Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ślub cywilny, a potem za jakiś czas kościelny :D
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anioleczek
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 208
Skąd: Polska.

PostWysłany: Nie 18 Mar 2012, 23:03    Temat postu: Ślub cywilny, a potem za jakiś czas kościelny :D Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny bardzo przepraszam, jeśli temat już gdzieś był - ale korzystałam z szukajki, przeglądałam tematy i jak Boga kocham nie znalazłam tego o co mi chodzi. Jeśli gdzieś już jest to błagam o podanie mi linku do dyskusji i skasowanie tego tematu i od razu przepraszam za zamieszanie. A jeśli nie ma to przejdę do rzeczy.

Co jeśli dziewczyna jest w ciąży i chcą z partnerem wziąć najpierw ślub cywilny, a np. po jakimś roku, dwóch, pięciu kościelny?
Czy do tego czasu nie ma szans na dostanie rozgrzeszenia? Nie można przystąpić do sakramentu pokuty? Dopiero można w spowiedzi przedmałżeńskiej wyspowiadać się, itp.? Jak to wszystko wygląda?
Co ze chrztem dziecka? Przecież rodzice muszą przyjąć (znaczy nie muszą, ale wypadałoby) komunię święta? Ale jak? Skoro przecież nie mogą skorzystać z sakramentu pokuty? A jeśli nawet spróbują to i tak nie dostaną rozgrzeszenia, bo wiadomo, że w kwestii religijnej skonsumować związek można po ślubie kościelnym bądź też konkordatowym. Co zrobić w tej kwestii?
Czy po cywilnym, wiedząc że mają już dziecko ksiądz będzie robić jakieś problemy wtedy gdy już zdecydują się na kościelny? Np. odmówi udzielenia sakramentu? Ma takie prawo?
Wiem, że może pytania moje są trochę chaotyczne, ale nie wiem sama jak je poskładać w głowie. Bardzo zależy mi na szybkiej i fachowej odpowiedzi i za każdą pomoc bardzo dziękuję :*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Nie 18 Mar 2012, 23:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opisałaś dokładnie sytuację mojej siostry- nie ma pierwszej spowiedzi przedślubnej - tylko druga- tak samo w moim p[rzypadku, jak się mieszka razem przed slubem........
Ale nie ma problemu
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
niunia32
maniak
maniak


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1310
Skąd: Tychy

PostWysłany: Pon 19 Mar 2012, 7:36    Temat postu: Re: Ślub cywilny, a potem za jakiś czas kościelny :D Odpowiedz z cytatem

Anioleczek napisał:

Co jeśli dziewczyna jest w ciąży i chcą z partnerem wziąć najpierw ślub cywilny, a np. po jakimś roku, dwóch, pięciu kościelny?
Czy do tego czasu nie ma szans na dostanie rozgrzeszenia? Nie można przystąpić do sakramentu pokuty? Dopiero można w spowiedzi przedmałżeńskiej wyspowiadać się, itp.? Jak to wszystko wygląda?
Co ze chrztem dziecka? Przecież rodzice muszą przyjąć (znaczy nie muszą, ale wypadałoby) komunię święta? Ale jak? Skoro przecież nie mogą skorzystać z sakramentu pokuty? A jeśli nawet spróbują to i tak nie dostaną rozgrzeszenia, bo wiadomo, że w kwestii religijnej skonsumować związek można po ślubie kościelnym bądź też konkordatowym. Co zrobić w tej kwestii?
Czy po cywilnym, wiedząc że mają już dziecko ksiądz będzie robić jakieś problemy wtedy gdy już zdecydują się na kościelny? Np. odmówi udzielenia sakramentu? Ma takie prawo?
Wiem, że może pytania moje są trochę chaotyczne, ale nie wiem sama jak je poskładać w głowie. Bardzo zależy mi na szybkiej i fachowej odpowiedzi i za każdą pomoc bardzo dziękuję :*


