Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zmiany w naukach przedmałżeńskich
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pon 12 Mar 2012, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak nigdy nie rozumiem, jak można być niedopasowanym?
W sensie, że co konkretnie do czego nie pasuje? Mam dziś dość wisielczy nastrój i z góry przepraszam za moje buractwo, ale chyba większość kobiet jest zbudowana dość podobnie, na zasadzie, żeby tam właśnie coś pasowało.
Więc jak? Niektórym nie pasuje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pon 12 Mar 2012, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no mnie się wydaje że może być niedopasowanie fizyczne (ale to jest baaardzo mały odsetek) i psychiczne (facet lubi BDSM a dziewczyna tylko klasycznie i to przy zgaszonym śiwetle język )

a wracając do księży to ja na spowiedzi przedślubnej się dowiedziałam, że przeze mnie nasze małżeństwo nie będzie szczęśliwe. Więc wnioskuję z tego, że jeżeli para uprawia seks przed ślubem to jest to wina tylko i wyłącznie kobiety język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pon 12 Mar 2012, 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No z tym niedopasowaniem preferencji się zgodzę, ale fizyczne? Że jak? WTF? Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pon 12 Mar 2012, 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest takie tam chrzanienie- chociaż z naszej rodziny znam jeden przypadek..... obcesowo mówiąc, on miał tak dużego a ona tak małą Cool ....... no rozwiedli się, nie dało się po prostu, mimo, iż była to wielka miłość, i jeszcze takie czasy, że przed ślubem nic- i potem ogromna tragedia......
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tęczówka
maniak
maniak


Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 1822

PostWysłany: Wto 13 Mar 2012, 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zgadzam się z tym oto:
http://dziendobry.tvn.pl/video/chcesz-wziac-slub-koscielny-musisz-sie-bardziej-przylozyc,104,newest,38324.html
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Wto 13 Mar 2012, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tęczówka ten Ojciec bardzo dobrze mówi. Jeśli chcesz wziąć ślub ze względu na tą całą otoczkę to to nie ma znaczenia czy na naukach będziesz 2 dni, 3 miesiące czy pół roku. bo tacy ludzie traktują to TYLKO jak wydarzenie, impreza w rodzinie.
Dla mnie osobiście mogłabym być w Kościele ja z Połówkiem, świadkami i rodzicami. bo ślubuję ukochanemu przed Bogiem, a nie przed instytucją Kościoła. i to się dla mnie liczy.
Otoczka otoczką jest fajnie, owszem, ale wiele par zapomina o tym najważniejszym aspekcie ślubu Kościelnego...
i to jest smutne.
osobiście nie sądzę aby coś dało wydłużenie nauk :/
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Wto 13 Mar 2012, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo cenię tego Ojca.
Jest bardzo wyważony, określony, konsekwentny i nienarzucający się. Bardzo chętnie słucham jego wypowiedzi, jak dla mnie jeden z (po)ważniejszych księży brylujących w mediach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Wto 13 Mar 2012, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore napisał:
No z tym niedopasowaniem preferencji się zgodzę, ale fizyczne? Że jak? WTF? Shocked


podobnoż problem jak on jest np bardzo wysoki a ona malutka czy tam jakoś tak

a z doświadczenia , to temperamenty bywają różne ... i to jest bardziej problem
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Wto 13 Mar 2012, 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolka12 napisał:
Wydaje mi się, że pomysł robienia badań psychiatrycznych bierze się stąd, że do unieważnienia sakramentu małżeństwa (ślubu kościelnego) jest potrzeba wykazania, że przed ślubem któryś z partnerów nie był poczytalny [miał zachwianą psychikę?]


Idea - ok. Ale kto niby ma robić te badania? Ksiądz? Jakie on ma uprawnienia w tym kierunku? Twisted Evil

Mam nadzieję, że zrobione wcześniej "nauki" będą aktualne Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Sro 14 Mar 2012, 7:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ogolnie to u mnei na kursie przedmałżeńskim Ojciec mówił, ( bo ludzie pytali dlaczego tyle tych kursów, biurokracji, terminy , itd ) to też mówił, że to po to, że jak ktoś chce wziac slub to mu to nie będzie przeszkadzać, a jakby było ot tak, idziemy bierzemy ślub bez niczego, to by ślubów było od groma- pod wpływem chwili, a rozwodów jeszcze więcej

w sumie wytłumaczenie logiczne
ja czytałam jeszcze, że mają być jakieś restrykcje co do ślubów w 3 czyli z dzieckiem w drodze
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 4 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group