Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Muzyka poważna w kościele i na weselu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
beatar
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Mar 2012
Posty: 13
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro 28 Mar 2012, 9:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaję mi się, że filharmonia, rzeczywiście nie chciałaby wystąpić, ale to ze względów technicznych. Orkiestra zajęłaby połowę sali język .

W każdym razie trzeba odróżnić muzykę salonową od chałturzenia. W moim odczuciu jako muzyka jest dość spora różnica pomiędzy graniem "poszła Karolinka" itp. a wykonywaniem muzyki Mozarta i innych wielkich kompozytorów, którzy tworzyli muzykę salonową na dwory królewskie. W tamtych czasach koncerty nie wyglądały jak dziś ( drętwa atmosfera ), wtedy publiczność miała głos, w momencie kiedy coś im się spodobało bez oporów bili brawa w trakcie gry muzyków (możemy taką informację przeczytać w lisach Mozarta do ojca). Muzyka najczęściej była tworzona na zamówienia z powodu jakiejś uroczystości i wtedy też ją wykonywano, czym zatem rożni się dzisiejszy ślub od poprzednich?

Oczywiście, rodzaj muzyki wybieranej na granie "do kotleta" różni się od muzyki, którą gramy na koncertach. Ale nie dlatego, że nie potrafimy zagrać nic lepszego, tylko dlatego, że ta muzyka ma służyć innym celom. Ma umilać czas - nie mogę wtedy zagrać utworów, które martwią, są ogromne i niezrozumiałe po pierwszym wysłuchaniu. W twórczości większości kompozytorów możemy odnaleźć utwory, które są prostsze w odbiorze i mają swoją wartość. Najczęściej są to fragmenty większych całości.

Podsumowując, w moim odczuciu, chałturzyłabym gdybym grała byle co i byle jak. Nie mogę sobie tego zarzucić ponieważ starannie dobieram program i ćwiczę go tak, jakbym miała go wykonać na koncercie - gdzie ludzie milczą i rzekomo słuchają. Jestem muzykiem i taki jest mój zawód. Muzyka ma trafiać do ludzi i ich poruszać, czy to na sali koncertowej czy "przy kotlecie" - co za różnica. Staram się robić swoje, i robić to na poziomie.

Pozdrawiam uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 28 Mar 2012, 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KathyLaPoz napisał:
WIDEOFILM napisał:
KathyLaPoz napisał:
Nie wydaje mi się, by muzycy z jakiejkolwiek filharmonii chcieli grać "do kotleta". Taka jest różnica między artystami a amatorami.

Tylko jak nie będą mieli co do garnka włożyć to zagrają i do ,,kotleta''.


No nie byłabym taka przekonana.
Pisząc tego posta postawiłam się na miejscu muzyka-artysty z filharmonii. Gdybym nim była, to myślę, że wolałabym komuś ogródek przekopać, żeby mieć co do garnka włożyć, a nie chałturzyć...


Ależ głupoty piszecie wykrzyknik! Shocked Shocked
A jak myślicie, co robią po godzinach!! LUDZIE!! W filharmonii nie pracują jakieś obiekty muzealne Rolling Eyes , to są normalni ludzie, często (np w opolskiej ) młodzi.
Każda chałtura typu ślub, jakaś impreza, kolędy - CIESZY!wykrzyknik
Może nie skrzypka z NOSPRU za 5000 euro język ale skrzypka z filharmonii w średnim mieście z zarobkami typu 1500zł- jak najbardziej wykrzyknik


Nie rozumiem takiego nastawienia, że dla klasycznego muzyka chałtura to "obraza" Twisted Evil . Obraza - to praca w biedronce. Jest wśród nas muzyków powiedzenie "Chałtura- rzecz święta".
Prędzej każdy się urwie z zajęć na akademii muz. niż odpuści chałturzenie język język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw 29 Mar 2012, 7:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To tylko moje subiektywne zdanie. Nikogo nie oceniam, tym bardziej personalnie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beatar
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Mar 2012
Posty: 13
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie 1 Kwi 2012, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po prostu nie lubię słowa "chałtura" uśmiech. Bardziej pasuje (oczywiście wg. mnie ) do produkcji muzycznych jakie możemy usłyszeć w telewizji. Wszelkie przeróbki, które przestają przypominać oryginały.

Jasne, że każdy muzyk chałturzy, ja robię to z dzieciakami, tylko wtedy nijak ma się to do muzyki "poważnej" bo są to głównie piosenki. Stąd wynika moja postawa.
Wiadomo, co kto lubi i jak kto co odbiera to indywidualna sprawa:).

