Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

SZARA STREFA usług wady i zalety- dyskusja i opinie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbigniew Swiderski
gaduła
gaduła


Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 292
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 10 Mar 2012, 8:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy robiący zdjęcia za 500zł i pary pozwalające wzbogacać portfolio za darmo mogą mieć kłopoty.

http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120306/SZCZECINEK/120309890

Cytat:
Urząd Kontroli Skarbowej prześwietla wesela
Dodano: 6 marca 2012, 8:30 Autor: Rajmund Wełnic, rajmund.welnic@gk24.pl
Urząd Kontroli Skarbowej wzywa pary młode, które w ostatnich latach w Szczecinku brały ślub, do rozliczenia kosztów organizacji wesela. Pyta też kto i za ile imprezę fotografował, filmował, czy ile wzięła orkiestra.

Jan Szeloch nad pismem z UKS wżywającym do rozliczenia przyjęcia weselnego. – Jestem tym totalnie zaskoczony, urząd strzela z przysłowiowej armaty do wróbla – mówi.
– Dostałem właśnie pismo z koszalińskiego oddziału UKS, że mam złożyć wyjaśnienia w sprawie usług przy organizacji przyjęcia weselnego w związku z zawartym małżeństwem – mówi pan Jan i pokazuje gotową do wypełnienia ankietę, w której ma skrupulatnie zeznać: kiedy i gdzie organizował wesele, ilu było gości (i jaką cenę za osobę ustalono w lokalu), ile i kiedy zapłacił (gotówką, czy przelewem), a także, czy na weselu była oprawa muzyczna, fotograf i czy kręcono film. A jeżeli tak, to należy podać nazwy i adresy podmiotów świadczących usługi oprawy muzycznej, fotograficzne i wideofilmowania wraz z kwotami i formą zapłaty.

Nasz Czytelnik nie kryje, że pismo wprawiło go w osłupienie: – O co tu chodzi, co "skarbówkę” obchodzi moje wesele i ilu miałem gości? – denerwuje się. – To narusza moją prywatność, a już poza wszystkim zastanawia mnie; jakie są koszty całej tej operacji, bo wiem, że podobne wezwania dostaje bardzo wiele innych par biorących ślub w tym samym okresie. Jestem rencistą pierwszej grupy inwalidzkiej, człowiek nie ma pieniędzy na leki, a oni wydają kasę na takie akcje!

Jan Szeloch, cały w nerwach, pisze więc do UKS stosowne wyjaśnienia, bo za odmowę ich złożenia grozi mu nawet 2,7 tys. zł grzywny.

– U mnie żadnego wesela nie było, tylko skromne przyjęcie w mieszkaniu – mówi. – Jestem abstynentem, więc też i wódki nie było. Zaprosiliśmy 11 osób najbliższej rodziny, żona coś ugotowała i cały koszt wyniósł kilkaset złotych. Chcą to wiedzieć, to im to napiszę.

Z uważniej analizy pisma UKS można się domyślić, że urząd prowadzi postępowanie wobec firmy świadczącej usługi organizacji przyjęć weselnych. Jakiej? Nie wiadomo, tajemnica skarbowa. Wiadomo jednak, że pisma trafiły do dużej liczby młodych par, które pobierały się w Szczecinku w roku 2009. Do naszej redakcji trafiło anonimowo kilka takich zgłoszeń, a młodzi, z którymi rozmawialiśmy twierdzili, że przynajmniej kilkunastu ich znajomych też jest indagowanych na okoliczność wesela wyprawionego w tym okresie.

Ustaliliśmy, że każdego roku w szczecineckim Urzędzie Stanu Cywilnego zawieranych jest ponad 300 małżeństw. UKS ustalenie, kto z kim brał ślub nie nastręczyło więc większych trudności.

Czy weselnych rozliczeń mogą się niebawem spodziewać inni świeżo upieczeni małżonkowie w całym regionie? Bogusław Jóźwik, rzecznik prasowy UKS w Szczecinie, nie sądzi, aby akcja koszalińskiego oddziału miała szerszy zasięg.

