Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Nietypowy - ptysiowy tort
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Tort weselny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
natalia28
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 17

PostWysłany: Sob 10 Mar 2012, 22:48    Temat postu: Nietypowy - ptysiowy tort Odpowiedz z cytatem

Hej dziewczyny
Mam problem. Moja siostra bierze ślub pod koniec kwietnia.
On jest francuzem i chciałby tort typowy francuski - croquembouche z ptysiów.
Napisałyśmy do paru cukierni w Krakowie, cześć nie odpowiedziała w ogóle a inne rzuciły dość sporą kwotę. Wszystkie, które odpowiedziały nigdy takiego tortu nie robiły.
Może widziałyście gdzieś taki tort w Krakowie? Chętnie poznałabym cukiernie, która już taki robiła... jak nie no to będziemy ryzykować...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maja_82
maniak
maniak


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 1613
Skąd: z Asusa...:)

PostWysłany: Nie 11 Mar 2012, 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale sobie wymyślił uśmiech , nigdy nie widziałam takiego tortu. uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inka83
guru
guru


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 2075
Skąd: z piekła rodem

PostWysłany: Nie 11 Mar 2012, 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maja, dla Ciebie:


natalia28, wcale się nie dziwię narzeczonemu, raz w życiu próbowałam tego tortu i jest przepyszny. Ale z drugiej strony rozumiem i Was, u nas to nie jest bardzo popularny tort. Myślę, że powinniście zdecydować się na sprawdzoną cukiernię, która ma dobrą opinię, gdzie pracują sprawdzeni cukiernicy. Nawet, jeśli nigdy tego nie robili, posiadając talent cukierniczy wykonają taki tort i spełni on Wasze oczekiwania.
Zdjęcie powyżej wzięłam z bloga jakiejś pani, która podała przepis na tenże tort, także jeśli można go wykonać domowym sposobem to tym bardziej porządny cukiernik sobie poradzi.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maja_82
maniak
maniak


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 1613
Skąd: z Asusa...:)

PostWysłany: Nie 11 Mar 2012, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inka dziękuje. uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia28
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 17

PostWysłany: Wto 20 Mar 2012, 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesteśmy już po kilku mailach i podjęliśmy decyzję.
Dzięki za rady uśmiech
Wybraliśmy cukiernię, która co prawda nie ma doświadczenia w weselnych tortach ale za to ma w ptysiach uśmiech
Na szczęście cukiernia otwarta na sugestie więc przyszły szwagier - kucharz radzi uśmiech
Ładne zdjęcie znalazłaś. Prześlę mojej siostrze, może takie ozdoby jej się spodobają.
A efekty - postaram się pamiętać żeby Wam zdjęcia wrzucić uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia28
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 17

PostWysłany: Sob 28 Kwi 2012, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej
na razie nie mam jeszcze zdjęć od siostry z wesela, a sama tortu nie zrobiłam więc wrzucam link do Facebooka - cukiernia się chwaliła tortem uśmiech
[url]
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=426586497351410&set=a.288523751157686.81303.287824737894254&type=1[/url]

Krem w ptysiach był waniliowy i jabłkowo-cynamonowy. Francuzom przypadł do gustu ten drugi uśmiech.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inka83
guru
guru


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 2075
Skąd: z piekła rodem

PostWysłany: Nie 29 Kwi 2012, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Natalia, cieszę się, że tort jednak wyszedł. Smakowo - jak dla mnie - super. Wygląda też fajnie, jak będziesz miała fotki z wesela, to wrzuć. Pewnie był jakoś dodatkowo ustrojony?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Nie 29 Kwi 2012, 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie zastanawia, jak to się podaje? Po ptysiu dla osoby, czy kroi się kawałki nie patrząc na linie ptysiów?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia28
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 17

PostWysłany: Sob 26 Maj 2012, 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej
Ja jak zwykle dorywczo uśmiech
Tort co ciekawe nie było dodatkowo strojony i dlatego pewnie też wielu Polaków było zaskoczonych, że "to, to" jest tort weselny uśmiech.
Z racji, że nasze ptysie były małe - ok 3 - 4cm średnicy, podawane były po 3 na osobę uśmiech
Z całej piramidy były delikatnie odrywane za pomocą noża i łyżki.
Całość była na tyle atrakcyjna, szczególnie dla nas Polaków, że były dokładki uśmiech - dobrze, że przewidzieliśmy to wcześniej uśmiech.

Zdjeć samego tortu nie mamy :/ aż się dziwię, że o tym kompletnie zapomnieliśmy... Embarassed
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcela
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 86
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro 20 Mar 2013, 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam, ze fajny pomysł, super, ze się udało. Sama spróbowałabym takiego tortu uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Tort weselny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group