Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Cesarskie cięcie vs poród naturalny ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pon 3 Lis 2014, 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje jak na razie nie jest typowo pośladkowo tylko jakoś na skos oczko
Mam nadzieję, że się przekręci i nie będę musiała się stresować tym tematem na porodówie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pon 3 Lis 2014, 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, ja też bym się dygała rodzić sn przy pośladkowym porodzie.
Wiem, że są lekarze, którzy się na to decydują, szkopuł polega na odpowiednim "kręceniu" dzieckiem, jak już wyjdą nóżki albo pośladki, ale mimo wszystko...

Na sali w szpitalu miałam dziewczynę, która rodziła drugie dziecko, był ułożony pośladkowo, zaplanowane cc. Którejś nocy zaczęła rodzić, pupa była w kanale i chcieli odebrać poród naturalnie, ale ona się nie zgodziła i zrobili cc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paulakoziol
początkujący
początkujący


Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 3
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto 4 Lis 2014, 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po porodzie naturalnym chyba łatwej wrócić do formy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 4 Lis 2014, 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie łątwiej., po cięciu przykra sprawa. Jak ktoś pisze, że 4 dni po biegał, to proszę nie wierzyć. To fizycznie niemożliwe wykrzyknik
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamika88
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Maj 2012
Posty: 920

PostWysłany: Pon 26 Sty 2015, 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak wygląda poród sn bo niestety mnie to ominęło... Mimo silnych skurczy nic się nie działo a że było już po terminie leki mające mi pomóc urodzić sn nic nie pomagały to zadecydowano o cc. Moje doświadczenia z tego nie są jakieś drastyczne, nawet powiem, że było lepiej niż myślałam. Bałam się bardzo znieczulenia w kręgosłup, że zaboli czy coś ale nie było źle tylko lekko drgnęłam ale nie przy wkłuciu tylko przy podawaniu już znieczulenia bo to było takie dziwne uczucie... lol Potem nie czułam już nic, jak zobaczyłam malutką i usłyszałam jak krzyczy (lekarze byli pod wrażeniem jak donośny ma głosik lol ) to łzy same zaczęły mi lecieć. Pozszywali mnie i trafiłam na salę wybudzeń, mąż i malutka byli już cały czas ze mną, dostałam leki przeciwbólowe, położna pomogła przystawić Zuzię do piersi, jedyna niedogodność to to, że nie można było podnosić głowy a człowiek nawet nieświadomie próbuje to zrobić żeby na dziecko popatrzeć lol Ale na szczęście nie podniosłam na tyle żeby dostać tej potwornej migreny o której słyszałam od niejednej kobiety po cc, która podniosła głowę za szybko po znieczuleniu... Po 12 godzinach od cięcia już trzeba było usiąść, więcej strachu przy tym było niż to warte, ale łóżko miałam strasznie wysokie więc gorzej było już ze wstawaniem Twisted Evil A wstać i iść wziąć prysznic trzeba było po 24h od cc. Pomagał mi przy tym mąż bo sama to bym nie doszła do łazienki raczej. Ból przy chodzeniu straszny, to był chyba najwolniejszy chód jaki można sobie wyobrazić ale dałam radę, tylko się bardzo zmęczyłam lol Potem jedynie problem był z rozruszaniem się jak za długo leżałam lub siedziałam ale już po 24 h sama zajmowałam się dzieckiem uśmiech Po 3 dobach wróciłyśmy do domu - jedyne wyzwanie wejść na 4 piętro jak człowiek osłabiony ale też dało się zrobić. Tydzień po cc byłam już w pełni sprawna praktycznie uśmiech Chodziłam, gotowałam, odkurzałam, jechałam autem, wyskoczyłam na niewielkie zakupy do drogerii i apteki, pozałatwiałam formalności związane z urlopem macierzyńskim, zapisałam mała do przychodni pediatrycznej itd uśmiech Dwa tygodnie po cc byliśmy już na pierwszej wycieczce objazdowej u dziadków z okazji ich święta. Ogólnie jak dla mnie cc nie była straszna, więcej strachu się najadłam niż to warte. No i wiadomo pierwsze wypróżnienie to dopiero był strach... No i nie powiem żeby nie bolało bo czułam chyba każdą szytą warstwę ale potem z każdym dniem było już zdecydowanie lepiej uśmiech wiadomo wszystko zależy od kobiety i jej organizmu ale ja dość szybko dochodzę do siebie, blizna jest już prawie niewidoczna jedynie czuję lekkie odrętwienie skóry w okolicach szycia ale czytałam, że to może się utrzymywać nawet do pół roku po cięciu. Odchody połogowe też już praktycznie zanikły także niedługo będę w pełni sprawna. Trochę tylko mi żal, że jeszcze nie bardzo mogę wózek z piwnicy wyjąć (nie mam możliwości trzymać na parterze - nie ma miejsca) przez co nie możemy wyjść na spacer a pogoda dzisiaj była piękna...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kokardka
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 17

