Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ciąża z zaskoczenia
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 16 Maj 2011, 12:02    Temat postu: Ciąża z zaskoczenia Odpowiedz z cytatem

Jestem "prawie" świeżo po obejrzeniu programu o ciążach z zaskoczenia.
I przyznam, że temat zaskoczył trochę i mnie. Program był krótki, wypowiadały się tylko dwie młode mamy. Obie dziewczyny aż do dnia porodu nie wiedziały, że są w ciąży. Obie miały okres przez całą ciąże, obie prawie nie przytyły, zdarzały się tylko reakcje na jedzenie, zapachy, z czasem przyszły opuchnięte nogi, itp.. Ale nic nie wskazywało na ciążę - jedna z dziewczyn cały czas brała tabletki. Pierwsza urodziła w toalecie bo czuła, że musi iść się "wypróżnić", druga myślała, że ma straszne zaparcie i w bólu zadzwoniła po karetkę i dopiero jak poczuła między nogami główkę, to zorientowała się co się tak naprawdę dzieje.

Czy takie sytuacje są częstsze? Znacie takie przypadki?

Ja osobiście znam tylko sytuację, że dziewczyna wiedziała, że jest w ciąży, jednak rodzina (z którą mieszka) dowiedziała się dopiero jak zakomunikowała "rodzę, zawieźcie mnie do szpiatala". Owszem, troszkę przytyła, ale wszyscy myśleli, że zwyczajnie za dużo je i zamykali jej lodówkę przed nosem.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Julita
bywalec
bywalec


Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 177

PostWysłany: Pon 16 Maj 2011, 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja słyszałam o przypadkach, że kobieta nie wiedziała, że jest w ciąży mimo że wszyscy tę ciążę widzieli, bo przytyła z wyraźnym akcentem na brzuchu. Kobiety wiedzą, że nie mają okresu, wiedzą że tyją, a jednak informacja o samej ciąży nie dociera do mózgu, jakby przekaz tej informacji się zablokował i kobieta wszelkie objawy tłumaczy sobie na swój sposób. Czasem po kilku miesiącach, gdy rodzina naciska dziewczyna idzie do lekarza i dopiero olśnienia dostaje na USG. Są to jednak wybitnie rzadkie przypadki, a znajomy lekarz powiedział, że jest to trudne zjawisko do zbadania, bo kobiety wstydzą się przyznać, że dowiadują się o własnej ostatnie, by ktoś nie uznał, że są chore psychicznie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LadyKey
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 535
Skąd: okolice Wawy

PostWysłany: Pon 16 Maj 2011, 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie wierzyłam w takie sytuacje, bo jak to że jest okres przez całą ciążę?!?! nawet jeśli jest "coś" w tym stylu, to raczej są to skromne plamienia a nie krwawienia!

kiedyś widziałam ten program i oczom uwierzyć nie mogłam oglądając go i słuchając wypowiedzi... cały czas w łepetynie obijało mi się, że to chyba tylko amerykanki (nie chcę tu nikogo urazić) tak potrafią, bo przecież amerykanie to w ogóle trzepnięty naród...

ale jakiś czas temu tata opowiedział mi o naszym polskim przypadku "ciąży z zaskoczenia" z którym sam osobiście się zetknął... mało tego odebrał ten poród... po powrocie z pracy pierwsze jego słowa to były "już mnie nic w tym zawodzie nie zdziwi" na pytanie co się stało tylko zapytał:
- jaki jest objaw ciąży, który daje 100% pewności?
zaczęłyśmy z mamą strzelać:'
- no jak to... brak miesiączki, młdłości, pozytywny test beta-hcg... nie wiem... rosnący brzuch, piersi... wyczulenie na zapachy...
- nie... to wszystko są domniemane objawy... objawem który daje 100% pewności jest poród!