– Trudno powiedzieć, na jaką skalę jest prowadzona – mówi wyjaśniając, że wszystko jest zależne od oceny inspektora, który daną sprawę prowadzi. – Nawet w ramach jednego postępowania nie ma ograniczeń co do ilości świadków, może być ich i kilkuset.

Rzecznik tłumaczy, że trzeba zebrać materiał dowodowy, a UKS ma prawo wezwać świadków weryfikując prawidłowość rozliczeń różnych podmiotów gospodarczych.

– Jeżeli ktoś uważa, że to narusza jego prywatność, ma prawo złożyć skargę do dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej – mówi Bogusław Jóźwik.


_________________
Nie robię zdjęć artystycznych i kreatywnych.

ewaluna napisał:
Naprawdę,musisz z dumą patrzeć w lustro,Ty,który przychodzisz tu z kagankiem oświaty fotograficznej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Sob 10 Mar 2012, 9:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie się wydaje,że nasze organy fiskalne same się już gubią, gdzie mają szukać pieniędzy.
I tak całej prawdy nie odkryją. Nawet jeżeli nie było rachunków i umowy zawsze można to zrobić.
Oczywiście, jest jakaś mała szansa na to,że trochę tych ,,dzikich'' usługodawców fiskus pogoni, co będzie wodą na nasze młyny.
Moim zdaniem to nie jest sposób łapania szarej strefy poprzez młode pary. Raczej niech wpadną na imprezę i na gorąco sprawdzą koncesje i papiery. Podobnie jak robi ZAIX przy kontroli studniówek.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
fotogenic
kandydat
kandydat


Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 17
Skąd: Ostrowiec Św.

PostWysłany: Sob 10 Mar 2012, 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ciekawe ciekawe, ale o takich kontrolach słyszy się co jakiś czas i to od kilku lat. W moim mieście na pewno takich akcji nie było poza jedną rok temu na studniówce w jednej ze szkół. Tylko wzywanie Par Młodych do wystawiania kwitków i podawania informacji do US to rzeczywiście ingerencja w ich prywatność i trochę zakrawa o próbę jej kontroli. Kiedyś czytałem artykuł że US będzie zwracała się z zapytaniami do PM z informacją o listę prezentów jakie otrzymały by od takich darowizn zapłaciły podatki.
_________________
Fotografia ślubna, reportażowa i reklamowa www.grzegorzskiba.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Sob 10 Mar 2012, 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszcie się chwilą, że PL jest trochę mniej rozwiniętym krajem i nie mamy chipów pod skórą (to już nie fikcja, bo jest stosowane od pewnego czasu).
Wtedy będziecie mogli poważnie martwić się o swoją prywatność i tzw. wolność... Narazie mamy trochę absurdów, ale da się je opanować i odpowiednio potraktować. Wszystko przed nami!
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 10 Mar 2012, 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIDEOFILM napisał:
Mnie się wydaje,że nasze organy fiskalne same się już gubią, gdzie mają szukać pieniędzy.
I tak całej prawdy nie odkryją. Nawet jeżeli nie było rachunków i umowy zawsze można to zrobić.
Oczywiście, jest jakaś mała szansa na to,że trochę tych ,,dzikich'' usługodawców fiskus pogoni, co będzie wodą na nasze młyny.
Moim zdaniem to nie jest sposób łapania szarej strefy poprzez młode pary. Raczej niech wpadną na imprezę i na gorąco sprawdzą koncesje i papiery. Podobnie jak robi ZAIX przy kontroli studniówek.
To nie jest takie proste. Urząd Skarbowy może przeprowadzić kontrolę podatnika w miejscu zarejestrowanej działalności gospodarczej. Nie ma żadnych praw do legitymowania kogokolwiek w innych miejscach (na przyjęciu mogą być podatnicy podlegający innym US, lub obywatele obcych państw). Wykroczeniem karno skarbowym jest nierozliczenie się z US w sposób określony przepisami a nie przebywanie z aparatem na przyjęciu. Jeżeli ktoś nie pobiera zapłaty za jakąś czynność, to nie ma zobowiązań fiskalnych, więc wykonanie zdjęć za darmo nie jest wykroczeniem. Wykroczeniem jest zrobienie zdjęć za portfolio, które, w tym przypadku ma wartość pracy fotografa. Następuje wtedy transakcja barterowa, która w wg przepisów fiskalnych nie istnieje (nie można zamienić się samochodami o tej samej wartości, należy je wycenić i sporządzić dwie niezależne umowy kupna sprzedaży) .
W świetle przepisów może to być podstawa do rozliczenia fotografa za sprzedaż usługi oraz PM za sprzedaż prawa majątkowe do wizerunku.
Nie napisałem tego, żeby kogokolwiek straszyć, a jedynie dla uświadomienia co mówią przepisy prawa podatkowego.
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 22 Mar 2012, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ariene napisał:
Cieszcie się chwilą, że PL jest trochę mniej rozwiniętym krajem i nie mamy chipów pod skórą (to już nie fikcja, bo jest stosowane od pewnego czasu).
Wtedy będziecie mogli poważnie martwić się o swoją prywatność i tzw. wolność... Narazie mamy trochę absurdów, ale da się je opanować i odpowiednio potraktować. Wszystko przed nami!