PostWysłany: Czw 5 Mar 2015, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na początku chciałam mieć cc, jednak cieszę się, że urodziłam sn. Mimo wszystko widziałam już w szpitalu jak szybko w porównaniu do innych doszłam do siebie. Ale wszystko zależy też od organizmu itp. Najciężej miały właśnie kobietki po cc. Wiadomo, gdy nie ma innej możliwości, lub poród sn nie postępuje to po prostu cc zrobić trzeba i już. Polecam artykuł http://www.tatento.pl/a/571/rodzice/wychowanie/ciaza/porod-naturany-vs-cesarskie-ciecie-wady-i-zalety-obu-rozwiazan gdzie piszą o wadach i zaletach jednej i drugiej metody.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gosiula
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 3139
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią 6 Mar 2015, 9:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mogę powiedzieć z doświadczenia że poród SN jest o niebo lepszy niż CC
Kubę urodziłm SN, poród trwał 14,5 godziny (przy czym bóle takie mocne to około 4 godziny) po porodzie miałam 3 szwy na kroczu i tyle, na następny dzień chodziłam normalnie i zajmowałam się małym, nic mnie nie bolało (tylko musiałam uważać przy siadaniu) po 4 dniach byliśmy w domu - Kuba był naświetlany przez zółtaczkę
Ola i Wojtek urodzili się przez CC (sama operacja trwała godzinę i była bezbolesna z racji znieczulenia, które też było bezbolesne) mankamentem jest to że znieczulenie ustępuje po 2 godzinach i już nie jest tak kolorowo, przez 2 dni byłam na silnych środkach przeciwbólowych non-stop (morfina, ketonal) 12 godzin po operacji następuje "uruchomienie pierwszej doby" czyli trzeba wstać i iść pod prysznic i to jest masakra (ból, ciągnące szwy i przy każdym kroku masz wrażenie że się rozrywasz, a samo wstanie z łóżka też do łatwych i przyjemnych nie należy) w szpitalu przez cały czas pobytu (7 dni bo maluchy były wcześniakami, normalnie wypuszczają po 4 dniach) ból rany, ciągnięcie szwów tak że ciężko było mi leżeć np na boku bo szwy ciągnęły (chodzi o szwy wewnętrzne bo zewnętrzne wyjeli mi po 5 dniach) dopiero tak na prawdę po około 10 dniach od CC generalnie przestałam odczuwać ranę tę wewnętrzną (z zewnątrz szybko się goi około 6-7 dni)

gdyby nie ciąża bliźniacza, poprzeczne ułożenie Oli i zagrożenie życia Wojtka zdecydowanie wolałabym rodzić naturalnie
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
łaciate
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 26

PostWysłany: Sob 25 Kwi 2015, 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cc będę miała
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Sob 25 Kwi 2015, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

łaciate napisał:
cc będę miała


Dlaczego?
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
łaciate
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 26

PostWysłany: Sob 25 Kwi 2015, 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na życzenie po prostu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  Następny
Strona 21 z 23

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group