i opowiedział nam, że do niego do szpitala zgłosiła się 23-letnia dziewczyna z bólem brzucha... po zbadaniu na izbie lekarze podejrzewali wyrostek robaczkowy, ale procedura w tym szpitalu jest taka, że w takich i podobnych przypadkach wzywają gina do konsultacji... tata był chwilowo wolny więc poszedł...
na izbie zobaczył dość "masywną" dziewczynę, która, jak na jgo gust, poruszała się w dość dziwny sposób, więc posadził ją na wózek i zawiózł do gabinetu. Posadził ją na fotel, palce do środka a tu opór... "ki czort" pomyślał i poprosił, żeby się położyła na leżankę bo usg zrobi...
oczywiście użył końcówki dopochwowej. No więc wkłada końcówkę a tam guz wielki na cały monitor! "o q...awykrzyknikwykrzyknik!" pomyślał wpatrując się w guz... "ale ale... chwila" pomyślał w następnej kolejności i zmienił końcówkę na zewnętrzną... przykłada do brzucha...
- moje gratulacje! właśnie pani rodzi - powiedział do dziewczy
- co?!?!?! ale to nie możliwe!wykrzyknikwykrzyknik przecież biorę tabletki!wykrzyknik!
- aaachaaaa... i co nie miała pani żadnych objawów?!
- no nie! no krwawienia były słabsze, ale myślałam że to przez tabletki...
ponoć też zauważyła, że przytyła kilka kilogramów ale to też zwaliła na tabsy, bo chodzi taki niby mit, że po tabsach się tyje. Dlatego też chodziła na siłownię i łykała między innymi l-karnitynę, żeby schudną i jakieś diety odchudzające przerobiła...

urodziła córeczkę, 57 cm i 3400 gr, na 10 punktów... zostawiła ją w szpitalu do adopcji...

moim skromnym zdaniem musiała coś wyczówać, no bo nie da się zlekceważyć ruchów i pomylić ich z... no nie wiem... gazami... ale w tej sytuacji to lepiej że maluszka zostawiła w szpitalu...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Pon 16 Maj 2011, 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też znam sytuacje, że dziewczyna mieszkając z rodzicami ukryła ciąże. Dowiedzieli się oni dopiero w trakcie porodu...
To może chodzi o psychikę. Takie wyparcie. Może i nie da się nijak przetłumaczyć ruchów, ale jak dziewczyna blokuje swój umysł to może wcale na te ruchy nie zwraca uwagi?
Dla mnie to takie ciut abstrakcyjne. Choć w moim przypadku, gdyby nie brak miesiączki, i w sumie świadomość - kochamy się = konsekwencją może być ciąża. No i test to pewnie też bym mogła długo żyć w nieświadomości...Na zapachy wyczulona byłam zawsze. Pobolewania w dole brzucha (nie zbyt dokuczliwe) występowały w okolicach owulacji i okresu, mdłości (dość rzadkie w moim przypadku) mogę tłumaczyć podtruciem pokarmowym...

P.S. LadyKey dlaczego mówisz, że to mit, że po tabsach się tyje? Mi na maksa zatrzymały wodę w organizmie = 10 kilo na plus...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 16 Maj 2011, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie najbardziej zastanawia fakt urodzenia, że tak powiem, pełnowymiarowego dziecka, a z zewnątrz nic nie widać. Gdzie takie dziecko się rozwija Shocked 50cm i 3,5kg - no kurcze Shocked
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LadyKey
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 535
Skąd: okolice Wawy

PostWysłany: Pon 16 Maj 2011, 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napisałam "niby mit" język z oczkiem chodziło mi o to, że po tabsach jest różnie... jedne tyją inne nie a jest to doskonała wymówka właśnie w takich przypadkach oczko lub żeby zacząć się odchudzać uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Pon 16 Maj 2011, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aa to teraz rozumiem lol myślałam, że to rzeczywiście jakiś mit jest... język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Pon 16 Maj 2011, 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o ludzie brała takie tabletki i urodziła zdrowe dziecko :/ kurczę,życie to jest niesprawiedliwe,bo my tak na siebie dmuchamy, chuchamy, nie pozwalamy sobie na alkohol,papierosy i inne szkodliwe rzeczy i niestety rodzą się dzieci z problemami, a dziewczyna brała tabletki na odchudzanie, chodziła na siłownie i urodziła zdrowe dziecko yyyy
w ogóle to dla mnie to jest szok... jak to możliwe,żeby o ciąży dowiedzieć się w dniu porodu :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Pon 16 Maj 2011, 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Pon 16 Sty 2012, 19:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon 16 Maj 2011, 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie dla mnie to też jest niezrozumiałe Rolling Eyes ciekawe czy ta dziewczyna powiedziała prawdę.Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group