Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zmiany w naukach przedmałżeńskich
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Symfonia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 597
Skąd: z Nibylandii

PostWysłany: Wto 27 Mar 2012, 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas dec.o ślubie w sierpniu zapadła na początku miesiąca. Ksiądz kazał przyjść po świętach z papierami na rozmowę (1 wizyta), mówiłam mu o braku nauk/kursu więc chyba nie będą problemu robić.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asiuniak33
maniak
maniak


Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 1350
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 28 Mar 2012, 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ruda_wiewiórka napisał:
OK, był ksiądz po kolędzie i powiedział, że:
-sprawa jest bardzo rozdmuchana przez media
-nie będzie na razie żadnych zmian w naukach, więc spoko uśmiech


ufff ulżyło oczko oczko ale tak czy siak trzeba się zmobilizować i to załatwić Rolling Eyes Rolling Eyes
_________________
Małe "wielkie" cudo... uśmiech wykrzyknik

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Sro 28 Mar 2012, 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj tak, trzeba uśmiech
ale nie ma już takiego ciśnienia żeby w kwietniu się zapisywać na łąpu capu... oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Sro 28 Mar 2012, 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ruda_wiewiórka napisał:
OK, był ksiądz po kolędzie i powiedział, że:
-sprawa jest bardzo rozdmuchana przez media
-nie będzie na razie żadnych zmian w naukach, więc spoko uśmiech


w marcu ksiądz po kolędzie ?! to już są kolejne święta uśmiech

u nas tak nie chodzą 'późno' tylko styczeń i luty uśmiech ale pewnie wielkość miasta robi swoje uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Sro 28 Mar 2012, 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelajn ja mieszkam w niewielkiej miejscowości, jednak bardzo dużo osób sie przeprowadziło w te rejony i sie po prostu nie wyrobił uśmiech zwykle był już w grudniu uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michaal00
początkujący
początkujący


Dołączył: 05 Kwi 2012
Posty: 8

PostWysłany: Czw 5 Kwi 2012, 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
polecam zaoczny kurs przedmałżeński. mi bardzo zależało na czasie, ponieważ potrzebowałem tego dokumentu, a przed ślubem wyjeżdżałem za granice i nauki odbyłem w prywatnym domu. Wg mnie jest to najfajniejszy sposób, ponieważ dowiedziałem się najważniejszych rzeczy, nie było nudno, bo szybko, kosztowało mnie to 50 zł i można umówić się na każdy termin, dlatego pisze to bo wiem że nie tylko ja miałem taką sytuację. W razie potrzeby zostawiam kontakt 535-342-357, naukidlamlodych@wp.pl
Pozdrawiam i polecam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Nie 8 Kwi 2012, 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj na onecie pojawił się dość ciekawy artykuł

http://religia.onet.pl/publicystyka,6/po-co-komu-malzenstwo,35256.html

opis :

Czystości przedmałżeńskiej jest jak na lekarstwo. Państwo młodzi wcale nie są już tacy młodzi, a rodzina się rozpada. Kościół chce temu zaradzić, zaostrzając warunki zawierania małżeństw. Tyle że chętnych ubywa.

_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tęczówka
maniak
maniak


Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 1822

PostWysłany: Pon 9 Kwi 2012, 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo smutny artykuł, ale niestety prawdziwy. Dużo można by było o tym dyskutować. Ja powiem jedno - to nie prowadzi do niczego dobrego. Już ten świat jest dziwniejszy niż był 10 lat temu, aż strach pomyśleć co będzie za kolejne 10.

Ja jestem zwolenniczką tradycyjnego małżeństwa. A skoro już deklaruję katolicyzm, to staram się też według niego żyć. Kto tego nie robi, niech nie twierdzi, że jest Katolikiem. Bo żadnego sensu w tym nie ma.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Pon 9 Kwi 2012, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tęczówko - mnie przeraża jedynie fakt, jak bardzo kościół próbuje przeszkodzić, utrudnić zawarcie związku małżeńskiego. Sądzę, że jakby księża i ogólnie instytucja kościoła wyszła bardziej do młodych, w jakiś sposób zweryfikowała swoje postępowanie i dopasowała je choć odrobinę do dzisiejszych realów spory odsetek młodych skłoniłby się w stronę instytucji, która jest im przyjazna i pomaga, dodaje otuchy i wspiera.

Czasem mam wrażenie, że miast miłosierdzia i dobroci, która powinna być fundamentem kościoła - teraz najważniejsza jest kasa, przepych i złośliwość.

Ja rozumiem - zmiana obyczajowości i mentalności ludzi robi tutaj wiele, ale w tej całej plątaninie, zawsze znajdzie się garstka ludzi, którzy będą chcieli się związać z uczucia i wtedy co? kłody pod nogi. Bo księdzu nie pasuje to, nie pasuje tamto, a to koperta za mała, a to partnerzy za młodzi, a to zbyt mało chodzili na nauki. A gdzie tu zrozumienie, że zwyczajnie czasem życie, praca nie pozwala na coniedzielny spacer do kościoła?

Paranoja.
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tęczówka
maniak
maniak


Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 1822

PostWysłany: Pon 9 Kwi 2012, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się Cinnamonnku. Z tym, że teraz poruszasz inny temat. Kurczę ciężko jest to wszystko rozdzielić, bo łączy się to ściśle ze sobą. Ja również nacięłam się na różnego rodzaju "księżulków". Mi chodziło o ogólne podejście ludzi do siebie samych i swojego życia, nie do samej instytucji Kościoła. Mnie przeraża fakt jak traktuje się bliźniego i gdzie w tym wszystkim jest miłość, szacunek...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 6 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group