no to załatwiają ślub cywilny, potem kościelny, nie widzę problemu
żyjąc w związku niesakramentalnym nie dostaniesz rozgrzeszenia. dopiero przed samym ślubem. co zrobić? albo nie przystępować do Komunii albo wziąć od razu ślub kościelny
ksiądz nie powienien odmówić dziecku Sakramentu, ale wiadomo różni są księża.
kuzynce jeden ksiądz powiedział, że Albo biorą kościelny albo nie będzie chrzcin. ( w sumie mogli iść do innego kościoła)
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Pon 19 Mar 2012, 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że rozgrzeszenia nie dostanie się. Więc i komunii przyjąć de facto też nie można.
Jeśli chodzi o chrzest:
kiedyś nie było mowy nawet, żeby rodzice dziecka nie mając ślubu mogli je ochrzcić... teraz to zależy od księdza.
Moja znajoma, wzięła ślub cywilny w listopadzie, dziecko chcieli ochrzcić już w kwietniu. Niestety ksiądz im odmówił. dopiero w innej parafii im się udało...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LadyJ89
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 17
Skąd: UK

PostWysłany: Sro 9 Kwi 2014, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej uśmiech


Ja z moim partnerem tez bedziemy brac slub cywilny a za rok koscielny - tzn takie sa plany uśmiech . Nie z powodu ciazy tylko po prostu tak nam jest latweij. Mieszkamy w UK i moj partner jest stad dlatego latwiej bedzie nam brac w UK cywilny a koscielny po roku w Polsce uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzyś
kandydat
kandydat


Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 11
Skąd: Płońsk

PostWysłany: Sro 30 Lip 2014, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moi znajomi wzięli ślub konkordatowy gdy ich dziecko miało rok, razem ze ślubem odbył się też chrzest ponieważ wcześniej ksiądź nie chciał ochrzcić dziecka.

Mając cywilny ksiądz nie robi problemy, gdy chcesz wziąć ślub kościelny przecież to jest biznes.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
alicja774
kandydat
kandydat


Dołączył: 29 Lip 2014
Posty: 11
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw 31 Lip 2014, 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kościół się na wszystko zgodzi jak zapłacisz.. Przepraszam jeśli kogoś uraziłam ale niestety tak jest..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mamasia
początkujący
początkujący


Dołączył: 05 Sie 2014
Posty: 4

PostWysłany: Wto 5 Sie 2014, 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dużo zależy od indywidualnego podejścia w parafii, ale generalnie zasada jest taka, że dziecko będzie ochrzczone, jeśli rodzice widać, że chcą go ochrzcić i wychować je po katolicku, nawet jeśli sami "mają różne rzeczy na sumieniu".

Po prostu trzeba pójść, pogadać z księdzem, po ludzku wyjaśnić sprawę. Oni nie gryzą wbrew pozorom uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Teshawar
początkujący
początkujący


Dołączył: 25 Paź 2014
Posty: 1

PostWysłany: Sob 25 Paź 2014, 6:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, że może pytania moje są trochę chaotyczne, ale nie wiem sama jak je poskładać w głowie. Bardzo zależy mi na szybkiej i fachowej odpowiedzi i za każdą pomoc bardzo dziękuję :*
_________________
Fasi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Sob 25 Paź 2014, 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jeszcze gdzieś robią problemy z chrztem?

Mój syn miał 2 lata, moja babcia chronicznie "umierała", bo dziecko jest nieochrzczone....to polazłam do pierwszego lepszego księdza i mówię, że dziecko trzeba ochrzcić bo babcia umiera od tego nieochrzczenia. Wyłuszczyłam sytuację, że ślubu ni ma, z ojcem dziecka już razem nie jesteśmy, jedyne osoby które pójdą w ogóle do komunii z całych 2 rodzin to rodzice chrzestni. NIE BYŁO żadnego problemu z chrztem. Proboszcz taki starszawy raczej był.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group