strasznie szybko organizują, łącznie z kursami itd .. domyślam się, że taka para dużo płaci ( jak ma) i jest ekspres ślubny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pią 23 Mar 2012, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no chyba , że tak, to zmienia postac rzeczy jak dla mnie , jak ślub i tak był w planie

o tyle, że ja bym sie lepiej czuła idąc do ślubu już bez brzuszka ( nawet dla własnej wygody)

sugerowałam się nickiem i przypomniałam sobie, że w wieku 19 lat spotykałam się z duzo starszym facetem i wydawało mi się że to miłość na całe życie i slub- bardzo chętnie uśmiech teraz po latach myślę : ale to człowiek głupi był i takie błędy mógł popełnić ...

uśmiech czy będzie ślub czy nie ważne żeby maluszek był zdrowy

a co do księży - dobra okazja do zarobku, te śluby ciążower strasznie szybko organizują, łącznie z kursami itd .. domyślam się, że taka para dużo płaci ( jak ma) i jest ekspres ślubny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Nie 27 Maj 2012, 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ksiądz nie powinien robić problemów ludziom którzy mają dziecko przed ślubem a tym bardziej krytykować ludzi albo odmówić im zawarcia związku to nie ksiądz powinien nas oceniać
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group