Polecam całym sercem muzyków i to co robią (jeśli robią to dobrze) bo wydaje mi się, że tworzą wiele dobrego (opinie ludzi) jeśli im się na to pozwoli. Sprawa w wielu przypadkach nie jest tak kosztowna, a warta uwagi. To tyle uśmiech.

Pozdrawiam serdecznie
_________________
www.skrzypek-slub.eu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pon 2 Kwi 2012, 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja znam zespół z Białegostoku, którego muzycy pracują w filharmonii właśnie. W soboty występują na weselach. Grają muzykę na takim poziomie, że nikt, nawet zupełny laik nie użyłby w stosunku do nich określenia, jakoby grali do kotleta Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 2 Kwi 2012, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie trzeba mieć spory dystans do siebie, żeby mając umiejętności, pozycję zgodzić się na coś takiego.. I w przypadku takich osób wysokie ceny zespołu są uzasadnione. Na pewno widać w ich pracy różnicę między zawodzącymi Zenkami, którzy zdzierają 4 tysiące za swoje podśpiewywanie, których muzykę mogą zdzierżyć tylko podpici weselnicy..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pon 2 Kwi 2012, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie, ale to nie jest jakaś obraza; jak mieliśmy zespół weselny i graliśmy wesela - raczej w niskich cenach- to mnie to osobiście w ogóle nie bolało lol
Bardzo to lubiłam uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beatar
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Mar 2012
Posty: 13
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto 3 Kwi 2012, 8:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra, zgodzę się, że światowej sławy skrzypek, wokalista mogą nie zaśpiewać na czyimś ślubie, ale takie osoby można policzyć na palcach obu rąk. Akademie muzyczne co roku kształcą wielu muzyków, którzy grają właśnie w orkiestrach, są nauczycielami w szkołach. Głównie są to pasjonaci, którzy uczą się grać przez wiele lat. Każda sposobność by wykorzystać swoje umiejętności, a przy okazji zarobić jest dobra. Trzeba zaznaczyć, że nie są to źli muzycy (każdy po akademii muzycznej gra na instrumencie ok. 17 lat - w tym czasie gra na koncertach, konkursach, egzaminach).

Co do zespołów grających na weselach, trzeba odróżnić samozwańców od muzyków i naprawdę człowiek się nie zawiedzie. Choć często i samoucy pokazują niezły poziom. Ceny dobrych zespołów nie muszą być ogromne, tak kształtuje je rynek.

Pozdrawiam uśmiech
_________________
www.skrzypek-slub.eu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
beatar
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Mar 2012
Posty: 13
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw 5 Kwi 2012, 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może ktoś kto miał już ślub i podczas jego ceremonii zaślubin grał skrzypek, bądź inny instrumentalista opowiedziałby swoje wrażenia? uśmiech

Pozdrawiam serdecznie
_________________
www.skrzypek-slub.eu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
violinist83
guru
guru


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 3460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 15 Maj 2012, 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem już po ślubie uśmiech Skończyłam UMFC - skrzypce oczko Czytam więc ten wątek z dużym zainteresowaniem.
Nie rozumiem tylko, dlaczego nikt u Ciebie nie zagra na ślubie ze znajomych? U nas panuje zwyczaj wspierania się w takich okolicznościach...
Nam grały moje koleżanki w kwartecie smyczkowym. Był też trębacz i wokalistka uśmiech Ślub był dzięki nim magiczny buja w obłokach
Kwartet grał również na powitanie gości weselnych oraz do pierwszego tańca - Tańczyliśmy do "Por una cabeza". Nie wspomnę już o tym, że sama zagrałam wraz z koleżankami dla rodziców - zamiast "Cudownych rodziców mam" język z oczkiem
Nasi goście byli pod wielkim wrażeniem, nie mówiąc o rodzicach wykrzyknik wykrzyknik
Pracuję w zawodzie, gram w orkiestrze i nie znam muzyka, który wstydziłby się dorobić na ślubie oczko Ba ! Sama gram na ślubach, podczas obiadów weselnych i innych uroczystościach i widzę, że ludziom się to bardzo, bardzo podoba uśmiech
Niestety zawsze zdania będą podzielone. Jedni chcą muzykę klasyczną, a inni nie. Zależy od rodziny Rolling Eyes
_________________
Ślubowaliśmy 03.07.2010r uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group