Dokładnie wykrzyknik
Nie dziwię się już niektórym znanym osobom (vide- Cejrowski) że uciekają z Europy przed tym szaleństwem......

Poza tym - większość ludzi robiących wesele w przysłowiowej OSP robi wszystko "prywatnie"....
Jeszcze się nie spotkałam z wystawianiem rachunków w takich miejscach- może oprócz samej sali.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Choinka Studio
kandydat
kandydat


Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 27
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon 2 Lip 2012, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andrzejz napisał:
Natalia -> Karolina -> typowa mentalność Kalego Drogie Panie, jeśli na oszustwie mogę zyskać kosztem innych to dobrze a jeśli to mnie oszukują? Zapewniam Was, że już by się to Wam tak nie podobało. Proszę darować argumenty o rozwoju, starcie, korzyści z szarej strefy itd. tym bardziej, że teraz na start można dostać 20 tys. i ulgi. Bzdurą jest także, że szara strefa nie uderza w tych co działają legalnie. Bezpośrednio czy pośrednio uderza w mniejszym w lub większym stopniu w każdy podmiot działający legalnie. Uderza także w klientów, bo zmusza legalnie działające firmy do obniżania ceny - co akurat podoba się klientom - ale także w konsekwencji do obniżenia jakości świadczonych usług albo upośledza ich możliwości rozwoju, np. przez ograniczenie możliwości inwestycyjnych (zakup nowych technologi, nowego sprzętu itd.). Uczciwa konkurencja to konkurencja pomiędzy podmiotami działającymi na równych zasadach.


andzejuz - Od 5 miesięcy walczę z Urzędem o to dofinansowanie "na start". Przez niewiedzę polskich urzędniczek, przez ich ( z góry przepraszam wszystkie osoby pracujące w urzędach - idiotyzm i niekompetencje) mam stracone 5 miesięcy, chcę być uczciwa i nie chcę mieć już żadnych konsekwensji, więc nie mogę podpisać żadnej umowy zlecenia, o pracę, bo czekam dalej z nadzieją, że dofinansowanie dostanę.
W tym czasie zdążyłam z własnych otrzymanych od dziadka (!) pieniędzy pojechać na warsztaty z fotografii ślubnej, otrzymać zaświadczenie z kurii.
Nie pójdę teraz do Urzędu miasta i nie założę swojej działalności, bo stracę szansę o staranie się o dofinansowanie za rok, i nie stać mnie tak od razu na płacenie pełnego ZUSu.
I co?
Przez głupotę polskich urzędników mam dalej czekać, nic nie robić, bo przecież na czarno? Nie dostaję żadnego zasiłku, a Pani w urzędzie mi mówi, że niektórzy jak dwa lata wnioski skłądają do dofinansowanie dostają za "determinację" uśmiech Ale pani nie potrafiła mi odpowiedzieć z czego wtedy żyją.

