Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Muzyka poważna w kościele i na weselu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
beatar
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Mar 2012
Posty: 13
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto 27 Mar 2012, 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że mnie tu chwilę nie było i temat zamarł. Mimo sporej ilości wyświetleń mało kto pokusił się o opinię w tej sprawie. Przy tak dużej ilości użytkowników forum tylko parę osób ma na ten temat swoje zdanie?

Dziękuję za powyższe odpowiedzi.

Wygląda na to, że muzycy powinni się przekwalifikować..


Pozdrawiam serdecznie uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Wto 27 Mar 2012, 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to jest, że temat umyka pośród wielu innych, bardziej interesujących PM uśmiech. Ja ze swej strony dodam, że bardzo cenię muzykę klasyczną i akurat u mnie będzie sopran na ślubie, śpiewający Ave Maria Schuberta. A to, że coraz częściej na weselu rezygnuje się się z jakiejkolwiek muzyki, nie wspominając o muzyce klasycznej, na rzecz dj-a, to już znak czasów, niestet...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Wto 27 Mar 2012, 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma się co załamywać. Po prostu imprezy weselne jakoś toczą się pod jedną kreską ułamkową. Te same scenariusze, te same granie itd. Ciężko jest wprowadzić jakieś nowości. Ogólnie społeczeństwo nie docenia pięknej klasyki, nie zna muzyki okresu baroku itd. Rynek w tej muzyce jest bardzo bogaty, tylko trzeba go umieć wykorzystać. I tak jak pisałem wcześniej, wszystko w końcu rozbija się o pieniądze, no bo np. weź na imprezę weselną artystów Filharmonii Narodowej: wiadomo jakie honoraria za tym idą, ale i jaka jest jakość wykonania. A jeszcze jak będzie znane nazwisko? Ja mam nadzieję, że powoli ta sytuacja się zmieni na dobre, i na wesela zawitają jakieś kwartety muzyczne ,inne zespoły artystów, aktorów, oczywiście z fajnym repertuarem, aby do każdego to trafiło.

Marga: Skoro , jak piszesz masz kogoś już na samym ślubie, to może i na przyjęciu weselnym dali by krótki koncert jako taki przerywnik-atrakcja.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.


Ostatnio zmieniony przez WIDEOFILM dnia Wto 27 Mar 2012, 20:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Wto 27 Mar 2012, 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uśmiech Na weselu też ta sama osoba zaśpiewa.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beatar
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Mar 2012
Posty: 13
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto 27 Mar 2012, 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed chwilą poczytałam co nieco w temacie DJ czy zespół. Jestem przerażona ilością osób, które będą miały Dj-a zamiast zespołu i nie widzą żadnej różnicy poza finansową.

Grałam w weekend ze skrzypkiem na urodzinach u pewnego pana. Przesympatyczna rodzina. W każdym razie było widać gołym okiem, że rodzina miała zamiłowanie w muzyce. Oczy przecierałam, kiedy gdy graliśmy walca, dzieci zaczęły tańczyć (Nie mówię o profesjonalnym tańcu - tańczyły tak po prostu z potrzeby serca.).

W każdym razie są jeszcze ludzie, którzy chcą i potrzebują takiej muzyki, tylko trzeba dobrze szukać uśmiech. Nie po to uczyłam się 15 lat grać na gitarze, żeby teraz "plumkać" do pustych ścian uśmiech.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
beatar
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Mar 2012
Posty: 13
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto 27 Mar 2012, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znakomity wybór co do sopranu, mało który instrument brzmi w kościele tak pięknie jak ludzki głos uśmiech można gdzieś posłuchać Twojej wybranki?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Wto 27 Mar 2012, 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napiszę jutro PW z linkami, dziś już nie mam siły uśmiech.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro 28 Mar 2012, 7:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wydaje mi się, by muzycy z jakiejkolwiek filharmonii chcieli grać "do kotleta". Taka jest różnica między artystami a amatorami.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Sro 28 Mar 2012, 7:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KathyLaPoz napisał:
Nie wydaje mi się, by muzycy z jakiejkolwiek filharmonii chcieli grać "do kotleta". Taka jest różnica między artystami a amatorami.

Tylko jak nie będą mieli co do garnka włożyć to zagrają i do ,,kotleta''.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro 28 Mar 2012, 7:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIDEOFILM napisał:
KathyLaPoz napisał:
Nie wydaje mi się, by muzycy z jakiejkolwiek filharmonii chcieli grać "do kotleta". Taka jest różnica między artystami a amatorami.

Tylko jak nie będą mieli co do garnka włożyć to zagrają i do ,,kotleta''.


No nie byłabym taka przekonana.
Pisząc tego posta postawiłam się na miejscu muzyka-artysty z filharmonii. Gdybym nim była, to myślę, że wolałabym komuś ogródek przekopać, żeby mieć co do garnka włożyć, a nie chałturzyć...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group