Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Cesarskie cięcie vs poród naturalny ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Azadi
guru
guru


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 2992
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 27 Lut 2012, 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio czytałam artykuł w Focusie o przemyśle narodzin, polecam w temacie
http://www.focus.pl/cywilizacja/zobacz/publikacje/przemysl-narodzin/

Co kiedyś sama zrobię? To się okaże... Póki co osobiście nie mam wyrobionego zdania.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Pon 27 Lut 2012, 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nimfa, po 2 tyg zdjęli ci szwy? U mnie max 7 dni pozwolili chodzić Shocked może stąd ten stan zapalny.
Poza tym, mi nie zabrali Filipa. Położyli go na mnie i tak sobie leżał. Później tylko na chwilę podali mężowi a mi w tym momencie pomogli przenieść się na łóżko...

Z tym, że zapomina się ból to prawda (ja myślałam, że to pic), ale to chyba raczej o to chodzi, że organizm wypiera nieprzyjemne rzeczy, no i zmęczenie nie pozwala pamiętać i skupiać się na niczym. Ja w ogóle mało pamiętam. Czasem mąż mi wspomina czy pamiętam to a tamto, albo się śmieje, że to a tamto mówiłam, a ja nie pamiętam Shocked

Ale kolejne dziecko też urodzę naturalnie i też nie zgodzę się na cesarkę (przy tym porodzie była taka "groźba", bo pęcherz płodowy miałam przebijany przed porodem i się nie zgodziłam, zostało mi to wpisane w kartę)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 27 Lut 2012, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eeeee, ja byłam zmęczona po porodzie fakt, ale pod prysznic poleciałam za raz jak przyjechali moi rodzice i zajęli się Dianą. Pod prysznic chciałam iść sama, ale położna się nie zgodziła i chciała iść ze mną, wiec powiedziałam że siostra ze mną pójdzie, a i tak co 3min zaglądała czy wszystko jest ok.
Nie wspominam porodu jako traumę, ale chyba pisałam już to wielokrotnie. Kolejne dziecko o ile będzie to możliwe też będę rodziła naturalnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Pon 27 Lut 2012, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiek a jeżeli nie będzie wyjścia innego, bo np. tak jak mi nie będzie Ci się otwierało ujście? I przez przeszło 12 godzin będzie miało zaledwie 3 cm? To też się nie zgodzisz? język z oczkiem Twisted Evil
Ja zazdroszczę kobietom, które miały ten zaszczyt czy szczęście rodzić naturalnie. Wiem jak mocne są skurcze,bo ja nie wytrzymywałam, ale mimo wszystko jest w naszych pięknych ciałach niesamowita siła i jestem w stanie przeżyć nawet najgorszy ból,ale żeby urodzić naturalnie i takie mam plany na drugą ciążę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inka83
guru
guru


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 2075
Skąd: z piekła rodem

PostWysłany: Pon 27 Lut 2012, 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie miałam wyboru, rodziłam przez cesarskie cięcie. Myślę, że byłam w bardzo komfortowej sytuacji psychicznej, bo o cc dowiedziałam się dużo wcześniej i miałam czas, aby się do niego przygotować, a to ważne. Duże znaczenie miał też fakt, iż nie było to cięcie nagłe, bo nie zaistniała konieczność ratowania życia mojego czy dziecka. Dlatego wszystko odbywało się spokojnie i nie mam żadnych negatywnych wspomnień. Przywitałam córkę na świecie, po wszystkim od razu została przystawiona do piersi.
Po zejściu znieczulenia miałam dziwne odczucia: jakbym trochę zmarzła, poza tym chciało mi się spać i pić. I w sumie tyle z niedogodności. Szwy się rozpuściły, żadnego dyskomfortu nie odczuwam, rana "na oko" się zagoiła, jak to wewnątrz wygląda to się dowiem niedługo na USG.

Gdybym mogła urodzić siłami Matki Natury i swoimi, to chciałabym zrobić to w wodzie. uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sandra88
guru
guru


Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 2877

PostWysłany: Pon 27 Lut 2012, 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lady_S. a to nie jest tak że jak się przy pierwszym dziecku miało cesarkę to przy kolejnym tez ja robią ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Wto 28 Lut 2012, 9:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
_________________


Ostatnio zmieniony przez limone dnia Pon 19 Lis 2012, 12:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Wto 28 Lut 2012, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sandra88 napisał:
Lady_S. a to nie jest tak że jak się przy pierwszym dziecku miało cesarkę to przy kolejnym tez ja robią ?


No właśnie i tu jest zonk. Martwi mnie to troszkę, bo aby rodzić drugie dziecko muszę czekać co najmniej 2 lata,żeby w grę wchodził poród siłami natury. Prawdopodobnie jest to optymalny czas na całkowite zarośnięcie cięcia i powrót macicy do formy, tylko jest jedno ale.. razem z mężem nie chcemy tyle czekać, bo zależy nam na niewielkiej różnicy wieku między dziećmi i właśnie chcielibyśmy aby różnica była 2-letnia.. a nie 3 :/ Ja bym chciała mieć dziecko wczesną, więc musielibyśmy podjąć się starań w tym roku... No i muszę porozmawiać z lekarzem czy możemy i jakie byłyby skutki tej decyzji jeśli chodzi o rodzaj porodu. Póki co czekam na @ i jak tylko się skończy to wybieram się zrobić cytologię i porozmawiać kiedy w grę może wchodzić kolejna ciąża.
Boję się też tego,że skoro teraz miałam tak ciężki poród i ujście nie chciało się otwierać to będzie tak samo przy drugim dziecku i będę skazana na cc.. smutny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Wto 28 Lut 2012, 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiek tez bylam zdziwiona ze po 2 tygodniach mi kazali przyjsc, no ale lekarzy sie sluchalam lol

i tez myslalam ze z tym zapominaniu o bolu to taka sciema i wymysl mamusiek, ktore zaswirowaly na punkcie dzieci a tu sie okazalo ze to prawda. Ja jak mnie szyli to sie tylk pytalam czy obiad bede mogla zjesc lol (oczywiscie najpier sie o Dotke wypytalam) lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Wto 28 Lut 2012, 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja jak mnie szyli to sie tylk pytalam czy obiad bede mogla zjesc

ja położnych nie pytałam, same mi kanapki zrobiły i herbatę przyniosły, bo na obiad ani kolację nie maiłam szans bo już było późno, ale chwała im za to lol

Lady, ja zanim zaczęłam rodzić, to chodziłam cały dzień z cewnikiem, mającym otworzyć mi szyjkę...i nie otworzył język
Nie zgodziłam się na cesarkę, ale chyba oczywiste, że jak nie byłoby innego wyjścia i cesarka ratowałaby życie moje i dziecka to bez szemrania bym się zgodziła, ba, myślę, że nikt by się mnie o zdanie nie pytał...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Następny
Strona 3 z 23

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group