Też mnie doprowadza do szewskiej pasji, jak mówiła karolina1984 jak kasę dostają osoby bogate, po znajomości najczęściej, a inni muszą się użerać z debilami w urzędach, i mimo, że chcą, że się starają, że ciężko za darmo przez rok pracowali na swoje portfolio ( ale przecież bez udokumentowania tego na piśmie, więc się nie liczy), oni szans nie mają.

Więc sorry, ale chyba jednak w stresie na czarno nie widzę nic tak demonicznego.

popr.pisownię/mod/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zbigniew Swiderski
gaduła
gaduła


Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 292
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 2 Lip 2012, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może nie potrafisz wykazać, że masz szansę utrzymania działalności przez dłuższy okres czasu? Zbadałaś rynek? Wiesz ilu fotografów i kamerzystów działa w Twoim rejonie? Jakie stawki są na podobne usługi?
Ja dwa lata temu też otrzymałem dotację. Przedstawiłem dokumenty potwierdzające moje kwalifikacje, potwierdzenia udziału w kursach i szkoleniach, portfolio oraz posiadany sprzęt. Panie stwierdziły, że moje zdjęcia są lepsze niż one mają ze swoich ślubów i przychyliły się do mojego wniosku.
_________________
Nie robię zdjęć artystycznych i kreatywnych.

ewaluna napisał:
Naprawdę,musisz z dumą patrzeć w lustro,Ty,który przychodzisz tu z kagankiem oświaty fotograficznej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Pon 2 Lip 2012, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbigniewie, trochę tak zabrzmiało, jakby Choinka nie dostała dofinansowania przez to, że robi brzydkie zdjęcia Shocked A żali się tutaj na niekompetencję urzędników.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Choinka Studio
kandydat
kandydat


Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 27
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon 2 Lip 2012, 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbigniewie może miałeś szczęście do Urzędu.
Ja najpierw straciłam 3 miesiące w jednym Urzędzie, bo pewna niepoinformowana Pani powiedziała mi że jak najbardziej mogę się zarejestrować jako osoba bezrobotna, a druga, 2 mies później uznała, że nie mam do tego prawa.

Grafiki komputerowej uczyłam się sama, najpier poszukując praktyk już na studiach, później uczyła mnie doświadczona koleżanka następnie miałam kolejne praktyki w agencjach itd.
To samo ze zdjęciami.

Nie mam więc "papierów" na to, że umię, mam tylko swoje portofilo, które urzędniczki uznały, że możenie być moje, a nie mam żadnego papierka z kursów ( poza kurią, podstawowym kursem foto sprzed kilku lat, oraz warsztatami), Takie papierki dla nich to za mało.
Nie liczy się , to że przedstawiałam im swoje prace nawet w formach wydrukowanych, żadnego znaczenia nie miały referencje i kilkanaście listów intencyjnych.

A pieniędzy na bezsensowne kończenie kursów ( po co mam np kończyć kurs z grafiki, aby mieć papierek, skoro od kilku lat freelancersko robię projekty, i umiem to) nie będe wydawać a urząd dać mi nie chce, bo z wykształcenia jestem psychologiem, i nie mam podstaw do robienia grafiki i fotografii.

Dla mnie to głupota.
Pieniądze dostał znajomy, który zaocznie w szkole zawodowej zrobił grafikę, a teraz prace robi na poziomie, na jakim ja nawet nieskromnie, na początku nie byłam.

Może przekonać nie umiem, bo nie wiem jak rozmawiać z idiotami....

popr.pisownię/mod/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 6 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group